banner246

8 Mart Ehliyet Sınav Soruları Sonuçları

8 Mart Ehliyet Sınav Soruları Sonuçları

8 Mart Ehliyet Sınav Soruları Sonuçları
 8 Mart Ehliyet Sınav Soruları Sonuçları 8 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları Tıkla Öğren MEB 8 Mart Ehliyet Sınav Soruları Ekranı MEB Tıklayınız 8 Mart Ehliyet Sınav Soruları için geri sayım başlamışken 8 mart ehliyet sınav soruları için sabırsız bekleyiş sürüyor. 8 mart ehliyet sınav soruları yayınlanır yayınlanmaz eş zamanlı olarak sitemiz mebpersonel.com adresinde olacaktır. 8 mart ehliyet sınav sorularıve cevapları ilk bu sayfada olacaktır. 8 mart ehliyet sınav soruları için geri sayım başlamış durumdayken 8 mart ehliyet sınav sonuçları ve 8 mart ehliyet sınav soruları yayınlanır yayınlanmaz sitemizde eş zamanlı olarak bulabileceksiniz. 8 mart ehliyet sınav soruları için gün sayılırken siz değerli okuyucularımız için anlık olarak takipdeyiz. Bu kapsamda 8 mart ehliyet sınav soruları için gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

8 mart ehliyet sınav soruları yayınlanmasına kısa bir süre kala adaylar hafta sonu yapılan sınavda başarı olup olmadığını öğrenmek için 8 mart ehliyet sınav soruları yayınlanmasını bekliyorlar. 8 mart ehliyet sınav soruları ve cevapları için büyük bir heyecanla bekleyen adaylar 8 mart ehliyet sınav soruları yayınlandığı zaman aşağıdaki linkimiz aktif hale gelecektir. Aktif hale gelen link kırmızırenkte olacaktır. Böylece 8 mart ehliyet sınav soruları için anlık olarka bu sayfadan bire bir takip edebileceksiniz. 8 mart ehliyet sınav soruları en hızlı bir şekilde ilk olarak siz değerli okuyucularımız öğrenmek istiyorsanız bizleri resmi facebook ve twitter adresimizden takip edebilirsiniz. Böylece 8 mart ehliyet sınav soruları için anlık takip edebileceiğiniz bu sayfafı sık kullanılanlara eklemeyi unutmayınız. Şimdiden herkese başarılar diliyoruz.

-8 mart Ehliyet Sınav Soruları (Pasif Her An Açıklanabilir)

-Daha Fazla Sonuç için tıklayınız

Tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. Şimdiden herkese sınavında başarılar diliyoruz. Umarız sınavınızda başarılı olurusunuz

Türkiye'de trafik kaza sayılarının ve ölümlü kaza oranlarının Avrupa ülkelerine göre fazla olması üzerine Avrupa ülkelerindeki ehliyet sınav sistemini inceleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı Kılavuzu'nda köklü değişiklikler yaptı.

2013'ten itibaren bütün motorlu taşıt sınavları yeni kılavuza göre yapılacak. Ehliyet sınavındaki yazılı soru sayısı azaltılarak pratik ağırlıklı hale getirildi. Sorular ve sınav süreleri yarıya indirildi. Yılda 6 kez yapılan sınav sayısı da 7'ye çıkarıldı.

SORU SAYISI AZALDI
Otomobil, minibüs veya kamyonet kullanmak isteyenlerin aldığı “B” ehliyeti için yapılan sınavda soru sayısı 120'den 60'a indirilirken, sınav süresi 75 dakikaya düşürüldü. Bu çerçevede ehliyet sınavında İlk Yardım Bilgisi dersinden adaylara sorulan soru sayısı 30 iken 15'e, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden sorulan soru sayısı 50'den 25'e, Motor ve Araç Tekniği dersinden sorulan soru sayısı da 40'dan 20'ye çekildi.

Motorlu bisiklet ve motosiklet kullanacakların aldığı A1-A2 ehliyet sınıfı sınav sorusu 90'dan 45'e düşürülürken, süre de 120'den 60 dakikaya indirildi. Kamyon, Çekici ve Otobüs kullanmak isteyenlerin aldığı 'C-D-E' türü ehliyetlerinde ise sınav sorusu 120'den 60'a, yapılma süresi de 150'den 75 dakikaya çekildi. Özel tertibatlı olarak, imal, tadil veya teçhiz edilmiş motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanan hasta veya engellilerin aldığı 'H' sınıf ehliyet sınav soruları da 80'den 40 indirilirken, süresi de 100'den 50'ye düşürüldü.

Yeni Ehliyet ve Kimlik kartları ne zaman değiştirilecek.İçişleri Bakanı Güler, çipli kimlik kartlarının yılbaşından itibaren 3 yıl içerisinde bütün vatandaşlara dağıtılacağını bildirdi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, AA muhabirine, Bakanlığının yürüttüğü önemli projeler arasında yer alan çipli nüfus cüzdanının, uluslararası standartlara uygun ve çok gelişmiş güvenlik ögelerini içeren kimlik kartları olduğunu söyledi.

banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder
banner278

Copyright © 2015

Meb Personel,Personel Meb ,Meb Personeli

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • RUS LİDERİ PUTİN KİM, İKTİDARA NASIL GELDİ, NELER YAPTI?
 • Öğretmenler Günü
 • Türkiye'nin En Çok Maaş veren şirketleri
 • YENİ MEMUR YASASININ DETAYLARI
 • LEYLA ZANA'NIN YEMİNİ GEÇERSİZ SAYILDI
 • Bir anda ortaya çıktılar!
 • Öğrenciler için garantili burs bulma yolları
 • Yeni Öğretmenleri Mesleğinden Soğutacak 17 Sınav Sorusu Ve Cevapları
 • GÜNEŞ IŞIĞI GÖRÜNCE ERİYEN İNSANLAR
 • 7 adımda sınav öncesi beslenme

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com