banner406
10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:38
MEB: 4/B'li çalışanlar, bir istisna hariç, öğretmenliğe başvurabilir
 Hali hazırda, sözleşmeli olarak çalışanlar, sözleşmeli öğretmenliğe başvurabilir mi?


Milli Eğitim bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, öğretmen unvanında olmamak kaydıyla, diğer unvanlarda çalışan sözleşmeli personelin, sözleşmeli öğretmenliğe başvurabileceğini açıkladı.

İŞTE MEB'İN AÇIKLAMASI

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurularına İlişkin Açıklama

Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusunun "1. Başvuru Şartları" başlıklı 1.8 maddesinde " 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak." denilmektedir.

Ancak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında "öğretmen" unvanlı pozisyonlar hariç diğer unvanlı pozisyonlarda çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler, öğretmen unvanlı pozisyonlara atanmalarında unvan değişikliği kapsamında değerlendirileceğinden bir yıllık bekleme süresine tabi tutulmadan 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla diğer şartları da taşımaları halinde sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunabileceklerdir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında "öğretmen" unvanlı pozisyonda çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenlerin ise başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

 
 

Kaynak: www.memurlar.net

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nedir 2016-08-10 14:52:08

Tam anlayamadım mazur görün, yani normal sözleşmeli öğretmenlik mezunu olmayan kişiler başvurabilir mi diyor?