Yer Değiştirme:
2013 Özür grubu atamaları duyurusu bekleniyor

2013 Özür grubu atamaları duyurusu bekleniyor Temmuz ayının sonuna doğru yaklaşırken il içi ve il dışı bazı sıkıntılı durumlarla yapılarak tamamlandı.Şimdi gözler ilk önce alan değişikliği işlemlerininmi yoksa özür grubu işlemlerininmi yapılacağına çevrildi.Bu durum çoğu öğretmenin merakla beklediği bir durumdur.Atama ve yer değiştirme takvimine göre Özür grubu atamalarının 5 Ağustosa kadar bitmiş olması gerekiyor.Bu tarihe yaklaşık 1 hafta süre kalırken Bakanlıktan ne özür grubu için ne de alan değişikliği işlemleri için herhangi bir adım yada açıklama olmamıştır.Görünüşe göre bu 1 hafta süre içerisinde hem alan değişikliği işlemleri hemde özür grubu atamaları yetiştirilemeyeceği görünmektedir.Yine bakanlık kendi takvimine uymayarak işlemlerin takvimden sapmalı bir şekilde yapılacağını tahmin etmek zor değil.

 Bayram gelmeden önce özür grubu atamalarını bekleyen öğretmenlerimiz için bu durumun olması onları üzecek gibi. Eğer bakanlık özür grubu atamaları ile alan değişikliği işlemlerinin yerini değiştirirse bir ihtimal özür grubu atamalarının bayrama yetişme ihtimali olabilir gibi ama alan değişikliği işlemleri olursa özür grubu bayramdan sonraya sarkacağı görünüyor.


2013 Yılı  yaz döneminde öğretmen yer değiştirme ve atama takvimine göre; 1-Önce 2013 il içi isteğe bağlı ve iller arası isteğe bağlı atamaları ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı nakil işlemleri yapılacak. Bu işlemler Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak.
2- 2013 Alan değişikliği işlemleri Temmuz ayında yapılacak.
3- 2013 Özür grubu durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz ila 5 Ağustos arasında yapılacak.
4- 2013 KPSS puanına dayalı ilk atamalar 16 ila 29 Ağustos arasında yapılacak.
Bakanlık Ağustos sonuı itibariyle tüm atama ve yer değiştirme işlemlerini sonuçlandırılacaktır.


Onur Öcalan/Mebpersonel.com/Özel Haber


onur_ocalan@hotmail.com


"Bu yazı Mebpersonel.Com editörleri tarafından oluşturulmuş ve içerik hakkı Mebpersonel.Com'a aittir.Alıntılarda açık kaynak gösterilmesi mecburidir"
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ARZU ANKARA 10 ay önce

il dişi istedim olmadi. bu yil becayiş yapilacakmi bilginiz varmi....

Misafir Avatar
İLK EŞ TAYİNİNİ İSTİYORUZ.. 10 ay önce

inşallah eş tayini olur çünkü bunun evi taşıması eşyaların alınması bir sürü işi gücü var ve 2 eylülde iş başında olmamız gerekiyor bu nedenle ne kadar erken olursa okadar iyi bizler için...

Misafir Avatar
Bekir @Manisa 10 ay önce

sayın manisa,
farklı ilçelerde görev yapıyorsanız özür grubundan tayin isteme hakkınız,aynı yerleşim yerine tayininiz çıkana kadar devam eder

Misafir Avatar
Manisa 10 ay önce

eşinin tekrar yer değiştirmesinden dolayı geçen yıl eş durumundan tayin olan bir öğretmen bu yıl tekrar eş durumu tayini isteyebilir mi

Misafir Avatar
öğretmen 10 ay önce

bu konuya değindiğiniz için teşekkürler.merakla bekliyoruz.eş durumu bayramdan önce ve ya bayramdan sonra dense o bilgiye razıyız.

ÖSYM Sınav Görevlilerini Belirleme, Atama...
ÖSYM Sınav Görevlilerini Belirleme, Atama ve Ücret Ödeme İlkeleri

Haberi Oku