Yer Değiştirme:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2013 DGS Tercih-Yerleştirme Kılavuzu bu sayfada

  2013 yılı DGS için üniversitelerin bölüm bölüm kontenjanları, taban puanları listesi, DGS Puan ve kontenjanları   2013 Dgs tercih kılavuzu Ösym tarafından açıklanıyor 2013 Dgs tercih başvuru işlemleri ne zaman yapılacak. 2013 dgs kontenjanları ne zaman ösym tarafından yayınlanacak. 2013 Dgs sınav sonuçları ösym tarafından 3 Ağustos 2013 tarihinde açıklandı. Şimdi ise Ösym tarafından 2013 dgs tercih kılavuzu ve kontenjanların açıklanıp başvruların yapılması bekleniyor. Geçtiğimz yıl tercih ve kontenjan işlemleri  29  Ağustos  - 4 Eylül 2012  arasında  yapılmıştı.  Bu yıl Ösym tarafından sınav sonuçların erken açıklanmasından dolayı bu tarihlerin daha erken olacağını öngermekteyiz bayramdan sonra 2013 dgs başvuru işlemlerinin başlayacağını öngörmekteyiz. 

2 013  DGS Tercih-Yerleştirme Kılavuzu ( Yayımlandığında  sitemizde  yer alacak.) Ancak 2012 DGS kılavuzunu incelemek içinburaya tıklayabilir ve bu yıl uygulanacak bazı kurallar için önfikir edinebilirsiniz.

Dikey geçiş yapmak isteyen adaylar geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre tercih edeceklerdir. DGS başvurusunda bulunan aday yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla, Tablo-1’den en çok 30 tercih yapabilecektir. 30 tercih hakkı olmasına karşın adaylar 30 tercih yapmak zorunda değildir.2012-DGS Tercih Kılavuzu 

2012-DGS Tercih Kılavuzu Tablo-1
 

2012-DGS Tercih Kılavuzu Tablo-1 Koşullar  

Her türlü ğörüş ve önerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
öyküü 9 ay önce

bnde özell ünii yazmyıı düşünüyorumm...şimdi dgs ilgili oldugu içnn 4 yıllktn farklı olark fiyatta oynama wardr deqlmii

Misafir Avatar
ibrahim 9 ay önce

neden sıralamalar yok

MOBBİNG ADLİ SUÇTUR,"12 YIL'A KADAR HAPİS"
Türk Ceza Kanunu’ nda mobbingle ilgili ağır maddeler bulunmaktadır. İşte bunlardan biri de 122. maddedir:...

Haberi Oku