Yer Değiştirme:
2013 Lise Devamsızlık Hakları 10 Gün Oldu MEB

 2013 Lise Devamsızlık Hakları 10 Gün Oldu MEB  Liselerde Devamsızlık Hakkı 10 Gün Oldu  lise devamsızlık hakkı 10 gün mü oldu ? 2013-2014 lise devamsızlık hakları liselerde devamsızlık hakları liselerde devamsızlık hakkı kaç gün lieselerde devamsızlık on gün oldu liselerde devamsızlık hakkı ne kadar 2013 lise devamsızlık hakları Önceki gün Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelikle lise öğrencilerinin devamsızlık hakları belirlendi. Yeni Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne göre lisede mazeretsiz devamsızlık hakkı 10 güne düşürüldü. Lise öğrencileri artık yarı yarıya mazeretsiz devamsızlık yapabilecek. Lise öğrencileri, Ortaöğretim kurumları 4+4+4 sitemine uyuma geçti.

Lise öğrencilerini dün yayınlanan Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği çok üzdü. Devamsızlık yapmayı çok seven lise öğrencileri bu karar isyan etti. Lislerde devamsızlık hakkı sadece 10 gün ile sınırlandırıldı. Bir lise öğrencisi mazeretsiz sadece 10 gün okula gidemeyecek. Lise öğrencileri devamsızlık hakkının sadece 10 gün ile sınırlandırılmasına tepki gösteriyor.
Lise öğrencleri son yayınlanan yönetmeliğe isyan etti. Yönetmelikte lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı 10 güne düşürüldü. Bakanlıkğın aldığı karar resmi gazetede yayınlanıp kabul edildi. Mazeretsiz devamsızlığın 10 gün olması lise öğrencileri ve velilerin tepkisine yol açıyor.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği 4+4+4 sistemine uyduruldu. Dün Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik le her şey sil baştan değişti. Yeni sistem öğrencileri üzecek gibi. Çünkü yeni eğitim sisteminde devamsızlık hakkı 10 güne düşürüldü. Öğrencilerin okula mazeretsiz sadece 10 gün gitmeme hakkı var.Ortaöğretim siteminde sil baştan değişiklikler yapıldı. Lise öğrencileri artık sadece 10 gün mazeretsiz devamsızlık hakkına sahip.  Mazeretsiz devamsızlık 10 mazeretli toplam devamsızlık 45 gün oldu.

Başarı puanı 45 iken, başarı puanı 50'ye çıkarıldı. Devamsızlık hakkının 10 güne düşürülmesi sosyal medya Twitter'da büyük tepki topluyor. Devamsızlık hakkının 10 güne düşürülmesini eleştiren öğrenciler ve veliler Twitter'dan Milli Eğitim Bakanlığını kınıyoruz diye hasdag açtılar. Devamsızlık hakkının 10 güne düşülmesi Twitter'i sallıyor.

Artık lisedeyken evlenen öğrenciler, açık liselere nakledilecek. Özürsüz devamsızlık 10 günü geçemeyecek. Ders süresi, 40 dakika olacak.Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ni 4+4+4 sistemine adapte etti. Resmi Gazete'de dün yayımlanan yönetmelikle her şey değişti.

İşte getirilen yenilikler...Daha önce evli olanların kayıtları yapılmıyor; öğrenciyken dünyaevine giren öğrencilerin okulla ilişiği kesiliyordu. 4+4+4 sistemiyle zorunlu eğitim 12 yıla çıkarılınca otomatik olarak liselilere evlenme vizesi çıktı. Artık evli olanların kayıtları yine yapılmayacak. Ancak öğrenciyken evlenenler, açık liselere nakledilecek.

Bir ders saati, 40 dakikayı geçmeyecek.Özürsüz devamsızlık 10 günle, toplam devamsızlık ise 45 günle sınırlandırıldı. Başarı puanı 45'ten 50 puana yükseltildi.Ortalama yükseltme sınavları kaldırıldı.

6 dersten başarısız olanlar, sorumlu olarak sınıf geçebilecek.“Öğrenciler, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş mutlu bireyler olarak yetiştirilir” hükmü yürürlükten kaldırıldı.> Öğrenci, sınav notlarına itirazda bulunabilecek.

Bundan sonra diploma harcı ödenmeyecek.Okul müdürü öğrenciyle ilgili tedbir kararı alabilecek. Mazaretli olarak merkezi sistem ortak sınavına giremeyen açıköğretim ortaokulu öğrencileri telafi sınavına girebilecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
murat @Abdülrezzak Yalanogulları 2 ay önce

evet bunu istiyorlar malesef

Misafir Avatar
HİLMİ 3 ay önce

ders 40 dk. tenefüs paha bi̇çi̇lemez...

Misafir Avatar
irem 3 ay önce

bu ne amk ya . mal gibi sistem aynı . bi düzgün iş yapmazsnız zaten şerefsizler

Misafir Avatar
Abdülrezzak Yalanogulları 3 ay önce

yazıktır günahtır ögrenci okuldan kaçmalı , karıya gitmeli , internet kafeye gitmeli , nargileye gitmeli , piçlik yapmalı , yazıkya meb kendini bozdu

Misafir Avatar
elif 4 ay önce

sonra liseliler neden isyankar al bir de burdan yak alcan birini vurcan ötekine

Misafir Avatar
merve 5 ay önce

çook saçma oldu devamsızlık 20'den 10 düşürerek ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyorum derslerde yeterince zorlanmadığımız yetmemiş qibi 45'den 50 ye çıktı ders 40 dk. tenefüs 5 dk pazartesi ve çarşamba qünleri 8 diğer günler7 ders oldu dahada yetmiyomuş qibi dersaneleri kaldırıyolar bilmiyorum ama bizi çok zorluyolar...!

Misafir Avatar
öğrenci 7 ay önce

saçma uygulamalar ne zaman bitecek acaba? 20 gün devamsızlığımızla derdiniz neydii ? düzeltilmesi gereken o kadar sistem varken bu nee

Misafir Avatar
Anonym @sitir 8 ay önce

çok yerinde tabi canım... biz okuyoruz evet.

Aöf Sınav Soruları 19 Nisan 2014 Vize Tıkla...
Aöf Sınav Soruları 19 Nisan 2014 Vize Tıkla Öğren

Haberi Oku