Yer Değiştirme:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2014  Zamlı Öğretmen Maaşları Derece Derece Yeni liste

 Taban aylık veeğitim öğretim tazminatına yapılan zamlardan sonra 2014 öğretmen maaşlarını sizin için hesapladık. Öğretmen maaşları 2136TL ile 2483TL arasında değişmektedir. Bekar ve hiç ek ders almayan öğretmene göre hesaplamalar yapıldı. Eşi çalışmayan bir yöneticinin maaşı 3500TL yi geçecektir!Kamu görevlilerinin   mali ve   sosyal   haklara ilişkin 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 2.  dönem   toplu sözleşmede,   Devlet memurlarının   2014 yılı  aylıklarına   yapılacak  zam     konusunda   memurlar üç farklı grupta  değerlendirildi  .


2014 yılında;


**Taban   aylıkta   tüm memurlar için brüt 175 TL artış olacak. Memur maaşlarına yapılan  gerçek    zam   oranlarını görmek için tıklayınız … 


**  Aylıklarını     ücret   ve tazminat göstergesine göre alan memurların   ücret   gösterge rakamı 2.280 artacak. Taban   aylık   artışının bu   personelin  maaşına etki etmemesinin ve emekli kesneğini yükseltecek olmasının da etkisiyle,   yüksek   maaş alan   personelin   maaş   zammı   oranı da düşük  seviyelerde   kalacak. Üst kademe memur maaşlarına yapılan   gerçek     zam   oranlarını görmek için tıklayınız … 


**  Öğretmen   maaşlarında ise, taban   aylık   ve   eğitim     öğretim   tazminatı artışı nedeniyle daha yüksek   oranda artış   gerçekleşecek  .


ÖĞRETMENLERİN   ÖZLÜK HAKLARINDA NELER DEĞİŞTİ?


Eğitim Öğretim Tazminatı arttı


Öğretmen   maaşlarının önemli bir unsuru olan “  eğitim     öğretim   tazminatı”  2014 yılından   geçerli olarak   artırıldı. Artışın bir   bölümü   15 Ocak 2014   tarihinden  , bir   bölümü   de 15 Temmuz 2014 tarihinden   geçerli uygulanacak.


Buna göre; halen aylık alınan derecelere göre   öğretmenlere    “100”, “95” ve “85” olarak ödenen  Eğitim     öğretim   tazminatı oranlarının her birine; 15 Ocak2014   tarihinden     geçerli olarak  “10,28“ ve 15 Temmuz 2014   tarihinden     geçerli olarak   da “10,28” rakamları ilave edilecek.


Lisansüstü     öğrenim   gören   öğretmenlere   ilave ek   ders     ücreti   verilecek


Yüksek     lisans   yapmış olan   öğretmenlere   fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek   ders     ücreti %5,  doktora yapmış olanlara ise %15 artırımlı ödenecek.


Öğretim yılına hazırlık ödeneği arttı


2013 yılında 740 TL olarak ödenecek olan “öğretim yılına hazırlık ödeneği” 2014 yılında 850 TL olarak ödenecek.


ÖĞRETMEN MAAŞLARINA 2014 YILI İÇİN NE KADAR ZAM YAPILDI?


15 Ocak 2014 ve 15 Temmuz 2014 tarihlerinde öğretmenlerin dereceler ve kademler itibariyle alacakları aylık net ücretlerin ne kadar olacağına ilişkin yaptığımız hesaplama sonucunda, memurunyeri.com olarak 2014 yılı için öğretmen maaşlarına yapılan yıllık artış oranlarına da ulaşmış olduk.NOT: Yaptığımız hesaplamalarda;

**Mevcut aylık maaşlar için, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli katsayılar kullanılmıştır.

**2014 yılına ilişkin aylık maaşlar için, 2013 yılında halen geçerli olan katsayılar kullanılmış ve taban aylık brüt tutarına 175 TL ilave edilmiştir. Eğitim öğretim tazminatındaki artışlar göz önünde bulundurulmuştur.

**Ek ders ödemeleri dikkate alınmamıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, “bekar ve çocuksuz” personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**“Sendika aidatı” ve “toplu sözleşme ikramiyesi”ödemesi dikkate alınmamıştır.

**"Gelir Vergisi" oranı %15 uygulanmıştır.

**5 yıl ve daha az hizmeti olan memurların 01.10.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.

kaynak: Memurunyeri.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zekican 1 ay önce

nerde beleş oraya yerleşşş

Misafir Avatar
mav @ali can 2 ay önce

öğretmen olsaydın ya o zaman yavru p

Misafir Avatar
ali can 3 ay önce

öğretmenlik sürekli yatış kıyak iş çalışmadan keş para ne kıyak

Misafir Avatar
mehmet 3 ay önce

ne kadar az

Misafir Avatar
samet polat 3 ay önce

eğitimcileri böyle ağza alıp sakız yapanlardan çok eğitimi bu duruma düşürende kabahat.yazıklar olsun.yoksa ağzı olan konuşur işte.millet korktuğuna yada kendisinden zenginine saygı gösteriyor,eğitimciye değil.yakında görürüz memleketin halini daha.işte böyle gelişmiş ülkelere köle olmaya mahkum olursunuz.

Misafir Avatar
elt @@iü öztürk 3 ay önce

tabi sonuna kadar çingeneyiz...o zaman çocuklarınızı biz çingenelere neden emanet ediyorsunuz...bizim gibi çingene olsunlar diye mi...

Misafir Avatar
@iü öztürk 3 ay önce

öğretmenler kadar çingene bir memur sınıfı görmedim duymadım okadar atamaları var ek ücretle ek derslerle maaşlarıda kendi çaplarında iyi hukumette en çok atamayı onlara yapıyor fakat bir türlü tatmın olmuyorlar kendilerine milletvekili statüsü istiyorlar neredeyse. bu ayrımları nereden geliyor bilemiyorum. bu kadar encil olmamaları biraz şükretmeleride gerek bence.

Misafir Avatar
fırat @marmara 4 ay önce

vergi dilimi ne yakalanmışsınızdır değilse liste doğru

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muharrem GELEN...
Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muharrem GELEN oldu

Haberi Oku