Yer Değiştirme:
2014 Şubat Öğretmen Atamaları
 Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, kendisini ziyareteden bir grup öğretmene, Şubat"ta atama müjdesi verdi. Başbakan"dan kadro istediklerini ifade eden Tekin, “Şubat ayında atama olabilir” dedi.
Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmentarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yenidenbaşlaması da gündemde.
“Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu” hafta içinde MEB Müsteşarı Yusuf Tekin"i ziyaret etti. Öğretmenler MEB"ten 5 bin kontenjan istedi. Bu talebe ”değerlendireceğiz” yanıtı vermekle yetinen Tekin, atamalarda “alan yığılmalarının” dikkate alınacağını söyledi.
Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de Yusuf Tekin"inöğretmenlere, “Başbakan"dan Şubat için kontenjan istedik, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabiliriz” dediği bildirildi.Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına 5 yılın ardından yeniden dönmüş olacak. Şubat atamaları “Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil” gerekçesiyle Nimet Çubukçu"nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
öğretmen 6 ay önce

suriyeli din kardeşlerimiz varken biz kimiz,onlar gelsin beleş yesin içsin eee din kardeşi.henüz biz atanamayan öğretmenlerin ne olduğumuzu bilemediler

Misafir Avatar
mağdur 8 ay önce

2013 de şubatta öğretmen atması yapmadınız. geçen senekilerin hakkını yediniz vicdanınız nasıl rahat ediyor bilmiyorum. atama olacaksa 2013 mağdurlarına da kontenjan verilmeli

Misafir Avatar
tarihçi 8 ay önce

tarihten en az 500 kişi alınmalı şubatta.

Misafir Avatar
lise mat 8 ay önce

lise mat en az 750 atama olmalı şubattta lütttfeeennnnn.....

Misafir Avatar
bioo 8 ay önce

artık biyolojiden de iyi bir
atama yapsınlar artık

Misafir Avatar
fransızca 10 ay önce

artık bızede atama olsun nıye olmuyo kıboşa mı okunda o okullar

Misafir Avatar
sosyalci 11 ay önce

bu mebe zerre kadar guvenmiz kalmadı. isallah olur da acilarimiz diner.yuzumuz gulsun artik yeter

Misafir Avatar
Eee 11 ay önce

özür grubu???

2014 Yurt Kayıtları
2014 Yurt Kayıtları

Haberi Oku