Yer Değiştirme:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2014-Şubat Ataması Kaçınılmaz Oldu!

2014-Şubat Ataması Kaçınılmaz Oldu!  “Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde, şubatta ek öğretmen ataması yapılması ihtimalini güçlendirmektedir.”

Ek atamaların da yapılması ile birlikte yeni öğretim yılında 40 bin civarında öğretmen göreve başladı. Milli Eğitim Bakanlığında 110 bin civarında kadro yine boş kaldı. Bakanlık bu kadroları her zamanki gibi ücretli öğretmenler yolu ile dolduracak.  Dışarıda kadro bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayı, ücretli öğretmenlerle doldurulan dersler! Tam bir çelişki… Bu çelişkiyi yıllardır yaşıyoruz.

Atanamayan öğretmen adaylarının kafasında ki soru şu; 2014 Şubat ayında atama yapılacak mı? Yapılmayacak mı?  Ülkemizde her daim öğretmen atamaları siyasetin gölgesinde kalmıştır. 2014 Mart ayında yerel seçimleri düşündüğümüzde,  şubatta ek atama yapılması ihtimalini güçlendirmektedir. 652 sayılı KHK bunun önünde engel gibi dursa da bu bir şekilde kaldırılabilir. Kaldı ki; iki büyük sendika 100 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini açıklamışlardı.

Şubat ayına daha zaman var. Atanamayan öğretmenler, Sendikalar üzerinde sosyal medya yolu ile kamuoyu baskısı oluşturabilirler. Siyasetin daha da ısınacağı ileri ki günler, atanamayan öğretmenler için bir avantaj haline dönüşebilir. Kamu Sen Başkanı İsmail KONCUK Şubat ayında ilk atamalar yapılmaz ise eylem yapacaklarını açıkladı.” Türk Eğitim-Sen olarak Şubat ayında 40 bin atama yapılmasını istiyoruz. Bilindiği gibi Eski Bakan Ömer Dinçer döneminde öğretmen atamaları yılda iki defadan yılda bir defaya düşürüldü. 400 bin evladımız atama beklerken, yılda bir kez atama yapılır mı? Şayet Şubat ayında atama yapılmazsa ve atama bekleyen öğretmenlerimiz de eylem yapmamızı isterse, Ocak ayında Ankara merkezli bir eylem yapacağız.” Eğitim Birsen Başkan Vekili Ahmet ÖZER’de 100 bin atama yapılması gerektiğini ifade etmişti."40 bin atama öncesi 'acil olarak 100 bin atama yapılmalıdır” Atanamayan öğretmenler sendikacılara bu sözlerini sık sık hatırlatmalıdırlar.


Ağustos ayı içerisinde Müsteşar Yusuf Tekin ile görüşen bir grup sosyal bilgiler öğretmeni adayı, Müsteşarın "Başbakandan izin istedik. Eğer onay alabilirsek Şubat ayında süpriz yapabiliriz" dediği iddia etmektedir. BU hususta bir yalanlamada gelmedi. Daha önce yıl içerisindeki atamaların öğretimin bütünlüğünü bozduğunu iddia eden MEB, geçen sene şubat ayında özür grubu atamalarını gerçekleştirmişti. Bu sene de ilk atamalar konusunda bir gelişme yaşanması sürpriz sayılmayacaktır.

Hüseyin AKAY
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
medya 7 ay önce

arkadaşlar hakkımızı medya yoluyla aramalıyız. insanı güçlendiren de zayıflatan da medyadır

Misafir Avatar
sosyalci 7 ay önce

her yıl çalınan sorular , yapılan haksızlıklar ve daha bir sürüsü...emeğimizin karşılığını ne zaman alacağız yeter artık işsizlikten bunaldık coluk çocuk ac

Misafir Avatar
sonuç olarak 7 ay önce

arkadaşlar bencilliği sevmezsiniz bilirim. o nedenle her branşa 1000 atama istiyelim. sanıyorum ki en iyi yöntem bu

Misafir Avatar
oöö 7 ay önce

şubatta inşallah kontenjanı artırırlar ve hakettiği halde atanamayan arkadaşlarımız atanırlar...

Misafir Avatar
sos 7 ay önce

çok sayıda bilişim teknolojileri açığı var. millet sınavdan umudunu kesmiş amele gibi çalışıyor. artık atayın bizide. kıytırık kpss soruları yüzünden millet atanamıyor. bilgilerimizi öğrencilerimizle paylaşmak istiyoruz artık. şubat ek atama 2500 istiyoruz

Misafir Avatar
sınıfcıı 7 ay önce

mutlaka sınıfçı alınmalı acık cok dıncı atayacaklarına bızı atasınlar ıhtyc cok

Misafir Avatar
Mehdi 7 ay önce

kpss yi kaldıracağız.

üniversitede yapılan sınavlar merkezi sınavlara dönüştürülecek.

üniversite öğrencileri hem mesleğine uygun işlerde çalışıyor olacak hem de aynı süreçte ilgili mesleğin eğitimini alacak. "okurken istihdam" "iş garantisi"

sınavsız atanan o ihtiyarlara da sınav şartı getireceğim. yok öyle milletin ekmeğiyle oynamak, gençlerin yolunu tıkamak
böylelikle gençlere yol açılmış olacak ve atanmayan 1 tane öğretmen kalmayacak

devlet kadrolarına atamalarda mülakat sistemini kaldıracağız. merkezi sınav sistemini getireceğiz. torpili tümüyle kaldıracağız.

i̇şten anlamayan adamları anladığı işe yönlendireceğiz.


yer yüzüne allahın izniyle bir gün adaleti getireceğim.

Misafir Avatar
Bilişim Tekno @fenci42 7 ay önce

katılıyorum

Şube Müdürlüğü Atama Sonuçları Sayısal...
Şube Müdürlüğü Atama Sonuçları Sayısal Bilgiler

Haberi Oku