Yer Değiştirme:
2013-2014 MEB Ücretli Öğretmenlik başvuru şartları

 2013-2014 MEB Ücretli Öğretmenlik başvuru şartları Keçiören Milli Eğitim Müdürülüğü ücretli öğretmenlik başvuruları 12-19 Ağustao tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuruda eğitim fakülteleri , doktorası olanlar ve yüksek lisansını tamamlayanlar ve KPSS 10 puan üstünlüğü öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Yeterli sayıda adayın başvurmamamıs halinde ise alanında tezsiz yüksek lisans,pedagojik formasyonu olan adaylar da değerledirmeye allınacaktır.
Gerekli belgeler:
Diploma (lisans,doktora,yüksek lisans)fotokopisi
Nüfüus vüzdanı fotokopisi

KPSS 10  sonuç çıktısı bilgisayardan
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığını tamamen kapatamadığı için açık kontenjanları doldurmak için ücretli öğretmen alıyor. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yetkisinde yapılan ücretli öğretmen alımları ile açık kontenjanlar dolduruluyor. Açık kontenjanlar daha çok köy okullarında olduğundan dolayı görevlendirmeler daha çok köy okullarına oluyor.
Ücretli öğretmenler girdikleri saat başına ücret alırlar. Resmi ve diğer tatillerde vs mesai ücreti alamazlar. Ücretli öğretmenler  bir haftada en fazla 30 saat ek ders ücreti alabilirler. Daha fazla derse giren ücretli öğretmenler 30 saat üzerindeki dersler için ücret kesinlikle alamazlar.
Ücretli öğretmen alınırken hangi özelliklere dikkat edilir?
Öncelikle okuldaki açık dikkate alınır. Norm kadroya bakılarak ücretli öğretmenin görevlendirilip görevlendirilmemesine karar verilir. İhtiyaç olan branştan başvuru varsa öncelikle olarak o kişi görevlendirilir. Mesela;  A okulunda matematik öğretmeni açığı var. Başvuruda bulunanlar arasında matematik öğretmeni varsa o görevlendirilir. Matematik öğretmeni yoksa eğer fen bilgisi ya da diğer sayısal bölüm mezunları görevlendirilir. Eğer bir okul için birden fazla uygun aday var ise kpss puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılır.
 
Ön lisans mezunları ücretli öğretmenlik yapabilir mi?
Normal koşullarda yapamazlar. Fakat ülkemizin bazı bölgelerinde öğretmen açığını kapatmak pek mümkün olmuyor. Lisans mezunu ücretli öğretmenlerle kapatılamayan açık kontenjanlar  ön lisans mezunları ile kapatılabiliyor. Öncelik sırasına göre yazarsak;  eğitim fakültesi – diğer lisans mezunları – ön lisans mezunları…
2013-2014 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları ne zaman yapılır?
Ücretli öğretmenlik başvuruları genel olarak eylül-ekim gibi ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinin inisiyatifi ile başlar. Norm kadrolar ancak il içi,il dışı, ilk atama, özür tayinlerinden sonra ancak belli olabildiği için ücretli öğretmenlik başvurularının daha önceden yapılması mümkün değildir.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
damla 2 ay önce

ben fen edbiyat fakültesi tarih bölumu mezunuyum acaba bölüm mezunlarıda basvurabilirmi

Misafir Avatar
elif 3 ay önce

üniversite okuyan öğrenciler başvurabiliyor mu?

Misafir Avatar
ayşecan @AYŞE 4 ay önce

yok

Misafir Avatar
heeeey 4 ay önce

ihl mezunlarının hiç şansı yok diyosunuz yani öyle mi.ben şu anda önlisans okuyorum ama bi işe yaramaz herhalde.

Misafir Avatar
AYŞE 5 ay önce

devlet memurlari ücretli öğretmenlik yapabiliyormu?????

Misafir Avatar
mehmet 7 ay önce

sözleşmeliden kadroluya geçiliyormu

Misafir Avatar
oguz 7 ay önce

ben 2 yıllık mezunumda acaba halen alım yapılıyormu bilgi verebilirmisiniz?

Misafir Avatar
yeter 8 ay önce

ücretli öğretmenlik için ne zaman dönüş olacak???

Bakanlık 'Gebe Okulları' açıyor
Sağlık Bakanlığı, hamilelik dönemi ve doğum sonrasına ilişkin her türlü bilginin verileceği "Gebe...

Haberi Oku