banner374
06 Ekim 2016 Perşembe 17:45
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Göreve Başlamada İstenecek Belgeler
MEB Personel - 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarında göreve başlarken öğretmenlerden istenecek belgeler neler? Hangi belgeler MEB tarafından isteniyor? İl-ilçe milli eğitim müdürlüklerine göreve başlamada hangi evraklar verilecek? Sözleşmeli öğretmen atamaları sonrasında göreve başlama işlemlerinde istenecek belgeler Mebpersonel.com'da.

GÖREVE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) T.C Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (1 adet).
b) Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.
c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin aslı ve Fotokopisi.
ç) Sabıka kaydı bulunanlar mahkeme kararları ve örneklerini beraberinde getirmeleri gerekmektedir.
d) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi (Bu belge, özel öğretim okullarında adaylığı kaldırılmış olanlardan, eğitim fakültesi mezunlarından istenmeyecektir.)
e) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.
f) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği (İmzalı ve başvuru bürosundan onaylı)
g) Mal bildirimi belgesi (İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden sağlanacaktır).
ğ) Araştırma Hastanesi ve Üniversite Hastanelerinden alınacak olan Türkiyenin her yerinde görev yapabileceğine dair Sağlık Kurul Raporu.

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol