banner374
11 Ekim 2016 Salı 19:28
Sözleşmeli Öğretmen Atamalarında Son Sözü Yargı Söyleyecek
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öğretmen atamalarının tüm karşı çıkışlara rağmen yapıldığını ifade ederek, “Bu konuda son sözü yargı söyleyecek” dedi.

Genel Başkan Koncuk, aynı öğretmenler odasında adeta iki sınıf oluşturulduğunu da söyleyerek, Türk Eğitim-Sen olarak sözleşmeli öğretmenlik garabetinin kaldırılması için her türlü gayreti sarf edeceklerini bildirdi. 

Genel Başkan Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “18.506 sözleşmeli öğretmen ataması tüm karşı çıkışlara rağmen yapıldı. Bu konuda son sözü yargı söyleyecek. Umarım yargı en doğru kararı verir. Atanan tüm sözleşmeli öğretmenlere hayırlı olsun demek gerekir tabi ki ancak biliyorum ki, farklı uygulamalar onları asla mutlu etmeyecek. Biz bu filmi daha önce seyretmiştik ama senaryo çok daha berbat, insana çok daha uzak. Aynı öğretmenler odasında adeta iki sınıf oluşturuldu. Biz Türk Eğitim-Sen olarak yine bize yakışanı yapacak ve bu sözleşmeli öğretmenlik garabetinin ortadan kalkması için her şeyi yapacağız.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sa 2 ay önce

75 alan atandı 83 alan atanamadı branş aynı adalet,hak ve hukuk bunun neresinde bilen biri bana izah etsin

Avatar
edb 2 ay önce

yıllarca çalış 86 al atanma ve birileri sınava girmeden atansın buna sebep olan kim varsa ...

Avatar
aday 2 ay önce

inşAllah.

Avatar
tarih 2 ay önce

ohhhh olsun daha çoooook hakkımız yenecek genede hakkım haram olsun

Avatar
xxx 2 ay önce

ücretli öğretmenler peki ???

Avatar
ohal 2 ay önce

reis bir şey demeden yargıdan bir şey çıkmaz belki dershane öğretmenleri için iş değişebilir ama mülakatın değişeceğini zannetmiyorum çünkü ohal kapsamında yapılan kanunlar pek değişmez reis harekete geçmeli reis ...