Yer Değiştirme:
2014  tekel sigara fiyatları işte fiyatlar
 2014  tekel sigara fiyatları işte fiyatları  Tekel Sigara Fiyatları Güncel Liste 2014  Sigara Fiyatları  Güncel Listesi    Sigara Fiyatları (Yeni Zamlı) Sigara alkol ve cep telefonuna ÖTV zammı Bakanlar Kurulu Kararına göre, yeni binek otomobil, alkollü içkiler, tütün ürünleri ve cep telefonlarında uygulanan ÖTV'de artışa gidildi. Kurul, işlenmemiş tütün ithalatından alınan tütün fonu tutarında ise indirime gidilmesini kararlaştırdı.


Sigara   Fiyatları   1   ocak     2014Sigara     Fiyatları     2014       Ocak     Yeni   Zamlı  Sigara   Fiyatları     2014Zamlı   Sigara    fiyatları     2014  sigara zamları  Sigara ne kadar zam geldi ? eni   yıl   sigara   fiyatları     2014   .   Yeni     yıl     ile   birlikte sigara   fiyatları   ne kadar arttı ? Sigara   fiyatları   zamlı sigara   fiyatları     ve   sigara zammı son   dakika     bilgileri   burada. İşte   Yeni     yıl   sigara zamları  Sigara ne kadar zam   gelecek   ?   Yeni     yıl   sigara   fiyatları     2014

014    Tekel Zamlı Sigara   Fiyatları     açıkladığı     an     yeni   sigara   fiyatları     sitemizde   olacak


Bakanlar Kurulu Kararına göre, yeni binek otomobil, alkollü içkiler, tütün ürünleri ve cep telefonlarında uygulanan ÖTV'de artışa gidildi.
      
Değişikliğe ilişkin Karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
      
Buna göre, yeni binek otomobil alımında ödenen ÖTV'de artışa gidildi. Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e, motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a, motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.
      
Alkollü içkilerde de asgari maktu vergi tutarı birada yüzde 15, diğer alkollü içkilerde yüzde 10 oranında artırıldı.
      
Bakanlar Kurulu, tütün mamullerinde uygulanan ÖTV'de de artışa gitti. Buna göre, paket başına asgari maktu vergi 3,22 liradan 3,75 liraya, TL'ye, paket başına maktu vergi de 9,22 kuruştan 13 kuruşa çıkarıldı.
      
Cep telefonlarından adet başına uygulanan 100 liralık vergi de 120 liraya yükseltildi.
      
TÜTÜN FONUNDA İNDİRİM      
Öte yandan Bakanlar Kurulu, işlenmemiş tütün ithalatından alınan tütün fonu tutarını, AB komisyonuna verilen Eylem Planı doğrultusunda 1.500 dolar/tondan 1.200 dolar/tona indirilmesine karar verdi.
      
ÖTV'deki değişiklikle birlikte, söz konusu ürünlerin fiyatlarının artması bekleniyor. Uzmanların verdiği bilgiye göre, söz konusu düzenlemenin ardından binek otomobil fiyatlarında ortalama yüzde 3,5-4 civarında artış olabilecek.
      
Uzmanlar, yeni vergi düzenlemesiyle birlikte alkollü içecek fiyatlarında ortalama yüzde 8-15 civarında, sigara fiyatlarında ise ortalama yüzde 3 ila yüzde 17 arasında artış olabileceğini ifade ediyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Tekel 10 ay önce

fıyat soyleyın kardesım

Misafir Avatar
tekelci 10 ay önce

şuan için zam yok bu gece belli olcak saat 10 gibi..

Misafir Avatar
ne bu la 11 ay önce

yaz sana hangi sigara kaç lira.............!!!!!!!!!!!!!!

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı...
Bilindiği gibi yaklaşık üç gün önce yayınlanan atama ve yer değiştirme yönetmeliği taslağında bir...

Haberi Oku