Yer Değiştirme:
2013 Eş Durumu Atamaları Ne Zaman?

 Milli Eğitim Bakanlığı’nda Ömer DİNÇER dönemi sona erdi.  Yeni bakan Sayın Nabi Avcı'nın önünde önemli konular var.

Bir çok sendika ve siyasetçinin beklentisi Şubat ayında özür grubu ataması.

 

İlk önce Bakanlar Kurulunda bu konuda çalışmalar karara bağlandı. 

Ardından Başbakan Erdoğan Gaziantepteki açılışlar sırasında Şubatta Eş durumunda atamalarla ilgili olarak "Hazırlıklar Var" demişti. 

Ardından Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER adeta Başbakanı yalanlarcasına Şubatta atama ve özür grubundan yer değiştirme yapmayacağız dedi.

Sayın bakanı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin ÇELİK düzeltti ve " Başbakan bu konuda Hassas" dedi.

Tam öğretmenler şubatta eş durumu ataması için umutlanmışken bir an ortalık karıştı kim kime inanacak ortalık toz duman oldu.

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU bu sırada önemli bir hamle yaparak Başbakana ulaştı ve Şubatta Özür Grubu atamanın nedne oması gerektiğini, Ömer DİNÇER'in yanıldığını başbakana iletti.

Ardından sürpriz bir şekilde Kabine değişikliği meydan geldi Ömer DİNÇER görevden alındı. Yerine İletişimci , Meclis Eğitim Komisyonu Başkanı Nabi AVCI Bakan olarak atandı. Ve herkes yeni Bakan Nabi AVCI'nın ne yapacağına ne diyeceğine odaklandı.

Eğitim Bir Sen , Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Aktif Eğitim Sen, Eğitim İş ve daha birçok sendika Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın ilk icraatının Şubatta Eş Durumu ataması olması konusunda hemfikir. 

Başbakan  Kanal24 te Yiğit Bulutla Sansürsü programında bu konuyu tekrar gündeme getirerek, Şubatta EŞ Durumu Ataması için Yeşil IŞIK YAKTI. 

Duyurunun Şubatın İlk Haftası çıkması Yer değiştirmelerin Şubat Ayı içerisinde tamamlanması kuvvetle muhtemel.

MEB'in yakında bu konuda resmi açıklama yapması bekleniyor.

Çünkü MEB'de bu konuda çalışmaları hızlandırıldı.

Haber Kaynağı:www.ajanskamu.com
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
saydi @mamoste 1 yıl önce

mamoste misin nesin bil öyle konuş... eylülde alan değişikliği yapıldı sonra alan değiştirenlerin yerine atama yapıldı daha sonra ilçede, ilde ve resen yine il geneli olmak üzere ayrı ayrı branş ve sınıf öğrt atamaları yapıldı. bunlar yapılırken çocukların psikolojileri düşünüldü mü? sadece öğretmen eş durumu yapılacağı zaman herkes bir çocuk psikolojisi uzmanı çıkıyor ne hikmetse diğer zaman bu insanlar 3 maymunu oynuyorlar....eşdurumu ataması yılda 2 kere yapılması bir zorurettir.. sen önce aileyi dağıtmak çocukları annesinden babasından ayırmak nasıl bir vicdandır bunu açıkla....

Misafir Avatar
Melo @mamoste 1 yıl önce

öğretmen giderse yerine yenisi gelir merak etme. ama çocuklar annesiz babasız kalırsa yerini kimse dolduramaz anladın mı

Misafir Avatar
mamoste 1 yıl önce

eşdurumu atamaları ağustosta yapılsın bu ne ya herkes kendini düşünüyor iki kişi mutlu olacak diye dönem içinde yapılan değişiklikle çocuklar bozuluyor. aile saadeti 6 ay bekleyebilir ama o çocuklar bir daha düzeltilemeyebilir. akıllı olun.

Misafir Avatar
akıllı olun 1 yıl önce

güzel işe kim vesile olduysa helal olsun ister sağcı ister ssolcu akıllı olun fitne çıkarmayın sizin eğitim anlayışınızı merak ediyorum doğrusu

Misafir Avatar
yazıkkk 1 yıl önce

ahmet gündoğdu bakana ulaşmışmış. sahiplendirme çalışmaları başiladı

Misafir Avatar
eğitimci 1 yıl önce

bu memlekette sadece eş durumu mağdurları yok.öğrenim özrü mağdurlarıda var.

Misafir Avatar
şubat atama =evet 1 yıl önce

ya bırakın bu işleri keç senedr yapılan atama mutlaka olmalı..snırda kaldm ve bu sene benm için dönüm noktası...hakkımı helal etme atama olmazsa ve atanamazsam...

Misafir Avatar
hacı yardımcı 1 yıl önce

kim gelirse gelsin şubatta ilk atama yapmayacaktır...eş durumunu biz serbest bıraktık,ilk atama olmayacaktır.bu atamalar olmaması için kanun çıkartttırdık,tek atama olmalı,ömer dinçer beyi de tayyip oy hamlesidir,yoksa ömer bu kanunları kendi çıkartmadı,haberi dahi yoktur,erdoğan ömer dinçeri geçici görevlendirmişti o da biliyodu...nabi avcıyı çok önceden getirmek istedi c.başkanı karşı çıktı.ilk atama yaptırmayacağız.öğretmen olacaksan çalışacaksın.o sınavda başarılı olup alacaksın.

e-Okul akıllı cihazlarda
MEB, velilerin, öğrencilerin tüm bilgilerine anlık erişebilmelerine imkan tanıyan Mobil Veli Bilgilendirme...

Haberi Oku