banner246

AÖF Açıköğretim Fakültesi Kayıt Yenileme İşlemleri

  Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve 2.Taksit Harç Ücreti 

2012-2013 bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri 11 Mart Pazartesi başlayıp 22 Mart Cuma günü son bulacaktır. Bu tarihler içinde harç ücretini yatırmazsanız kaydınız yenilenmez, bahar dönemi derslerini alamaz okulu 1 yıl uzatırsınız.

DİKKAT!! Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Kademede Yapılacaktır.

1. Kademe Ders Ekle/Sil İşlemi; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME yazısına tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemini yapacağız. 2012-2013 eğitim yılında bütün bölümlerin kredili sisteme geçirilmesi ile dersler neredeyse tamamen değiştirildi. Bu sebepten ötürü üstten ders almak istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol eteniz önemlidir. Bu dönem almanız gereken fakat okulun size atamadığı dersler olabilir. Okulun atamadığı fakat bu döneme ait bir ders var ise onları eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz. Siz kontrolünüzü yapın içiniz rahat olsun.

2.Kademe Haç Ücretinin Ödenmesi; Aöf 2013 Kayıt yenileme işlemi herzaman olduğu gibi yine Bankaya ( Vakıfbank’a ) harç ücretlerinin yatırlıması ile gerçekleşmiş oluyor. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra bankaya harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Açıköğretim 2013 Harç ücretini yatırdıktan sonra, dekontunuzla birlikte aöf bürolasuna giderek sizlere verilecek olan bahar Dönemi Ders Kitaplarımızı almayı unutmayın. 9-10 Şubattaki Finaller den sonra güz dönemi bütünleme sınavına kadar artık bu kitaplarla işimiz olmayacak. Bu yüzden Bahar Dönemi kitaplarını almayı sakın ihmal etmeyin.

Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Harç Ücretleri; Açıköğretim 2013 kayıt yenileme işlemleri için ders ekle sil işleminden sonra bankaya ödeyeceğiniz harç ücreti size sistem tarafından belirtilmektedir. herhangi bir ders ekleme işlemi yapmadıysanız 205TL kayıt yenileme harcı ödeyeceksiniz demektir. Uzaktan eğitim ve öğretmenlik bölümlerinde bu miktar daha fazladır.

FAKÜLTE / PROGRAMHarç Ücretleri
2. Dönem (Bahar Dönemi)
- Laborant ve Veteriner Sağlık225 TL.
- Elektrik Enerjisi İkletim ve Dağıtım365 TL.
- Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı225 TL.
- Sosyal Hizmetler225 TL.
- Turizm ve Otel İşletmeciliği225 TL.
- Turizm ve Seyahat Hizmetleri225 TL.
- Okul Öncesi Öğretmenliği300 TL
- Adalet205 TL
- Çağrı Merkezi Hizmetleri205 TL
- Dış Ticaret205 TL
- Emlak ve Emlak Yönetimi205 TL
- Fotoğrafçılık ve Kameramanlık205 TL
- Halkla İlişkiler ve Tanıtım205 TL
- İlahiyat205 TL
- İnsan Kaynakları Yönetimi205 TL
- İşletme Yönetimi205 TL
- Kültürel Miras ve Turizm205 TL
- Lojistik205 TL
- Marka İletişimi205 TL
- Medya ve İletişim205 TL
- Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası205 TL
- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları205 TL
- Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi205 TL
- Radyo ve Televizyon Programcılığı205 TL
- Sağlık Kurumları İşletmeciliği205 TL
- Spor Yönetimi205 TL
- Yerel Yönetimler205 TL
- Özel Güvenlik ve Koruma205 TL
- Sosyal Bilimler205 TL
- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri205 TL
- İşletme205 TL
- Konaklama İşletmeciliği205 TL
- İktisat205 TL
- Kamu Yönetimi205 TL
- Maliye205 TL
- Uluslararası İlişkiler205 TL
- Felsefe205 TL
- Sosyoloji205 TL
- Tarih205 TL
- Türk Dili ve Edebiyatı205 TL
Aöf Kayıt Dondurma İşlemi; Kaydınızı dondurmak istiyorsanız kayıt yenileme harç ücretini ödememeniz yeterlidir. Ekstra kayıt dondurmak için aöf bürosuna gitmenize dilekçe yazmanıza gerek yoktur.

DİKKAT Önemlidir!!!

Belirtilen tarihler içinde haç ücretinizi yatırmazsanız kaydınız yenilenmez ve bu dönem sınavlara giremez okulu 1 yıl uzatmış olursunuz. Bu dönem almadığınız dersleri ancak seneye bahar döneminde alabilirsiniz.

Aöf Harç Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Ders Ekle/Sil Yapmak İçin kayıt yenileme tarihlerinin sonunu beklemek durumunda kalabilir veya hiç yapamayabilirsiniz.

Arkadaşlar kredili sistemde bir dönemde 1 ara sınav, 1 final ve 1 bütünleme ( bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil) sınavı olmaktayız, bu sebepten dolayı sınavlar için ders çalışma sürelerimiz yıllık sistemden çok daha azdır. Bu yüzden kayıt yenilettikten sonra ders kitaplarımızı biran önce bürodan alarak, derslere çalışmaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

Aöf kredili sistem 2013 bahar döneminde tüm açık öğretim öğrencilerine başarılar dilerim.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir içeriği site’de paylaşmayın.
Misafir Avatar
nil 2 yıl önce

bahar dönemi için il değişikliği ne zaman ve nereden yapılır? aydından istanbula tasındım yardımcı olur musunuz?ayrıca güz dönemi sınavlarına giremedim.dikey geçiş 3.sınıfım.