Yer Değiştirme:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
10 Ocak Perşembe Günü Kar Tatili Olan Okullar  İller Ve İlçeler Listesi

 10 Ocak Perşembe Günü Kar Tatili Olan Okullar  İller Ve İlçeler Listesi

KASTAMONU

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Azdavay, Küre, Pınarbaşı ve Araç ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.Yoğun kar yağışı alan Azdavay ile Küre ilçesinde ilk ve orta öğretim ile liselere iki gün ara verildiği belirtildi.

Öte yandan, Araç ilçesinde taşımalı eğitim gören okullarda bir gün, Pınarbaşı ilçesinde de ilk ve orta öğretime iki gün, liselere ise bir gün süreyle kar nedeniyle ara verildiği açıklandı.Kastamonu'yu son günlerde etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bazı ilçelerde ara verilirken, kar yağışının şiddetini kaybetmemesi durumunda bu sürenin daha da uzatılacağı öğrenildi.

SİİRTSiirt'te, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, eğitime ara verildiğini sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından duyurdu. Aydın, attığı twitte, "Yarın il merkezi, ilçeler ve köy okullarımız bir gün tatil edildi" ifadelerini kullandı. 

KİLİSKilis'te yoğun kar nedeniyle, ilk, orta ve liselerde yarın okullar tatil edilirken, engelli ve hamile memurların da idari izinli sayılacağı bildirildi. Saat 15.30'da başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Kilis Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kilis merkez, Polateli, Elbeyli ve Musabeyli ilçelerindeki okulların yarın tatil edildiği, kamuda çalışan engelli ve hamile bayanların ise idari izinli sayılacakları bildirildi.Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle araç sürücüleri de zorluk yaşadı. Dik yokuşlara çıkamayan sürücüler, araçlarını park ederek evlerine yaya olarak gitmeye başladı. Bazı motosiklet sürücülerinin ise, kara aldırmayarak trafikte seyir etmeleri dikkat çekti. 

KARABÜKKarabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada " Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimizdeki tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10.01.2013 Perşembe günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerde idari izinli sayılacaklardır. Kar yağışının genel hayatı olumsuz etkileyebileceği, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturabileceği muhtemel güçlükler göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın;

- Zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları,

- Trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları,

- Kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları,

- Görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları,

- Resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önemle hatırlatılır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur." denildi. 

TRABZON

Trabzon'un bazı ilçe, belde ve köyleri, Gümüşhane'nin Kürtün ve Rize'nin İkizdere ilçesi ile merkeze bağlı 14 köyde yarın eğitime ara verilecek.

Trabzon Valiliği'nden alınan bilgiye göre, kar dolayısıyla merkeze bağlı Akyazı, Çamoba, Çimenli ve Yalıncak ilkokulları ve ortaokulu hariç, merkezdeki diğer tüm belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda 10 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilecek.

Şalpazarı ilçesinin tamamında ve Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu, Oylum beldesi ile Küçükdere, Çehreli ve Aksu köylerinde de eğitim yapılamayacak.

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde ise taşımalı eğitim yapan okullar ile köy okullarında 10 Ocak Perşembe ve 11 Ocak Cuma günü eğitime ara verilecek.

Rize'nin İkizdere ilçesi ile merkeze bağlı Kendirli beldesinde yarın okullar tatil edildi.

Rize merkeze bağlı Balıkçılar, Muradiye, Pekmezli, Taşköprü, Kömürçüler, Anbarlık, Dörtyol, Elmalı, Karasu, Kasarcılar, Küçükçayır, Ortapazar, Pazarköy ve Veliköy köylerinde yarın eğitime ara verilecek.

NİĞDE

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle Niğde merkez, merkeze bağlı köy-kasabalar ile Altunhisar, Bor, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci yaptığı yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, Niğde merkez, Niğde merkeze bağlı köy-kasabalar, Altunhisar, Bor, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla Çamardı'da ilk ve orta dereceli okulları 10 Ocak 2013 Perşembe bir gün süreyle tatil edilmiştir" dedi. 

GİRESUN

Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 1 bazı ilçelerde ise iki gün süreyle eğitime ara verildiği bildirildi.

AA muhabirinin Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, Giresun Merkez ilçeye bağlı köyler ve taşımalı eğitim gören öğrenciler ile Dereli ilçesindeki tüm okullarda, yarın ve 11 Ocak Cuma günü iki gün süreyle eğitime ara verildi.

Doğankent ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullar ile Espiye, Görele, Bulancak, Çanakçı, Tirebolu ve Piraziz'de bulunan köy okulları ve taşımalı eğitim veren okullarda ise bir gün süreyle yarın eğitime ara verildi.

ORDU

Ordu'da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ve Cuma günü bazı ilçelerde eğitime ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde yarın ve Cuma günü, Fatsa, Çatalpınar, İkizce ve Ünye ilçelerinde ise kısmi olarak yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği kaydedildi.

KİLİS

Kilis'te, elverişsiz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile ana okulları ve kreşlerin tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli kamu personelinin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

www.haber7.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
adı lazım değil 1 yıl önce

bu yoolarda ben bile gidemiyorum dışarıya kayarım diye çocuklarımız nasıl gitsin okula kaysın ve üşüsün diyemi

Misafir Avatar
adı lazım deil @gamze vekil 1 yıl önce

dostum anneler hergün dinleniyo öğrencilerin hakkını yemeyin bigünde sen git ders gör bakam nası oluyo

Misafir Avatar
mert 1 yıl önce

vali amca lütfen yarın okullar tatil olsun buzlanma riski yaşıyoruz annemin ayakkabısı yok yürüyemiyoruz sakatlanacağız umurunuz da değil.

Misafir Avatar
Merve nur 1 yıl önce

vali amca lütfen istanbulda tatil olsun ist.bakırköyden bahçelievlere kdr yürümek zorunda kalcam bu karda

Misafir Avatar
gamze vekil 1 yıl önce

herkes okula gitsin.anneler dinlensin.yazık bu annelere.

Misafir Avatar
alp erdem 1 yıl önce

vali amca nolur okulları tatil et biz burda buza batıyoruz sen buraları görmemişsin buralarda çok kaza oluyor nolur

Misafir Avatar
........ @İlayda Bügelek 1 yıl önce

okullar tatil olsun vali dayı lütfnn

Misafir Avatar
:( 1 yıl önce

bursaya yokmu yaa

Meb Şube Müdürlüğü Yerleştirme Sonuçları
Meb Şube Müdürlüğü Yerleştirme Sonuçları

Haberi Oku