banner289

ALS Sınav Giriş Belgesi 2014 Als Sınav Giriş Yerleri 20 Nisan
 ALS Sınav Giriş Belgesi 2014 Als Sınav Giriş Yerleri 20 Nisan ALS Sınav Giriş Belgesi 2014 ÖSYM Tıkla Öğren ALS Sınav Giriş Belgesi 2014 yılı içerisinde büyük bir heyecanla beklenen askeri lise için als sınav giriş belgesi yayınlandı. Uzun süredir siz değerli okuyucularımız için yakından takip ettiğimiz als sınav giriş belgesi bugün yayınlanmış durumdadır. Siz değerli okuyucularımıza söz verdiğimiz gibi als sınav giriş belgesi eş zamanlı olarak sitemiz mebpersonel.com adresinden yayınlanmış durumdadır. Als sınav giriş belgesi 2014 yılı için edinmek isteyen adaylar için düzenlenen bu sayfada tüm gelişmeleri bire bir olarak öğrenebileceksiniz. Bu kapsamda als sınav giriş belgesi öğrenmek için aşağı doğru ilerleyiniz.

Als sınav giriş belgesi 2014 yılı için adaylarca bekleniyordu. Siz değerli okuyucularımız için hazırlanan bu sayfada als sınav giriş belgesi edinmek isteyen adaylar için düzenlenen sayfada aşağı doğru ilerleyerek als sınav giriş belgesi 2014 yılı için anlık olarak öğrenebilirsiniz. Als sınav giriş belgesiöğrendikten sonra tüm soru görüş ve önerilerinizi sınav dair yorumlarınızı aktarabilrisiniz. Als sınav giriş belgesi 2014 yılı için eş zamanlı olarak sitemizde bulabileceksiniz. 20 Nisan tarihinde yapılacak olan als sınav giriş belgesi adaylarca uzun süredir bekleniyordu. Böylece als sınav giriş belgesi edinemk isteyen tüm okuyucularımızın aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilecekler. Şimdiden als sınav giriş belgesi öğrenmek isteyen okuyucularımıza başarılar dilerken sitemizi sık kullanılanlara ekleyerek als sınav giriş belgesi için olduğu gibi anlık gelişmeleri bire bir olarak bu sayfadan takip edebilrisiniz.

-ALS Sınav Giriş Belgesi İçin Tıklayınız

Tüm soru görüş v eönerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. Herkese başarılar diliyoruz.

Asker Liseler VeAstsubayHazırlama Okulları Başvuru Şartları

Askeri Okullar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı parasız yatılı okullardır 
Sosyal Durum, Ahlak ve Karakter İle İlgili Koşullar 
TC. Vatandaşı ve erkek olmak
Nişanlı, evli, dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak
Kendisinin, anne, baba ve kardeşlerinin;
Tutum ve davranışları ile yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü, ideolojik görüşleri benimsememiş bu gibi faaliyetlerde bulunmamış ve bu faaliyetlere karışmamış olması

Toplumca ayıp sayılan ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olmaları,
Kusursuz bir ahlak ve karaktere sahip olmaları
Dürüst bir yaşam düzeyinde olmak ve yüz kızartıcı fiillerde bulunmamaları
Yapılacak arşiv araştırması ve soruşturma sonunda şüpheli yada sakıncalı hallerin bulunmaması
Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış ya da para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak;
Okuduğu okullardan ahlak ve disiplin sebepleri ile çıkarılmamış olmak
Okula karşı uygun nitelikte (Dürüst bir yaşam düzeyinde, yüz kızartıcı fiilleri bulunmayan) sorumlu bir veli göstermek.
Sağlık İle İlgili Koşullar: 
Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin, Askeri okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin aşağıda yazılan sağlık niteliklerine uygun olmak;
Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke, kellik, frengi ve cilt hastalığından iz bulunmamak, düztaban olmamak.)
Duymasında en ufak bir kusuru bulunmamak.
Her ne derece olursa olsun gözlük-lens kullanmamak, gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak.
Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak
Ağırlğı, boy ölçüsünün santimetre olarak son iki rakamı ele alındığında, bu rakamdan en çok 5 kg.'a kadar (5 kg. dahil) fazla, en çok 15 kg.'a kadar (15 kg. dahil) eksik olmak.
Sevk edileceği Askeri Hastane'den "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kaydını içeren sağlık raporu almak.
Türkçeyi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, söyleyiş bozukluğu vb. olmamak)
Boy ve Yaş İle İlgili Koşullar 
Yaş ve boy (ayakkabısız) aşağıda belirtilen sınırlar içinde bulunmak. 


YAŞ
ASGARİ BOY
13
145 cm
14
152 cm
15
157 cm
16
161 cm
17
166 cm
Hazırlık sınıfı okuyanlar için en fazla 17 yaşında (veya daha genç doğumlu) diğerleri için 16 yaşında (veya daha genç doğumlu) olmak. 
Öğrenim İle İlgili Koşullar 
MEB'e bağlı herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ilköğretim okulları ile dengi okullardan 2002 yılı Haziran döneminde doğrudan mezun olmak (Öğretmenler kurulu kararı ile geçenler ve son sınıfta 2 yıl okuyarak mezun olan veya öğreniminin herhangi bir safhasında mesleğe yönelik okullarda okumuş olanların başvurusu geçersizdir)
Özel okullar ve yurtdışındaki okul mezunları için bu okulların mesleğe yönelik olmadığını ve ilköğretim okulları ile denkliğini belirten MEB'ce onaylanmış belge ile başvuruda bulunmuş olmak.
Okul bitirme dereceleri (Son 5 yılın ortalaması); Askeri Liseler için en az 3,50 Astsubay hazırlama okulları iin en az 3.00 olmak (Şehit/vazife malülü, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, ve er çocukları ile öz kardeşlerinde ve muvazzaf / subay / astsubay çocuklarında, belirtilen okul bitirme dereceleri aranmaz. Bunların haziran döneminde doğrudan mezun olmaları yeterlidir.)
UYARI ! 
Giriş koşullarını taşımadıkları halde, yanlış bilgi vererek, asılsız belge düzenleyerek / düzenleterek askeri okullara kaydını yaptırmış olanların bu durumları, eğitim-öğretim süresi içerisinde tesbit edildiğinde, okuldan ilişkileri derhal kesilir ve haklarında yasal işlem yapılır.
Askeri Lise ve Astsubay Hazırlama Okulu Giriş sınavlarına katılacak adaylara son sınıfta her ne şekilde ve şartta olursa olsun öğreminine ara vermiş ve bütünlemeye kalmış olanlar ile son sınıfı öğretmenler kurulu kararı ile geçenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

banner182
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.