banner289

AÖF Açıköğretim Fakültesi Kayıt Yenileme İşlemleri
  Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve 2.Taksit Harç Ücreti 
2012-2013 bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri 11 Mart Pazartesi başlayıp 22 Mart Cuma günü son bulacaktır. Bu tarihler içinde harç ücretini yatırmazsanız kaydınız yenilenmez, bahar dönemi derslerini alamaz okulu 1 yıl uzatırsınız.

DİKKAT!! Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Kademede Yapılacaktır.

1. Kademe Ders Ekle/Sil İşlemi; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME yazısına tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemini yapacağız. 2012-2013 eğitim yılında bütün bölümlerin kredili sisteme geçirilmesi ile dersler neredeyse tamamen değiştirildi. Bu sebepten ötürü üstten ders almak istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol eteniz önemlidir. Bu dönem almanız gereken fakat okulun size atamadığı dersler olabilir. Okulun atamadığı fakat bu döneme ait bir ders var ise onları eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz. Siz kontrolünüzü yapın içiniz rahat olsun.

2.Kademe Haç Ücretinin Ödenmesi; Aöf 2013 Kayıt yenileme işlemi herzaman olduğu gibi yine Bankaya ( Vakıfbank’a ) harç ücretlerinin yatırlıması ile gerçekleşmiş oluyor. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra bankaya harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Açıköğretim 2013 Harç ücretini yatırdıktan sonra, dekontunuzla birlikte aöf bürolasuna giderek sizlere verilecek olan bahar Dönemi Ders Kitaplarımızı almayı unutmayın. 9-10 Şubattaki Finaller den sonra güz dönemi bütünleme sınavına kadar artık bu kitaplarla işimiz olmayacak. Bu yüzden Bahar Dönemi kitaplarını almayı sakın ihmal etmeyin.

Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Harç Ücretleri; Açıköğretim 2013 kayıt yenileme işlemleri için ders ekle sil işleminden sonra bankaya ödeyeceğiniz harç ücreti size sistem tarafından belirtilmektedir. herhangi bir ders ekleme işlemi yapmadıysanız 205TL kayıt yenileme harcı ödeyeceksiniz demektir. Uzaktan eğitim ve öğretmenlik bölümlerinde bu miktar daha fazladır.

FAKÜLTE / PROGRAM Harç Ücretleri
2. Dönem (Bahar Dönemi)
- Laborant ve Veteriner Sağlık 225 TL.
- Elektrik Enerjisi İkletim ve Dağıtım 365 TL.
- Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 225 TL.
- Sosyal Hizmetler 225 TL.
- Turizm ve Otel İşletmeciliği 225 TL.
- Turizm ve Seyahat Hizmetleri 225 TL.
- Okul Öncesi Öğretmenliği 300 TL
- Adalet 205 TL
- Çağrı Merkezi Hizmetleri 205 TL
- Dış Ticaret 205 TL
- Emlak ve Emlak Yönetimi 205 TL
- Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 205 TL
- Halkla İlişkiler ve Tanıtım 205 TL
- İlahiyat 205 TL
- İnsan Kaynakları Yönetimi 205 TL
- İşletme Yönetimi 205 TL
- Kültürel Miras ve Turizm 205 TL
- Lojistik 205 TL
- Marka İletişimi 205 TL
- Medya ve İletişim 205 TL
- Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 205 TL
- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 205 TL
- Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi 205 TL
- Radyo ve Televizyon Programcılığı 205 TL
- Sağlık Kurumları İşletmeciliği 205 TL
- Spor Yönetimi 205 TL
- Yerel Yönetimler 205 TL
- Özel Güvenlik ve Koruma 205 TL
- Sosyal Bilimler 205 TL
- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 205 TL
- İşletme 205 TL
- Konaklama İşletmeciliği 205 TL
- İktisat 205 TL
- Kamu Yönetimi 205 TL
- Maliye 205 TL
- Uluslararası İlişkiler 205 TL
- Felsefe 205 TL
- Sosyoloji 205 TL
- Tarih 205 TL
- Türk Dili ve Edebiyatı 205 TL
Aöf Kayıt Dondurma İşlemi; Kaydınızı dondurmak istiyorsanız kayıt yenileme harç ücretini ödememeniz yeterlidir. Ekstra kayıt dondurmak için aöf bürosuna gitmenize dilekçe yazmanıza gerek yoktur.

DİKKAT Önemlidir!!!

Belirtilen tarihler içinde haç ücretinizi yatırmazsanız kaydınız yenilenmez ve bu dönem sınavlara giremez okulu 1 yıl uzatmış olursunuz. Bu dönem almadığınız dersleri ancak seneye bahar döneminde alabilirsiniz.

Aöf Harç Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Ders Ekle/Sil Yapmak İçin kayıt yenileme tarihlerinin sonunu beklemek durumunda kalabilir veya hiç yapamayabilirsiniz.

Arkadaşlar kredili sistemde bir dönemde 1 ara sınav, 1 final ve 1 bütünleme ( bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil) sınavı olmaktayız, bu sebepten dolayı sınavlar için ders çalışma sürelerimiz yıllık sistemden çok daha azdır. Bu yüzden kayıt yenilettikten sonra ders kitaplarımızı biran önce bürodan alarak, derslere çalışmaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

Aöf kredili sistem 2013 bahar döneminde tüm açık öğretim öğrencilerine başarılar dilerim.
banner182
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nil 3 yıl önce

bahar dönemi için il değişikliği ne zaman ve nereden yapılır? aydından istanbula tasındım yardımcı olur musunuz?ayrıca güz dönemi sınavlarına giremedim.dikey geçiş 3.sınıfım.