banner235
banner172

Sayın bakanımız katıldığı bir televizyon programında "Ek atama yapmayacağız, okuldaki öğretmenlerle açığı kapatacağız, kapatamıyorsak ücretli öğretmen alacağız, o da olmazsa özür dileyeceğiz." dedi. MEB bu kadar mı plansız, programsız çalışıyor? Bunu önceden kestiremiyor mu? Seçmeli derslerin seçimi bitmeden atamalar yapıldı. Örneğin öğrencilerin büyük bir kısmı seçmeli derslerden biri olarak İngilizce'yi seçiyor. İngilizce sistemi değişecek, kaliteli olacak deniyor, peki bu dersleri okulda bulunan herhangi bir öğretmenle veya ücretli öğretmenlerle doldururlarsa kaliteyi nasıl arttırmayı düşünüyorlar? Ücretli öğretmenliğe artık son verilsin istiyoruz. Sayın bakana ara dönemde neden öğretmen ataması yapılmadığı sorulduğunda "Siz olsaydınız çocuğunuzun sene ortasında öğretmen değiştirmesini ister miydiniz?" diye cevap veriyor. Biz bu işin içindeyiz, yaşıyoruz, görüyoruz ve bu cevap bize hiç de mantıklı gelmiyor. Ücretli öğretmenlerin büyük bir kısmı KPSS'ye çalışabilmek için 2. dönem öğretmenliği bırakıyor. Peki, bu çocuklar yine öğretmen değiştirmiş olmuyorlar mı?


Sayın bakanımız bana öneri sunun, yapayım dedi. Önerilerimize kulak verecekse sunalım.


1.
Öncelikle acilen ücretli öğretmenliğin bitirilmesi lazım. Bildiğim kadarıyla geçen sene 55 bin ücretli öğretmen çalıştırılmaktaydı. Üstelik büyük bir çoğunluğu eğitim fakültesi mezunu bile değildi. (Geçen sene Şanlıurfa Harran’da ücretli öğretmenlik yapan bir sınıf öğretmeni hayvan yetiştiriciliği mezunuydu.) Bu çok büyük bir rakam. Utanç duyulacak bir tablo. Sayın bakanımız maliyetten bahsediyor. 55 binin yarısı kadar bari kadrolu öğretmen ataması gerçekleştirebilir. Bu sene öğretmenlerin sınavla atandığı anadolu lisesi, anadolu öğretmen lisesi ve fen lisesi gibi liselere bile ücretli öğretmen alındı.


Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde ücretli öğretmen alımı için belediyeden anons yapıldı.


Şanlıurfa Siverek Kız Anadolu Lisesi'nde 18 öğretmen olması gereken okulda sadece 3 öğretmen olduğu için veliler isyan etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü velileri sakinleştirmek için ek atamadan sonra öğretmenlerin geleceğini söyleyerek velileri kandırdı; çünkü ek atama olmayacak. Ömer Dinçer her yerde ısrarla ek atama olmayacağını, açığın ücretli öğretmenlerle kapatılacağını dile getiriyor. Düşünebiliyor musunuz, bu okulda 3 kadrolu, 15 ücretli öğretmen olacak ve burası bir anadolu lisesi.


Adana'nın Yüreğir ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ücretli öğretmen atama kılavuzu yayınladı. İlgili müdürlüğün sayfasından kılavuzu inceleyebilirsiniz.


Sinop, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kendir ilçesinde  % 40 oranında branş öğretmeni açığı bulunduğunu, bunun sıkıntı yarattığını ve bu sıkıntının bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti.
Ek atama yapılmayacak ve ne yazık ki buraya da çok sayıda ücretli öğretmen alınacak.2. İyi bir emekli ikramiyesi verilerek emeklilikleri gelen öğretmenler acilen emekli edilebilir.3.
Geçen yıl eşimin çalıştığı okulda 8 erkek, 4 bayan hizmetli çalıştırıldı. 4 bayan hizmetlinin 2 tanesi 6 metrekarelik kütüphanede, 1 tanesi ana sınıfında görevliydi, diğeri ise öğretmenler odası ve idarecilerin odalarını temizlemekten sorumluydu. Geriye kalan 8 erkek hizmetlinin görevi ise şuydu: 2 katlı okulun 1. katında 2 kişi, 2. katında 2 kişi, bahçesinde 2 kişi çalıştı, çay demlemekten de 2 kişi sorumluydu. Bu kişiler 1 eğitim-öğretim yılı boyunca çalıştırılmışlardır. Çalıştırılmışlardır dediğime bakmayın, inanın hiçbir şey yapmadılar. mebpersonel.comDoğru düzgün temizlik bile yapmadılar. Okulu bile boyamadılar, öğretmenler boyadı. Bunun yanında okulda 1 tane de kadrolu hizmetli bulunmaktadır. Okuldaki öğretmen sayısı kadar hizmetli çalıştırılmaktaydı neredeyse. Bu okulda çalıştırılması gereken hizmetli sayısı maksimum 2’dir. Bu sayı bu okul için yeter de artar bile. Devletimiz toplum yararına çalışma projesi adı altında Şanlıurfa ilinde binlerce kişiyi bu şekilde istihdam etmiştir. Bu kişiler bir yıl boyunca boş boş oturarak para almışlardır. Bazı okullarda odanın birini boşaltıp şark köşesi yapıp kapıyı kilitleyip oturduklarını biliyoruz. Bu sene de aynı şeyler yaşanacak. Bu kişilere para bulunabiliyor da öğretmenlerimize mi bulunamıyor? Zaten bir tek öğretmenlere gelince para bulunamıyor.


Sayın başbakanımız ağzını açtığında ekonomi iyi gidiyor, IMF'ye bile borç verecek durumdayız diyor, şu oluyor bu oluyor; ama öğretmene gelince para yok.


Bakanımız çözüm bulamıyor; ama bizler kör değiliz, bazı şeyleri görebiliyoruz ve çözüm üretebiliyoruz.


Milli eğitimi yönetmekle bir işletmedeki ekonomik kazançlara bakmak farklı şeylerdir. Sayın bakanımız öğretmenlere verdiği seminerde 60-66 aylık öğrencilerin okula başlaması diyeceğine işe başlaması demiştir. Bu sözüyle olaylara hangi mantıkla baktığını çok rahat görebiliyoruz.


Öğretmen atamak çok da zor değil. Bir çırpıda hesapsız kitapsız sistemi değiştirdiler. Tutmazsa özür dileyeceklermiş. Bir çırpıda bizleri de atasınlar o zaman. Bunda da hesap kitap yapmasınlar.


Milli eğitim bakanımız bizlerden rahatsızlık duyuyor. Çok ses çıkardığımızı, sorun oluşturduğumuzu düşünüyor. İnanın biz de bu durumdan hoşnut değiliz; ama başka çaremiz yok. Yıllardır emek veriyoruz ve atanmak istiyoruz. Eğitim fakültesinin amacı öğretmen yetiştirmektir. Madem öğretmen olunamayacak eğitim fakülteleri kapansın o zaman.


Tek suçumuz Türkiye'de doğmak mı?


Evet, çok mutsuzuz; ama her şeye rağmen ülkemizi seviyoruz.


Atanmayan bir İngilizce öğretmeni…

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
NEDİM ÖĞRETMEN 6 ay önce

sevgilii̇i̇i̇i̇i̇i̇lllllll...ulan akp çakallari hepi̇ni̇zi̇n anasini.....şurada i̇şi̇ni̇ze gelmeyi̇nce yorum dahi̇ yazdirmiyorsunuz...hirsizlarin vurguncularin çakallari

Misafir Avatar
Namık Bağrıyanık 2 yıl önce

bu ülkenin yüzlerce ayıbından biri. yani hangi birini konuşalım, değil mi?

ekonomik anlamda, eğitim açısından ve idari beceri yönünden büyük bir fiyaskonun alameti farikasıdır. yemin ediyorum uzunca yazmak istiyordum ama bıktım. utanın utanın.

Misafir Avatar
Deniz Özçelik 2 yıl önce

ücretli öğretmenlik yıllardır atamam yapılmadığı için yapmak zorundayım ne acıdır ki gittiğim birçok okulda 2.sınıf muamele görürsün.bankaya gidersin kredi alayım diye seni ücretli olduğun için ciddiye almaz kısacası güvenmez ve kredi vermez.yıllarca oku sonrası kocaman bir hiç seni adam hesabına alan yok neymiş üniversite bitirmişim.

Misafir Avatar
Ali Kmil 2 yıl önce

ücretli öğretmenlik tam bir kölelik. hiç kimse çalışmasa atamayı mecburen yapacaklar. verdikleri para asgari ücret. ama nedense millet hala çalışıyor.

Misafir Avatar
kpss magduru @Nkş 2 yıl önce

biz ikinci sınıf insanlarıyız normaldir 3 yıldr atama bekliyorum atanacagımıda sanmıyrum boşuna çenenizi yormayın arkadaslar herkes işine geleni yapıyorr

Misafir Avatar
müge akyay 2 yıl önce

branşı öğretmenlik olmayan bir çok insan şu anda öğretmen, bir sporcu din kültürü dersine giriyorsa... daha fazla söyleyecek bir şey yok demektir

Misafir Avatar
cemile dumlupınar 2 yıl önce

beniki tane ataması olmayan öğretmen annesyim lütfen atama yapın...

Misafir Avatar
Türkçe ÖĞRETMENİ 2 yıl önce

atanamayan bir tükçeci olarak sesleniyorum.birbirimizi kırmaya üzmeye gerek yok sevgili arkadaşlar.siz tartışşanız tartıştığınız için sizi mi atayacaklar.bu işin en mantıklı çözümü bütün eğitim fakültelerinin kapatılması gerekir artyık.herkesin okumaması gerekir. sanayiye ağırlık verilmesi gerekir.

Misafir Avatar
sema can 2 yıl önce

ben ücretli yapma taraftarı degilim zaten demek istediğimücretli diye kücümseyerek burun kıvırılması oda öğretmen 90 la atanamıyana kücümseyerek bakıyolar 30 la atanana sayın hocam buna kızıyorumm

Misafir Avatar
nurcan 2 yıl önce

sen bu kafayla daha çok beklersin

Misafir Avatar
esra yılmaz 2 yıl önce

bu hükümetin ve bakanların türkiye gençliği için yapabileceği faydalı birşeyleri yok ve olamayacak

Misafir Avatar
Burcu Tufan 2 yıl önce

siz ücretli öğretmenlik yaptığınız sürece daha çooooook kişi 90 ile atanamaz.

Misafir Avatar
sema can 2 yıl önce

taktınız ücretliye aç mı kaalalım yani 30 la atanana sygınız var 90 la atanamayana ücretli diye burun kıvırın buda sizin zihniyetiniz

Misafir Avatar
ertan can 2 yıl önce

bıktım..artık yaş oldu 40.11 sene bekle bittiiiiiiiii

Misafir Avatar
ertan can 2 yıl önce

11 sene bekle atamam olacak diye yaş oldu 40...hadi başka kapıya.ne güzel....

Misafir Avatar
lise matemtk öğretmeni 2 yıl önce

yeter artkk ya bakan bey vicdanın hiç mi sızlamıyor, 3 senedr atanamıyorm ve bu senede kusuratla kaçırdm 0.152 puanla hemde, yetmezmiş gibi bide şubat ataması yapmıyacağız diyorsun, hakkımı helal etmiyorum

Misafir Avatar
lise matemtk öğretmeni 2 yıl önce

yeter artkk ya bakan bey vicdanın hiç mi sızlamıyor, 3 senedr atanamıyorm ve bu senede kusuratla kaçırdm 0.152 puanla hemde, yetmezmiş gibi bide şubat ataması yapmıyacağız diyorsun, hakkımı helal etmiyorum

Misafir Avatar
offfff 2 yıl önce

ücretli olarak çalıştığım her gün mesleğimden nefret ediyorum

Misafir Avatar
giyim öğretmeni-aysel @can can 2 yıl önce

işte böyleleri de öğretmen oluyor.

Misafir Avatar
bahtıkara 2 yıl önce

bencede arkadaşlar allah kimsenini hakkını kimseye koymasın,senelerdr birileri kopyalarla en iyi yerlere yerleşiyo adam gibi emek veren yada ücretli ögretmnlk yapmak zorunda olan insanlar yerleşemiyo bu neyin adaleti!!!allahım sen hesabımızı sor,çünkü bizleri yıllardr emegimizi kullanıyorlar ,sömürüyolar...

Misafir Avatar
tarihçi 2 yıl önce

evet atanamayan bir tarih öğretmeniyim ve ücretli öğretmenliğe başvurdum sağolsun bizim milli eğitim müdürlüğü sırf en alt seviye ingilizce sertifikası verdim diye evet çok sağlıklı ve akıllıca düşünerek beni anadolu lisesine bilin bakalım ne öğretmeni olarak vermişler evet ingilizce öğretmeni olarak. artık sinirlenmek ve üzülmek çok saçma gülüyorum sadece yazıklar olsun başka bişey demiyorum

Misafir Avatar
fidel @can can 2 yıl önce

arkadasım senın ruh sağlığından şüphe ediyorum sen ne biliyosn bizim hangi puanla hangi üniversiteye yerleştiğimizi yada kimle arkadaslık edip etmediğimizi hakkaten zihniyetin bozuk senin kafan güzel herale

Misafir Avatar
Burcu Tufan @...... 2 yıl önce

sorarım size hayvan yetiştiriciliği mezunu birinin kendi alanı sınıf öğretmeni mi? ya da işletme mezunu birinin alanı ingilizce mi? mantıklı şeyler söyle lütfen. meb'in bunu önemsediği filan yok.

Misafir Avatar
Burcu Tufan @can can 2 yıl önce

sana ne diyebiliriz ki. yazdıklarını okuyan gülüp geçer ancak. :)

Misafir Avatar
sınıf puan87 mağdur @can can 2 yıl önce

can can sana çok güzel bi cevabım var ama ortam müsait değil...

Misafir Avatar
try 2 yıl önce

millet 90 ile atanmıyor,napsın bu insanlar? daha kaç alsınlar..!

Misafir Avatar
try 2 yıl önce

komik bir yorum olmuş can can :)) napalım şimdi seni ayakta mı alkışlayalım ? super zeka can can :))

Misafir Avatar
can can 2 yıl önce

atanamayanların çğu lisede ek puanıyla gelmiş veya üni.hayatını bir kız-erk. arkadaşıyla boşa geçirmiş tipler..ben süper lise mezunu türkiye 700.süyüm ek puansız ve üni.de hiç kız ark.olmadı ve 3.snıfta kpssye başlayıp ilk senemden atandım..k.bakmayın benimle kendinizi bi kıyaslayın..

Misafir Avatar
elt 2 yıl önce

2010 şaibeli sınavla tam 4 kez alım yaptılar.2011 sınavıyla 2 kez ve geçerliliği 2 yıldı.2012 kpss ile de şubat alımı olmalıdır.bu haksızlık giderilmelidir.

Misafir Avatar
şubat 2 yıl önce

olacak yoksa sistem patlar her yer öğretmen açığı kaynıyor.bu haksızlığa başbakan sessiz kalmaz şubata ek alım olacak inşallah..

Misafir Avatar
sesimizi duyun 2 yıl önce

eminim sesimizi duyacalar ve ek atama olacak bu adam neyi yapmayacam dedise hepsini yaptı yine yapıcak

Misafir Avatar
soyl02 2 yıl önce

arkadaslar 1 ekimde kırmzı zarf eylemi yapyorz herkesten destek bekliyoruz katln lütfen sesmizi duyuralım

Misafir Avatar
Sosyalciyim.. 2 yıl önce

52 ile atanan adam moral veriyor teselli ediyor nasip kismet diyor ulan 52 ile sana nasip te 79 bana nie değil alah kahretsin bizi bu hale düşürenleri

Misafir Avatar
SOS05 2 yıl önce

belediye anons yapiyor ücretli köle olun diye olmayacam bekliyecem alim olacak olmali ucretliye hayirrrrrrr

Misafir Avatar
SOSYALCİ 2 yıl önce

ücretli köleliğe hayir emek sömürüsüne hayir bu kadar açik ücretli kölelerle dolmayacak mutlaka ek alim istiyoruz etğitim kasabi ömer duy sesimi 3 yildir atanamiyorum bu sene de 0.20 ile kaybettim atanmak istiyorum yeter arik emek hirsizi siyonistler..

Misafir Avatar
bakar kör bakanlık 2 yıl önce

ben eminim sizi dinlemeyecekler, bırakın dinlemeyi duymayacaklar, görmeyecekler. bakar kör durumdalar. ben şahidim gittim meb e ve gördüm. adamların kaç kişi mağdur oldu, kaç kişi sıkıntı çekiyor gibi bi dertleri yoktu. olsaydı hissederdim,

Misafir Avatar
mağdur25 2 yıl önce

ben şu kadar söylemek istiyorum;sayın bakan ücretli öğretmenlik diyor ama acaba ücretli öğretmen alımında ki dönen adam kayırmayı(torpili) araştırıyor mu?saygılar

Misafir Avatar
pınar ustabaşı 2 yıl önce

ben de atanmayan bir ingilizce öğretmeniyim, daha güzel anlatamazdın, bunları biz görüyoruz da sayın başkakan, sayın dinçer, meb görmüyor mu sanki? sadece bizi ve milleti kandırabildiklerini sanıyorlar o kadar. gözden düşüyorlar, her şey gün gibi ortada, karşılarında aptal yok ki, okumuş insanlar var..

Misafir Avatar
besyo33 2 yıl önce

kesinlikle ya... bizler ücretli öğretmenlik yapmazsak öyle zor durumda kalacaklar ki bizi atamak zorunda kalacaklar.herşey bizim elimizde....!!!

Misafir Avatar
Burcu Tufan 2 yıl önce

güzel sözleriniz için teşekkür ederim.isimsiz yorum yapan kişiye sözüm olacak. ücretli çalışan öğretmenlerin hepsini kalitesiz gördüğümü de nereden çıkardınız? ben öyle bir şey yazmadım. ama kalitesiz, öğretmenlik vasfıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan kişiler de var ne yazık ki, hem de sayıları çok fazla. şanlıurfa'ya gelirseniz bunu çok rahat görebilirsiniz.

ben de ücretli öğretmenlik yaptım ama aklım başıma geldi artık. kendi kuyumuzu kendimiz kazıyoruz. kendimiz yüzünden bu durumdayız. maddi anlamda çok zor durumda olan kişilere diyecek sözüm yok; ama diğerlerine söylüyorum, lütfen ücretli öğretmenlik yapmayalım arkadaşlar. maddi anlamda iyi durumdayım da ondan yapmıyor değilim ben, ama dediğim gibi inat ettim yapmayacağım. başka iş yaparım ücretli öğretmenlik yapmam. çünkü biliyorum ki ücretli öğretmenlik yapmazsak ve bu sorunu kökünden halledersek birçoğumuz atanacağız. okullarda çok fazla öğretmen açığı var ve bu durumda atama yapmak zorunda kalacaklar.

Misafir Avatar
kraldan çok kralcı ÜCRETLİLER!! 2 yıl önce

üniversite mezunu olmak öğretmen olmaya yetmez anlayamadıkları da bu zaten..her insan öğretmenlik mesleğini hakkıyla yapamaz..okulumda 2 yıllık tesisatçı mezunu sınıf öğretmeni olarak çalışıyor..bu nasıl bir mantıktır soruyorum size?ya da açıköğretim mezunu hatta mezun bile olamamış ama iş bulamayınca öğretmenliğe başvuruyorlar..yazık bu mesleği bu hale getirenlerin suçu...sonra da eğitim öğretim kalitesinden,öğrenci üstünlüğünden bahsedilir!!

Misafir Avatar
ÜCRETLİ KÖLELİĞE HAYIR 2 yıl önce

ücretli köleliğe hayir emek sömürücülüğüne hayir hakimiz olan ek atamayi isyiyoruz her yil yapildi bu yilda yapilmali bu mücadelede yanimizda olun sesimiz olun atama istiyoruz 3 yildir atanamayan bir sosyal bilgiler öğretmeni olarak seseniyorum tama istiyoruz hakkimiz yenilmesin

Misafir Avatar
şakir @...... 2 yıl önce

şaşırdım doğrusu ücretli yapmakatan memnun bir öğretmen adayı var aramızda branşınız nedir?

Misafir Avatar
öğretmen @...... 2 yıl önce

şaşırdım doğrusu ücretli yapmaktan memnun bir öğretmen adayımız var aramızda branşınız nedir?

Misafir Avatar
snf @...... 2 yıl önce

arkadaş kaliteli ise daha da yazık neden kadrolu çalışmıyor sen nasıl böyle bir durumdan rahatsızlık duymuyorsun bu okulu bitirdiysek atanmak bizim hakkımız ücretli yapmak da ne demek ezik olarak çalışıyorsun kadroluların yanında adam yerine bile konmuyorsun yazıkk

Misafir Avatar
öğrtmn 2 yıl önce

ücretli köleliğe hayır!

Misafir Avatar
sınıf 2 yıl önce

1 günde sistem değiştirip hem çocukları hem velileri hem bizleri mağdur edebiliyorlar ama ara dönemde öğretmen değiştiğindeki mağduriyetten bahsetmeyi de biliyorlar. işine geldikleri gibi hayat. günah be günahhhh

Misafir Avatar
zeynep 2 yıl önce

80.000 ücretli öğretmen var bu nasıl sistem böyle ya.bir de eğitimin niteliğinden bahsediyorlar.artık bu ülkede yaşamak istemiyorum..

Misafir Avatar
yazıkk 2 yıl önce

bunca öğretmen atanmayı beklerken bu kadar açık varken bunlara hala göz yumuluyor ücretli kaldırılsın bunu bende istiyorum ancak atamalarımız gerçekleşmezse bu yara kanamaya devam eder bir ülkenin önceliği eğitimdir düştüğümüz hallere bakın çok yazık

Misafir Avatar
umutt 2 yıl önce

plansız programsız geçildi bu sisteme.güya önceden planlıymışda diyo ömer bey.ozaman neden heryer kaosa döndü.emekliliği gelen 2yıllık öğretmenlik okulu bitirenlerde hala çalışıyor.çocuklara verdikleri bişey yok.aç kitabı oku anlat.kendileri oturuyor uyukluyor masada.bunlar mı kaliteli eğitim verecek.bu mu değiştirilmek istenen.ne değişti.herşey iyice berbat.4 yıl boşunamı okuduk.işsiz olacagımızı bilseydik liseden sonra kendimize başka iş bakardık esnaflık gibi pazarcı olurduk.4yıl eğitim fakültesini oku sen git kendine başka iş bul desin bakan.neden beni eğitim fakültesine aldın ozaman.benim hayallerim benim hedefim vardı.senin bunları yıkmaya ne hakkın var.hakkımı helal etmiyorum.

Misafir Avatar
???? 2 yıl önce

atama yapılabilmesi için ücretli öğretmenlerin olumsuz yönlerinin (bu olumsuz yönler oldukça çok) kamuoyuna (özellikle öğrencilerin ailelerine ) en iyi şekilde yansıtarak; bu da kamuoyunda gelecek tepkiye [bu tepki öğrenci ve aileleri ile birlikte katılacakları protestolar (ücretli öğretmen istemiyoruz diye)] bağlı olarak bir atama yaptırılabilinir.

Misafir Avatar
orhan 2 yıl önce

hocam ağzına sağlık.okul müdürleri öğrenciler seçmelileri seçerken öğretmen yok diye öğretmenin olduğu seçmelileri seçtiriyorlar.ülkemizin eğitim profili bu maalesef..

Misafir Avatar
seda 2 yıl önce

emekliliği gelen öğretmen de emekli olsun bir zahmet. senelerdir izmir'in, antalya'nın ve diğer güzel yerlerin tapusunu elinde tutan verimsiz ve yaşlı öğretmenlerin gitmesi gençlere de yer açacaktır.ölene kadar kalmak istiyorlar ya.

Misafir Avatar
...... 2 yıl önce

sizde biliyorsunuz ki ücretli öğretmenlerde üniversite mezunu ve bir çoğu aynı sizler gibi atanamayıp çalışmayı tercih eden öğretmen adayları. ücretli çlışan öğretmenleri bu kadar kalitesiz görmenizi anlayamıyorum. meb de ücretli öğretmenlik için görevlendirdiği öğretmenlerin kendi alanında derse girmesi için dikkat ediyor...

Misafir Avatar
vedat 2 yıl önce

bakan a sorun neden bu sene sınava girenlere tek sınav tek atama daha önceki yıllar da tek sınava dört atama böyle olmaz. bu haksızlığı orta dan kaldırın. adaletsizlik yapmayın.şubat ta atama yapın...

Misafir Avatar
mehmet 2 yıl önce

ücretli öğretmenlik tam anlamıyla kölelik ve geçim sıkıntısı içinde olan öğretmen adaylarının mecburiyetten katlandıkları bir durumdur.tüm öğretmen adaylarından isteğimiz böyle bir uygulamanın kurbanı olmasınlar ve hakları için mücadele etsinler.öğretmen bulamayan bakanlık mecburen atama yapmak zorunda.

Misafir Avatar
Nkş 2 yıl önce

Hocam,sağolasın gerçekleri yazmışsın.ancak ne yazıkki meb,kör ve sağırı oynuyor.sadece düşünmeden konuşuyor.tek bildiği de bu zaten.

Misafir Avatar
Nkş 2 yıl önce

Hocam,sağolasın gerçekleri yazmışsın.ancak ne yazıkki meb,kör ve sağırı oynuyor.sadece düşünmeden konuşuyor.tek bildiği de bu zaten.