banner374
28 Kasım 2016 Pazartesi 10:59
Sözleşmeli Öğretmenlerin Askerlik Tecili İçin Yazı Bekleniyor

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ekim ayında atamasını yaptığı yaklaşık 18 bin 500 sözleşmeli öğretmen zamanla bazı problemlerle karşılaşıyor. Bu problemler İl/İlçe MEM'ler veya bakanlık kanalıyla çözüme kavuşturuluyor.

Bu problemlerden bir tanesi de erkek öğretmenlerin askerlik tecili ile ilgili. Yeni atanan erkek sözleşmeli öğretmenler de aday memur oldukları için askerlik tecili işlemlerini yaptırması gerekiyor. Askerlik tecili yapılmazsa adaylık süreci kesintiye uğruyor.

Bu konuyla ilgili adaylıktan dolayı askerliğini tecil ettirmek isteyenler ve EK-A belgesini kullanmak isteyen öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'nın mutabakat sağlayacağı bir resmi yazı İl/İlçe MEM'ler aracılığı ile gönderilmesi gerekiyor.

Sayın Milli Eğitim Bakanı sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenler arasında herhangi bir fark olmayacağını defaatle dile getirmişti. Askerlik tecili ile ilgili resmi yazının gelmesine kesin gözüyle bakılıyor fakat sözleşmeli olarak atanan bazı öğretmenlerin askerlik tecili bitmek üzere ve bazıları ise bakaya durumuna düşmüş durumda.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nın İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Aday Sözleşmeli Öğretmenlerin Askerlik Tecili ve EK-A belgesi kullanabilme durumlarıyla ilgili resmi yazıyı gönderip bu statüde görev yapan öğretmenleri daha fazla mağdur etmemesi bekleniyor.

Mebpersonel.com / Özel Haber

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol