banner235
banner239
banner172

2013 özür grubu yer değiştirme kılavuzu

2013 özür grubu yer değiştirme kılavuzuMilli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf TEKİN, eğitim camiası tarafından sabırsızlıkla beklenen "özür grubu tayinleri ile ilgili olarak resmi twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.


İşte o açıklamalar;
-Öğrenim özrü hakkında ısrarlı talepleri olanarkadaşlar, keşke mümkün olsa bütüntalepleri karşılayabilsek. Ama maalesef bu mümkün değil.

-Bunu yaptığımız zaman mesela eş özrünü yeterince dikkate alamayacağız. Gerçekten çok üzgünüm ama öncelikle eş ve sağlık özrü nedeniyle yer değiştirmek isteyenlerin taleplerini yerine getirmeye çalışacağız. Eğer imkan olursa eğitim özrünü ancak bundan sonra dikkate alabiliriz.Bu konuda anlayış bekliyoruz. Aksi durumda eş ve sağlık özründen çok sayıda mağdur arkadaşımız olacak.

-Eğitim özrü konusunda ücretsiz izin alternatifi konusunda yardımcı olma sözü veriyoruz. Bir nebze de olsa çözüm olur ümidiyle...


Bakanlık atamalar için yayınlamış olduğu atama takvimi genelgesinde özür grubu atama kılavuzu için 15 temmuz ile 5 ağustos tarihlerini ifade etmişti. 


Bugün 29 Temmuz 2013 pazartesi  ve bakanlık tarafından 2013 özür grubu atama kılavuzu yayınlamadı  Bayram gelmeden önce özür grubu atamalarını bekleyen   öğretmenlerimiz   için bu durumun olması onları üzecek gibi. Eğer   bakanlık   özür grubu atamaları ile alan değişikliği  işlemlerinin     yerini   değiştirirse bir ihtimal özür grubu atamalarının   bayrama   yetişme ihtimali olabilir gibi ama alan değişikliği   işlemleri   olursa özür grubu  bayramdan   sonraya sarkacağı görünüyor.

Bakanlığın bir an önce 2013 özür grubu atama kılavuzunu yayınlayıp atama işlemlerini başlatmalıdır.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×