Yer Değiştirme:
2013 Alan Değişikliği Takvimi Belli Oldu
2013 Alan değişikliği MEB tarafından gönderilen resmi yazı ile açıklandı. Buna göre  2013 alan değiştirme şu tarihlerde olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi yazısını sizlerle paylaşıyoruz:

   Bilindiği gibi 6287 sayılı İlköğretim ve Eğitim kanunu ile bazı kurumlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun yürürlüğe girmesiyle 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren ilköğretim okulları ilkokul ve ortaokul olarak yeniden yapılandırılmış, ilköğretim okullarının ilkokul ve ortaokullara dönüşüm işlemlerinin 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına kadar kademeli olarak tamamlanması öngörülmüştür. 
 2012'de başlatılan dönüşüm süreci devam etmekle birlikte 2013 yaz tatili dönemi öğretmenlerin il içi ve iller arası her türlü yer değişikliğinin sağlıklı şekilde yürütülebilmesi ve uygulamada birliğin sağlanabilmesi bakımından aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.

Bu çerçevede:


 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri hakkında kanun hükmünde kararnamenin 37. maddesinde, öğretmenlerin yer değiştirilmesi suretiyle atamalarının her yıl yapılan atama plan ve programları çerçevesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini etkilemeyecek şekilde sonuçlandırılacağını, bakanlıkça belirlenen özür grubuna bağlı yer değiştirmelerin yaz tatilinde yapılacağı hükmünden hareketle norm kadro güncellemelerinin tamamlanmasına müteakip;

 Alan değişikliği işlemlerinin Temmuz


tarihinde gerçekleştirilerek, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına sağlıklı bir şekilde başlanılması bakımından Ağustos ayı sonu itibariyle her türlü atama ve yer değişikliklerin sonuçlandırılması planlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nin bu planlama çerçevesinde illerindeki planlamaları yaparak, herhangi bir aksaklığa meydan vermeden okulların yeni oluşumlarını tamamlamaları, bu okullardaki görevli öğretmenlere de her türlü rehberlikte bulunmak suretiyle atamalarını titizlikle gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Öğretmenlerin yer değiştirmelerine ilişkin hususlarda daha geniş açıklamalar önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
selim 5 ay önce

norm fazlası idareciyim.yanalan değişikliğ yapamadım.yanalanıma geçmek istiyorum.alın idarecilik sizin olsun.

Misafir Avatar
selim 5 ay önce

yanalana geçiş hakkı tekrar verilmelidir.

Misafir Avatar
Çete 7 ay önce

yan alana geçipte geri dönmek istiyenlerle,yan lana geçmek isteyenlere karşılıklı değişim şansı verilirse sorun biter!!!

Misafir Avatar
emine 8 ay önce

yan alana geçiş hakkı tekrar verilmelidir

Misafir Avatar
betül 8 ay önce

branş değişikliği unutldu mu?

Misafir Avatar
merve 9 ay önce

alan değişikliği falan olmasın okadar okuorz herkes branşında çalışşın!!!hakkını vererekkk

Misafir Avatar
ALİ 9 ay önce

sinif öğretmenlerine tekrar alan değişikliği hakki verilmeli.

Misafir Avatar
MEHMET DEMİR 9 ay önce

:d

CHP Meb Yasa Tasarısı İçin Anayasa Mahkemesine...
CHP Meb Yasa Tasarısı İçin Anayasa Mahkemesine Başvurdu

Haberi Oku