banner231
banner172

   öğretmen atamaları ile ilgili sorularınızı cevaplıyoruz haberi Tıklayınız

ile sizlerden yüzlerce mesaj aldım bazılarına direkt cevapladım ama bazılarını ise benzerleri ile beraber cevaplamak için bekledim.Bu sorulardan ilk oluşturduğum soru cevap kısmını aşağıdan okumanızı tavsiye ediyorum.benzer nitelikteki sorularında cevapları da yer almaktadır.Diğer soruların cevaplarınıda hazırlıyorum sizlerle paylaşacağım

tercihyapacak öğretmenlerin belmesi gereken bilgiler Tıklayınız

yazısını da okuyarak aşağıdaki bölümleri inceleyiniz 
Soru 1

 
iyi akşamlar. kpss ile ilgili soruları cevaplıyor başlığı altında bu adresi gördüm ve bende  ben de bir soru sormak istiyorum. ben İngilizce öğretmeniyim. 75.182 puan aldım ÖSYM sıralamasında 2612. sıradayım MEB’in kinde 3596 ya çıktı sıralamam. ben hangisine göre tercih yapacam yada bizdeki alım a göre benim puanıma göre ben atanabilir miyim? nasıl tercih yapmam gerekiyor kafam çok karışık beni aydınlatabilir misiniz. 
       
 
     Cevap 1:Meb’in sırlamalarını dikkate alın çünkü MEB’in sıralamasında gecen sene kpss ye katılmışlar da var bu yüzden daha mantıklı olan MEB’in sıralamasıdır ayrıca bu sıralamalar muhtemeldendir yani kesin değildir az da olsa kayma olur.
      Not: hangi branştan ne kadar kayma olacağını kestirmek zor olur bu yüzden sizin yapmanız gereken sıralamanıza en uygun tercih yapmak ,önünüzdeki kimselerin hangisinin 26. Şıkkı işaretleyeceğini kimse bilemez, diğer bir yandan ara dönemde atama olma ihtimalinin çok düşük olması ve kpss puanının artık 1 sene geçerli olması,bir çok adayı “bir sene sonra kpss puanımı kullanırım, ara dönemdeki atamada giderim ”düşüncesinden alıkoyacaktır. Bundan dolayı daha dikkatli bir tercih yapmak gerekir.
 
  Tercihler sırasında nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair bir yazı yayınlayacağım
 
Soru 2: merhabalar. ben size bir soru soracaktım. acaba es durumundan  gelem olayları nasıl oluyor? ben bu atamalarda atanıcam kısmetse seneye yaza evlenicim. nişanlım Ardahan’da. ben iç Anadolu vs. bir yere atansam benim yanıma gelme ihtimali nasıl olur acaba?bılgılendırısenız sevinirim...saygılarımla
 
Cevap 2: Her ikinizde başvuruda bulunabilirsiniz ,ayrıca özür durumu atamalarında şu anki yönetmeliğe göre 31 ağustos itibarıyla adaylığı kalkmış dendiği için seneye de öğretmenlerin adaylıkları en erken 11 eylülde kaldırılacağı için özür durumu atamalrında tarih yine problem olabilir.Ayrıca 652 sayılı KHK ile de İl emri/ilçe emri kaldırıldığı için hizmet puanına göre atamalar gerçekleşiyor yani eğer hizmet puanlarınız yetmez ise tayin gerçekleşmez ve ücretsiz izne çıkabilirsiniz(tabi şu anda böyle MEB'de ne zaman ne yin değişeceği belli olmaz ve il/ilçe emri geri gelsin diye şu anda kamoyu baskısı oluşmuş durumda).Aşağıdaki ilgili mevzuatı okumanızı tavsiye ediyorum
 
Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler
MADDE 35 – (1) Öğretmenler, sağlık, eş ve öğrenim durumu özürleri nedeniyle özür gereklerinin karşılanabileceği yerlere yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bu özürler nedeniyle yer değişikliği istekleri, hizmet gerekleri ile özür durumlarının birlikte karşılanması temelinde değerlendirilir.
(2) İl içinde ve iller arasında yapılacak özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin duyuru ve başvuruları birlikte alınır. Yer değiştirme suretiyle atamalar, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esas alınarak yapılır.
(3) Özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunanlardan öğretmenlikte ve Devlet memurluğunda adaylıklarının kaldırılmış olması şartı aranır. Aday öğretmenlerin yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz. 
(4) özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için son olarak atandıkları görev yerlerinde en az bir yıl süreyle görev yapmış olmaları gerekir veya adaylıklarının kaldırılmış olması gerekir.
(5) Özür durumundan yer değişikliği işlemlerinde; ilçe teşkilatı bulunmayan il merkezleri ve bu illerin diğer ilçeleri, büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerin ilçeleri, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında özür durumundan yer değişikliği yapılmaz.
(6) İl içi ve iller arasında herhangi bir nedenden dolayı görev yeri değiştirilen öğretmenlerin, atamalarının yapıldığı tarihten sonra ortaya çıkan özür durumları hariç olmak üzere aynı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme istekleri dikkate alınmaz. Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.
(7) Her ikisi de öğretmen olan eşlerden istemeleri hâlinde birinin sağlık durumu ya da olağanüstü hâllere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunun uygun bulunması durumunda her ikisinin yer değişikliği başvurusu birlikte alınır ve atamaları aynı kapsamda değerlendirilir.
 
 
 
Soru 3 :
mrb hocam ben beden eğitiminden mezunum. siiznde bildiğiniz gibi kontejan 2160 kişi. bnm meb sıralamam 2237. ve arada 77 kişi var. sizce atanma ihtimalim nedir ? 26 yı kesinlikle açıcam. başka neler yapmam gerekiyor ?
 
 
cevap 3:
  26 yı acın o sayı muhtemelen olduğu için önünüzde bazı kimseler atanmış olabilir öylesine girmiş olabilir veya son ara sınıfta girmiş olabilir bu yüzden gelme ihtimali var bu yüzden siz muhakkak 26 yı işaretleyin derim.
Soru 4:
hocam tecrübelerinize dayanarak 2013 şubat veya haziran ayında bir ek alım olma olasılıgı nedir
 
cevap
zor gibi  ama meb her zaman nabız yoklar, baskı olursa neden olmasın ama sunu belirteyim ki brans açığı bu 40 bin atama ile kapanmayacak batıda bile cok norm açığı var şu anda.Batıda örnek verecek olursak fen branşından milas da bile şu belirlenen kontejanlar dolsa bile 6-7 açık kalıyo bu yüzden 40 bin atama diğer yıllara göre çok ama yinede açıkları tamamlamıyor.
 
soru 5:
İYİ GÜNLER SEDAT BEY;
 
     MEB PERSONELDEKİ YAZIYI GÖRDÜM VE SİZE SORU SORMAK İSTİYORUM.BENİM BRANŞIM İNGİLİZCE VE PUANIM 76,153.KAYMA OLURSA, PUAN OLARAK SANIRIM SINIRDAYIM.SİZCE ATANMA ŞANSIM YÜKSEK Mİ?26'YI AÇMAYI KESİNLİKLE DÜŞÜNÜYORUM.26'NIN DIŞINDAKİ TERCİHLERİMDE NERELERİ YAZARSAM ŞANSIM OLABİLİR?20 VE 25. TERCİH ARASINDA DA YİNE 26 İLE GİDİLECEK YERLERDEN YAZAMAYI DÜSÜNÜYORUM Kİ BELKİ 26 İLE HİÇ GİTMEK İSTEMEDİĞİM YERLER OLMAYABİLİR.SİZCE NASIL OLUR YEARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.
 
Cevap: Kaymanın ne kadar olacağı belli olmaz fakat 20 ile 25. Tercih arasına 26 ya eş değer yerleri yazmanız sizin için iyi olur.Şöyle ki;26 dan nereye gideceğiniz belli olmaz ama son 5 tercihe araştırıpta iyi diyebileceğiniz “ben yaparım” diyebileceğiniz okulları tercih etmeniz daha sağlıklı olur.
 
Soru 6:
es durumu tayin olayları son konuşmalarda dincer sadece kamu personeli ile evli ogretmenlerin es durumu atamalarini yapacagini soyledi bu durumda esim ozel sektorde calisiyorsa artik seneye sadece kamu calisanlarina mi bu hak verilecek belli mi bu durum? 
 
Cevap: Bakanımızın açıklamalardan böyle bir algı oluşmuştur fakat bu şekilde atama yapması imkansızdır.Bu söz konusu olamaz, anayasaya aykırı bir durumdur.
 
Soru 7;
İngilizce Öğretmenliğinde 2012 Ağustos atamasında kayma ne kadar olur tahmininiz var mı?
Cevap
  Hangi bransdan ne kadar kayma olacağı belli olmaz fakat sıralamalarda bazı kimselerin tercih yapmayacağı,bazıların öylesine girdiğini veya ara sınıfta girdiğini unutmayın ayrıca bazı kimselerinde illa ben kendi memleketimde öğretmen olurum deyip 25 tercih yapıp “gelirse gelir” diye düşündüklerini de aklınızdan çıkarmayın
 
Soru 8:
ÖZEL OKULLARDA 16 YIL PDR OLARAK ÇALIŞTIM. BU YIL KPSS YE GİRDİM, TERCİH YAPACAĞIM. ÖNCEKİ ÇALIŞMALARIM YOK MU SAYILACAK, HİZMET PUANI FALAN AKTARILIP HESAPLANACAK MI? NE ZAMAN, NEREYE, HANGİ BELGELERLE BAŞVURMALIYIM? ÖZELDE STAJYERLİĞİM KALKTI, MEB DE YENİDEN Mİ EĞİTİM VE SINAV SÜRECİ YAŞAYACAĞIM? DAHA ÖNCE MEB İ DÜŞÜNMEDİĞİMDEN BU KONULAR İLGİMİ ÇEKMEMİŞTİ. ARTIK BİLMEM GEREKİYOR. SİZE GÖRE BASİT SORULAR OLABİLİR, BEN BUNLARIN CEVABINI BİLMİYORUM. SİZ BİLİYORSANIZ MÜMKÜNSE BANA MAİL ATABİLİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜRLER.İYİ GECELER.
 
 Cevap : Çalışmalarınız boşa gitmez
 ; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu ile 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, askerlikte geçen hizmet sürelerinin tamamı ile özel öğretim kurumlarında öğretmen veya yönetici olarak geçen sürelerin ödenen sigorta prim ödeme gün sayısı kadarı, görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.
    Milli eğitimde hizmet puanınızı hesaplattırın.
Soru 9:
 
  merhabalar.. öğretmen atamaları konusunda bir şey soracaktım.. kimya bölüm mezunuyum, formasyonum var.. fen ve teknoloji öğretmenliğine başvuruda bulunabilir miyim? bu konuda bir yasa okumuştum. bu sene, sınavdan 2 3 gün sonra. ama şimdi onu nerede okuduğumu bulamıyorum? sistem değişti, lise matematik öğretmenleri de ilköğretim matematik öğretmeni olabilecek, fizik kimya biyoloji bölümleri de fen ve teknoloji öğretmeni olabilecek şeklinde bir yazıydı? 
 
  Cevap: Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Çizelgelerde" 12/07/2010 tarihli ve 74 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ile değişiklik yapıldı.
  Öğretmenliğe; ek çizelgede yer verilen yükseköğretim programlarından en az lisans
düzeyinde mezun olanlar, ilgili mevzuat uyarınca öğretmenlik için öngörülen merkezî sınavlardan
aldıkları puan esas alınarak, Bakanlıkça alanlara göre belirlenecek taban puanın üstünde puan alanlar
arasından puan üstünlüğüne göre atanırlar.            
              Ancak ilköğretim Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji alan
öğretmenlikleri programından mezun olanlarla ihtiyacın karşılanamaması durumunda Türkçe alanına
Türk Dili ve Edebiyatı; Sosyal Bilgiler alanına Tarih ve Coğrafya;  İlköğretim Matematik alanına
Matematik; Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji alanına Fizik, Kimya ve Biyoloji alan öğretmenlikleri
programından mezun olanların ataması yapılabilir.

Not: Bu durum İlk atama için geçerli olmayıp halen kadrolu olanlar için geçerlidir.

 
Öğretmen atamalarındaki değişiklik haberi için       Tıklayınız
 ESAS OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI  
OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ÇİZELGE için          Tıklayınız   
Soru 10
 
Sedat Bey iyigünler,
 
Rehber Öğretmenlik için ilk atama ile İstanbul atama tercihi yapacağım. Yani 2. Hizmet Bölgesi oluyor. 
 
Hizmet alanı 4-5-6. ları tercih etmem gerekiyor sanırım. Böyle bir okul seçtim, zorunlu hizmet örneğin 5 yıl. 
 
5 yıl o okuldan ayrılamıyorum anladığım kadarı ile ama zorunlu hizmet yükümlülüğümü de o okulda kaldırarak ileri ki yıllarda zorunlu hizmet için başka bir okula gönderilme ihtimalim de kalmıyor, doğru mu anlamışım?
 
Cevap
 
  4-5-6 . alanları seçerseniz zorunlu hizmetinizi bu okullarda yerine getiriyor olursunuz,5 yıl olsa da 3 sene sonra yer değiştirme isteğinde bulunabilirsiniz ,şart gideceğiniz okuldada zorunlu hizmetinizi bitirmeye bakın yani gideceğiniz okulda zorunlu hizmet kapamında olsun.İlla o okulda zorunlu hizmet tamamlanır diye bir kaide yok,1 sene sonra özür durumu atamalarına bile başvurursunuz tabi özür durumu başvuru tarihi 31 ağustosdan 30 eylüle alınırsa.

Sedat DEGER
eğitimci yazar
mebpersonel.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
derya..(çok aciiillll) 2 gün önce

hocam diyelimki ben bu atamada (2015 subat) atandım.. eşim de 2015 eylül de öğretmen olarak atandı.. ben 2016 subat ta adaylığım kalkarsa eşimin yanına tayin isteyebilirmiyim, yoksa onun da adaylıgının kalkmış olması mı gerekir? cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Misafir Avatar
devim 1 hafta önce

hocam müzik öğretmeniyim 826.sıralamam 906 kişialdılar fakat formasyon alanlar sıralamaya girmiyormuş onlar girince benim sıram gerilere çekildi.2015 şubat atamasında şansım ne sizce

Misafir Avatar
zeybnep 1 hafta önce

hocam mrb il olarak sağlık meslek lisesinin puanı ne kadardır tahminen

Misafir Avatar
esra 2 ay önce

ben esra matematik 8 . sınıf ders kitabında bir soru var onu yapamadında

Misafir Avatar
ekrem 2 ay önce

merhaba benim es durumundan doğu hizmetim ertelendi fakat tayinlerde hep doğu bölgeleri açılıyor benim doğu hizmetim kaç yıl sonra kalkacak

Misafir Avatar
elif 3 ay önce

kpss den 62 puan aldım ve doguyu yazmayı dusunyrm anadolu tıcaret meslek bılgısayar mezunuyum ılk kez terch yapıcam kpss ye ılk gırısım yerlesme ımkanım var mı bana yardımcı olurmusunz.

Misafir Avatar
songül 4 ay önce

2014 eylül ayında 2.il dışı tayin de eşim ildışı gitti bana açık yoktu ben isteyemedim şubat ayında eş durumu tayinde de bana eşimin gittiği il açılmaz ise eşim yanıma tekrar ne zaman dönebilir

Misafir Avatar
merve 4 ay önce

bn ilk ogretm matematik ogretmenligi mezunuyun esim de memur deil atamam nasil olur

Misafir Avatar
selami demirci 4 ay önce

13 yıllık öğretmenim.2 yıllık sosyal hizmetler bölümü okuyorum.mezun olursam sosyal hizmetlere kurumlar arası geçiş yapabilir miyim?ya da sınava mı girmem gerekiyor?

Misafir Avatar
ömer 5 ay önce

din kültürü öğretmenliği için 56 puanım var doğuda iki ilin köy ve merz okullarını yazdım ve 26.cı tercihi açtım durum ne olabilir lütfen bir yorum istiyorum.

Misafir Avatar
acil yardım 5 ay önce

milli eğitime özülrü memeur kadarosundan atandım babamdan başka bakacak kimsem yok babam benim atandığım ile tainini alabilrmi bunun iççin ne gibi bri yol izlememiz lazım böyle bir kanun varmı şimdiden acil yardımlarınız bekliyorum saygılar

Misafir Avatar
recep sevgel 6 ay önce

merhba ben trabzonda askeri personelim esim amasyada universte okuyor benim amasyaya tain olmam mumkun mu acaba?

Misafir Avatar
recep 6 ay önce

merhaba ben askeri personelim trabzonda görev yapiyorum eşim amasyada üniversite okuyor benim tayinimi oraya aldırmam mümkünmü?

Misafir Avatar
Orkun utku gülçubuk 6 ay önce

merhaba acil cevap verebilirmisiniz ? şimdi tercihlerde yazmadıgımız okula kayıt yaptırmak mümkün mü ?

Misafir Avatar
aday memur 112 6 ay önce

ben acil tıp teknisyeniyim kadrolu olarak yeni atandım.ocak ayinda asaletim tasdiklenecek ve alt bolge tayini isteyecegim gelme olasiligi yuzde kać.esim polis o benim arkamdan eş durumuyla gelebilirmi yoksa bana sen kal mı derler bilginiz varsa yardimci olurmusunuz

Misafir Avatar
meral 6 ay önce

ik dfa sinava girecem ev hanimiyim puanim guzel olusa sansim olurmu yoksa bunca kisi arasindan bana sira gelmezmi

Misafir Avatar
ahmet 7 ay önce

mrb hocam 2014/1 atamasında atanıp belgeleri teslim etmeyip gitmezsem 2014/2 atamasında atanabilirmiyim

Misafir Avatar
bilmiyorum 7 ay önce

yüzdelik dilimler türkiye nin mi yoksa il yüzdesine mi bakacaklar???

Misafir Avatar
esma aydın türe 7 ay önce

ben 2013 eylülde atandım.mart 2014de evlendim fakat eşimin bilgileri mebbise işlenmedi bu sene ağustosta eşdurumundan tayin istemeyi düşünüyorm mebbisteki bilgilerimin güncellenmemesi sıkıntı yaratır mı?

Misafir Avatar
hasret kaya 8 ay önce

merhaba ben 02.09.2013 de shçek dan sinavla girdım kazandım atama ıstıyorum ama 3 yıl sonra dedıler 1 yıl oldu adaylık kalktı ne yapmam lazım

Misafir Avatar
seda demir 8 ay önce

mrblar ben hemşirelik lisanstan yeni mezun oldum.2012 kpss puanımp3 66.87 hazirandaki son atamada bu puanla atanma olasılığım nedir? sizce nereleri yazmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim..teşekkürlerr

Misafir Avatar
zhra 9 ay önce

360 gun hesaplnmasinda es atamalarinda son 6ay mecburimi

Misafir Avatar
selvi 9 ay önce

merhaba ben yeni ekpssye grdim 79 puan aldım ilk atamada atanırmıyım ve atamalar nasıl gerçekleşecekk cevaplarınızı bklyorum

Misafir Avatar
cansu 11 ay önce

sglik perssoneliyim nisanlim devlette calismiyor doguya atandim batiya nasil gelebilirim evlensem yetermi

Misafir Avatar
Sevnur 11 ay önce

i̇yi akşamlar. ben bu sene gazi'den sınıf öğretmeni olarak mezun olacağım. atamam büyük ihtimalle doğuya çıkacak. bu sene öss ye girip ankarada bir bölüm yazmayı düşünüyorum atamam buraya alınabilir mi acaba?

Misafir Avatar
betül 12 ay önce

att yım 2012 puanım 68 bu mart atamasında atanabilir mıyım acaba ?

Misafir Avatar
zafer 12 ay önce

eşim ingilizce öğretmeni şırnakta 26 puanla eş durumuyla atanma şansı ne kadar

Misafir Avatar
Elif 13 ay önce

merhaba sedat bey. ben okul öncesi öğretmeniyim. şu anda zorunlu hizmet görevimin 2. yılını tamamlıyorum. bu sene başka bir zorunlu hizmet bölgesindeki eğitim kurumuna atama isteyebilir miyim? cevabınız için teşekkürler.

Misafir Avatar
ender ender 1 yıl önce

sedat bey sosyal bilgiler mezunuyum, önümde 7 kişi war, gitme ihtimalim nedir sizce, lütfen yardımcı olun?

Misafir Avatar
murat 1 yıl önce

şimdi benim ilk dönem ing 1 düşüo lise 2 iknci dönem ne yapcam

Misafir Avatar
seda 1 yıl önce

merhaba ben dgs ye hazırlanıyorum. nişanlım diş hekimi ardahanda dgsyi kazanınca nikah yapmayı düşünüyoruzda szce tayin yönetmeliğinde söyle birsey var mı ben daha önce duymustumda bunu sormak istiyorum esin üniversite okuyorsa eş tayini ile onun bulundugu sehre gidilebiliniyor mus dogru mu lütfen cevabınıza cok ihtiyacım var

Misafir Avatar
ayşe 1 yıl önce

iyi günler nişanlım özel sektörde çalışıyor bende bu atamalarda büyük ihtimalle atanırım ve doğu yazdım hep.haftaya nikahımız var eş durumundan tekrar buraya tayin olma olasılığım var mıdır?

Misafir Avatar
büşra 1 yıl önce

iyi akşamlar ben ve nişanlım 2014 kpss ye gircez o ortaöğretim bende önlisans mezunuyum biz kpss den sonra evlenmeyi düşünüyoruz farklı yerlere atanırsak nikahımız kıyıldıktan sonra eş durumundan tayin isteyebilir miyiz ? yani ben her bölümde eş durumdan atama yok bazı bölümlerde var dediler o yuzden soruyorum cevap verirseniz sevinirim

Misafir Avatar
gözde 1 yıl önce

merhaba ya 2013 2014 nakil ne zaman açılıcak

Misafir Avatar
ceyda 1 yıl önce

fen ve teknoloji öğretmeni, kurum içi ve kurumlar arası geçişlerle nerelere gidebilir?

Misafir Avatar
Özge TÜRKER 1 yıl önce

merhaba hocam.okul oncesı öğrt. mezunuyum bu yıl bızden 1780 kısı alıyorlar ben 60 puan aldım sıralamam4696. sorum şu puanı benden yuksek bırılerı benım tercıh ettıgım herhangı bır okulu tercıh etmesse ve oraya sadece ben tercıh ettıysem atamam gerceklesırmı. çok merak edıyorum şimdiden cvplarınız ıcın tskr ederım

Misafir Avatar
Zeynep yazgan 1 yıl önce

Hocam türkce ögretmenliginde sıram 3.895 sizce gitme ihtimalim var mı düsük yerlerı yazıp 26 yda mutlaka acıcam kayma ne kadar olur türkcede?

Misafir Avatar
Zeynep yazgan 1 yıl önce

Hocam türkce ögretmenliginde sıram 3.895 sizce gitme ihtimalim var mı düsük yerlerı yazıp 26 yda mutlaka acıcam kayma ne kadar olur türkcede?

Misafir Avatar
Önder K. 1 yıl önce

merhabalar. ben ve eşim türkçe öğretmeniyiz. sıralamalarımız 2000 civarlarında. alım sayısına bağlı olarak atanma ihtimalimiz yüksek. 26 yı da açmayı düşünüyoruz. aynı ilçeye atanma ihtimalimiz var mı? teşekkür ederim.

Misafir Avatar
emel acartaş 1 yıl önce

sağlık özrü ile tayin olan bir öğretmen tekrar başka bir ile tayin isteyebilir mi

Misafir Avatar
ali demir 1 yıl önce

merhabalar branşım biyoloji p121 puanım 84.913 genel sıralamam 818 branş sıralaması açıklanmayacak haberi yayınlandı sizce bu durumda atanma durumum ne olur?

Misafir Avatar
Seda Önder 1 yıl önce

merhaba hocam ben rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunuyum. puanım çok kötü. 46 puan aldım ama geçen seneki atamalara baktığımda 39 ile bile istanbula atananlar var. i̇stanbulu yazsam gelme olasılığı kaçtır. son kutucuğu açarsam doğu çıkma olasılı kaç oluyor. istanbulda kalmak istiyorum. yardım ederseniz sevinirim.

Misafir Avatar
mehmet 2 yıl önce

ben eş durumundan bir yere tayin istedim ve tercih yaptım.ayrıca 26. tercihi de işaretledim. ve bu tercihimden gelenyer bana eski yerimden daha uzak. bu durumda ben yeni atandığım yere gitmezsem ne olur. cevaplarsanız sevinirim.

Misafir Avatar
seda atay 2 yıl önce

merheba ben şu an sınıf öğretmenliği okuorum sizce sınıf öğretmenliği 4-5 yıla kadar durumu nasıl olur?

Misafir Avatar
kadir gürbüz 2 yıl önce

taplet okullara ne zaman geliyor ben ankara polatlı da oturuyorum lütfen soru cevaplayın

Misafir Avatar
raziye akın 2 yıl önce

iyi günler kpss puanım 59 rehber öğretmenlik için bu puanla atanabilirmiyim

Misafir Avatar
Vildan Nur TEMİZ 2 yıl önce

mrb ben pdr mezunuym.bu yıl van da zorunlu h. b olan biyere atandm.burada 4 yılım dolmadan il içinde yada dışında başka bi yere gitme imkanım var mı? 2. aynı banrştan bi arkadaşm hastanede görev yapıyo devlete bağlı halkla ilişkiler danışmanı. benimde o kuruma geçiş yapma imkanım var mı varsa nasıl ve buradaki 4 yılım dolmalı mı, adaylığım kalkınca istifa edip yeniden mi tercih yapsam

Misafir Avatar
yk 2 yıl önce

ben su an 1. blge 11 puanlik bir okulda gorev yapiyorum bu senenin sonunda adayligim kalkacak dogo gorevimi isteyebilirmiym?.

Misafir Avatar
filiz fidan 2 yıl önce

mrb eş durumuyla ilgili bi soru soracaktım bu eş durumuyla tayin isteyebilmek için eşinin 360 gün sigortalı olma durumu her ikisi de öğretmen olan eşler için geçerli mi acaba ?ben yeni atandığımda eşim benm yanıma tayin isteyebilir mi?tşk

Misafir Avatar
batuhan alper @seda 2 yıl önce

bende aynı soruyu sormak istiyorum cevap lütfen ??

Misafir Avatar
ayşegül aksel 2 yıl önce

merhaba ben 6 eylülde özel sektörde çalışmaya başladım daha sonra evlendim eşim başka bi ilin köyünde öğretmenlik yapıyor ağustostaki özür grubuna bağlı yer değiştirmelerde tayin isteyebilirmi bnm ağustosun 31 inde 360 gün oluyor eylül baz alındığını söyleyin lütfen cevap verin

Misafir Avatar
Ayten Akbulut 2 yıl önce

merhaba benimde size bir sorum olacaktı ben bu sene okulöncesi bölümünü bitireceğim allah kismet ederse sizce bu sene atanma şansimiz ne durumda bu 4+4+4 den olumsuz etkilenecek miyiz herhangi bir yere yerleşmek için ne kadar almak yeterli teşekkürler.

Misafir Avatar
İsmail ÇETİN 2 yıl önce

merhabalar.. ben kurumlar arası atama ile diyanetten milli eğitime geçtim. 2002-2011 yılları arasında imam olarak görev yaptım. bu görev süremin 3 yılı zorunlu hizmet bölgesinde geçti. şimdi sorum şu: hizmet puanım hesaplanırken zorunlu hizmet puanı hesaplanmış. ben zorunlu hizmete tabi miyim? değilsem öğretmenlikteki 2 yılımın bitiminde zorunlu hizmetimi yapmak için tayin isteyebilecek miyim?
2010 yılındaki zorunlu hizmet muafiyetinden ben de faydalanabilecek miyim? (memur olmam sebebiyle...)
selamlar. teşekkürler

Misafir Avatar
AHMET 2 yıl önce

selamlarımı iletiyorum hocam çalişmalarinixdan dolayi da sizleri kutluyorum şimdi ben aklima takjilan bir soruyu sorma istyorum . hocam ben x okulunda hizmetli olarak çalişmaktayim ben şimdi herhangi bir öğretmenlik okusam kpss sinavina girmeden öğretmeliğe geçmem mümkün mü acaba...

ilgiin için çok teşekkür ediyor saygilarimi sunuyorum hoşcakalin

Misafir Avatar
hasan özer 2 yıl önce

eğer 2013 şubat ataması yapılırsa benim 2011 paunim geçerli olur mu?

Misafir Avatar
asdasd @asdasd 2 yıl önce

bu yapılan kpss tercihini biri benim yerime yapmış ve benim okul 2013 14 haziranda bitiyo ve atamadan tunceli felanmı gelmiş ama benim okul var okuyom ne yapmam lazım acil yardımmm iptal felan ettirme felanmı yapcaz dondurma felanmı var anlamadım bundan sonraki atamaya giremem diye korkuyom

Misafir Avatar
asdasd 2 yıl öncebu yapılan kpss tercihini biri benim yerime yapmış ve benim okul 2013 14 haziranda bitiyo ve atamadan tunceli felanmı gelmiş ama benim okul var okuyom ne yapmam lazım acil yardımmm iptal felan ettirme felanmı yapcaz dondurma felanmı var anlamadım bundan sonraki atamaya girermem diye korkuyom

Misafir Avatar
süleyman altay 2 yıl önce

zorunlu hizmetini yapmayan öğretmen üniversitede bir bölümde okuyorsa zorunlu hizmeti ertelenir mi?bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Misafir Avatar
fizik 2 yıl önce

2013 şubatta alım olursa fizik öğretmenliğine kaç kontenjan verilir

Misafir Avatar
aslı laçin 2 yıl önce

merhabalar ben evin tek çocuğuyum ve babam yok doğuda görev yapıyorum tayin için ne gerekiyor öncelikli hakkım varmı bu konuda bilmek istiyorum.evli deilim

Misafir Avatar
barzan ahmet ağırbaşi 2 yıl önce

katı maddelerin yaşantımzdaki etkileri nelerdir

Misafir Avatar
ramazan 2 yıl önce

2013 şubat atamasında fen ve teknolojide 2500 alımı olurmu? ben 2213 sıradayım acaba ne kadar alınır bilgilendirirseniz memnun olurum

Misafir Avatar
Ahmet Tatar 2 yıl önce

merhabalar,
iki sorum olacaktı.
1) nisanlım bu 2012 temmuzda iller arası ataması yapıldı. 2013 te es durumundan istanbula ataması yapılabilir mi?
2) 2013 temmuzda evlensek agustos doneminde es durumundan istanbula tayin i cıkar mı? atama öncesi 6 aylık evli kalma zorunlulugu gibi bir durum var mı?
cok tesekkurler....

Misafir Avatar
canan 2 yıl önce

selamlar ben ilköğretim mat. öğretmenliği mezunuyum. meb de sıralamam 647, 90.8 puanım var. mersinliyim o yüzden akdeniz bölgesini tercih etmek istiyorum sizce gelir mi yoksa iç anadoluya falan kaymalımıyım. adana osmaniye maraş yazmayı düşünyorum. yardımcı olur musunuz

Misafir Avatar
ela 2 yıl önce

şubat atması olcak bu bakan geçen sene yemın bıllah ettışubat ataması olmuyacak ama sonuç oldu yıne olcak her sene oluyo her zaman da olacak yuksek puan alanlar hep kotu yerlere düşük puan alanr şubatta ıyı yerlere artık gerısını sız duşunun...

Misafir Avatar
ela @ossie 2 yıl önce

el hocam tabıkı de 82 alıp 26 açan sızden once atanır

Misafir Avatar
13027 2 yıl önce

seneye sinif öğretmenliği alimi yine düşük mü olur

Misafir Avatar
ENES KIR 2 yıl önce

hocam okuilöncesi mezunuyum karaman veya karamana2800 siralama ile atanabilir miyyim

Misafir Avatar
bahar 2 yıl önce

neden kimse şubat ataması içiin ısrar etmiyo ya lütfen yapılsın...

Misafir Avatar
gül 2 yıl önce

ii günler ben ilköğretim mat öğret. mezunuyum 85.571 puan aldm bütün tercihlerimi ist dan yapıp 26.tercihimi açacağım fkat ist da hangi hizmet bölgelerini yazmak daha mantıklı onu öğrenmek istiyorum. şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. çok insanın duasını aldığınızdn emin olabilirsiniz:)

Misafir Avatar
ossie 2 yıl önce

türkçe öğretmenliği 4560.sıradayım. 4385 alım var. sizce 176 kayma olur mu? atanma ihtimalim var mı 26 ile? bir de 26.tercih konusunda herkes farklı birşey söylüyor. benm 81.1 puanım var. hiçkimsenn yazmadıgı bir yeri yazdım diyelim. benim puanım mı yeterli olur atanmak için? yoksa 82 puan alıp 26.tercihi açan kişi mi atanır? cevaplarsanız çok mutlu olurum.şimdiden teşekkürler.

Misafir Avatar
desparadoo 2 yıl önce

burada yazılı arkadaslar okuyun
(2) öğretmenlerin bu özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için eşinin, atanmak istediği yerde sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışması ve bu durumu belgelendirmeleri gerekmektedir.
bu durumda esımız sıgortalı bır ıste 2 yıl calısmıs olursa es durumundan atanabılırsınız sayet esınızın sıgortası yatmaz ıse dogu gorevıne tekrara gıdeceksınız...

Misafir Avatar
pdr 2 yıl önce

rehber öğr.bölümde 2000 sıralam 60 puandayım nereleri yazarsam gelebilir yardımcı olurmusunuz lütfeeeeennn

Misafir Avatar
gülcan 2 yıl önce

pdr bölümünden tercih yapacağım.ancak boş olan kotenjanlara neye göre, hangi puanlara göre tercih yapılıyor?istek yapılan okula başvuran kişinin puanımı belirliyor tamamen şans mı cevaplarsanız tşk.ederb

Misafir Avatar
tugba karaca 2 yıl önce

mrb ben istatistikten yandal mezunuyum .bilişim teknolojilerine basvurabilirmiyim?

Misafir Avatar
esra 2 yıl önce

niye yorumum gözükmüyor

Misafir Avatar
esra esra 2 yıl önce

nasıl tercih yapacam hangi okulu yazacam bilmiyorum. bir sürü okul var listede puanım 82,6 ilköğretim matematik öğretmeniyim hangi illeri yazarsam atanma ihtimali yüksek olur.

Misafir Avatar
lütfen yardım edin 2 yıl önce

arkadaşlar okul puanları zorunlu hizmet yılları falan nerden bakıyosunuz

Misafir Avatar
SAĞLIKÇI 2 yıl önce

ya biri sorumu cevaplasin lütfeen.bu eylül de atandik diyelim.2013 ağustos ta eş durumundan yararlanabilir miyiz

Misafir Avatar
önder 2 yıl önce

merhaba branşım edebiyat bizden 1600 civarı kadro açıldı sıralamam 1300 . 26. tercihe kalmamak için tercihleri yaparken nasıl bir yol izlemeliyim nereleri yazmalıyım ?

Misafir Avatar
fiziçi 2 yıl önce

90 aldık 90....ama yine atanamıyoruz.60 70 almış atanır mıyım diyiyorsunuz.sizi mi dert edelim şimdi.zaten bölümünüz binler alıyor.yüksek al atan bi zahmet.

Misafir Avatar
atama 2 yıl önce

bu okulların özellikleri olmadan biz nasıl yapcaz bunu yardımcı olurmusunuz lütfenn.

Misafir Avatar
sınıf 2 yıl önce

merhaba tercih listesisinde mezun olunan üniversite bölümünde aksaray üniversitesi yer almıyor ne yapmamız lazım

Misafir Avatar
Betül yemişen 2 yıl önce

Bölümüm okulöncesi puanım 63850 sıram 3305 şansım nedir nasıl tercih yapmalıyım

Misafir Avatar
demet kıldıran 2 yıl önce

merhaba. bu sene rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünü bitirdim. puanım 56,11. batıya girmem zor haliyle nereleri yazabilirim. akıl danışacağım birileri de yok çevremde.

Misafir Avatar
ilk.mat 2 yıl önce

kimse sesini çıkarmassa alım olmaz her mezunun imkanı olsa ücretli öğretmenlik yapmasa bak bu alım yeterli mi yetersiz mi ortalık karışıyor mu karışmıyor mu imkanı olan herkesi ücretli öğretmenlik yapmamaya davet ediyorum.

Misafir Avatar
seda 2 yıl önce

merabalar bu sene pek lise branş ataması yapılmadığı için 2013 ve akabinde yapılacak dendi ne derece doğrudur yani ilerde lise branşlarına ilgi artar mı

Misafir Avatar
işaretle tabi @gülsen kara 2 yıl önce

ne 90 civarı puan alıpta 26yı yazmayıp atanamayan arkadaşlarım oldu. bölümleri 85lerde kapattığı halde.

Misafir Avatar
işaretle tabi @gülsen kara 2 yıl önce

ne 90 civarı puan alıpta 26yı yazmayıp atanamayan arkadaşlarım oldu. bölümleri 85lerde kapattığı halde.

Misafir Avatar
bence @. 2 yıl önce

şubatta atama olmaz. 2013 ve sonrası için de bakan aylar öncesinde 40bini açıkladığı zaman "bu son yüksek alımımız. bundan sonra 10 bin civarı atamalar olacak"demişti.

Misafir Avatar
AFİK 2 yıl önce

eş durumu atama mağduru sınıf öğretmeniyim.emeklilik başvurusunda bulunmak istiyorum.kabul edilme olasılığım var mı?

Misafir Avatar
matematikçi @volkan 2 yıl önce

hocam 25 tercihini yaptıkdan sonra 26. sırada tercih dışı atama istiyorumu işaretlersin eger yaptıgın tercihlerden biri olmaz ise devlet seni sıralaman yeterli ise boş olan bir okula rast gele yerleştirir

Misafir Avatar
gülsen kara 2 yıl önce

ingilizce öğretmeniyim 76 puanla 2720 ciyim doğuda ağrı kars ıgdır yada van gibi illere gitme durumum nedir 26.tercihi işaretleyeyim mi?

Misafir Avatar
slm 2 yıl önce

kimse varmı

Misafir Avatar
Babil 2 yıl önce

hafta sonu ilce milli egitim basvuru bürolari acik olacak mi?

Misafir Avatar
Volkan 2 yıl önce

26. tercih nasıl işliyor bilgi vermemişiniz mailimide cevap gelmemiş !!!

Misafir Avatar
. 2 yıl önce

şubatta alım olma ihtimali var mı ?