banner235
banner239
banner172

AÖF Harçları 2. Taksit 2014

 AÖF Harçları 2. Taksit 2014 AÖF Harçları Son Ödemen Tarihi 2014 aöf harçları 2. taksite ne zaman ödenecek yaklaşan yeni bir dönemle beraber aöf harçları yatırılması gerekiyor. Aöf harçları ne zaman yatırılacak diye merak eden öğrenciler bu haberimiz siz değerli okuyucularımız için tüm merak edilen sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Aöf harçları ile iligli tüm merak edilen sorular ve cevapları haberimizin devamında.İkinci dönem AÖF harç ücretleri tam olarak ne zaman hangi gün harçlar yatırılacağı bilinmiyor detaylar geldiğinde mebpersonel.com sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Açıköğretim fakültesine kayıtlı olan öğrenciler her dönemin başında kayıt yenileme için öğrenim gideri adı altında, ilk defa kayıt olacak adaylar ise kayıt yenileme tarihleri içerisinde öğrenim bedellerini Vakıfbank’a TC kimlik numaraları ve okudukları/kazandıkları bölümü belirterek yatıracaklardır.Öncelikle açıköğretim harçları kalkmadı mı? diyenler olabilir. Geçtiğimiz yıl açıköğretim harçları kaldırıldı diye bir çok haber yapıldı fakat açıköğretimde harçlar iki kısımda alınıyordu ve düşük olan kısmı kaldırıldı. Yani büyük olan kısım (Ortalama 205 TL) yatırılmaya devam ediyor.
2013 ösys ile ilk defa açıköğretime yerleşenler 2-17 Eylül tarihleri arasında, dikey geçiş, lisans tamamlama, ikinci üniversite kaydı yapacaklar 30 Ekim – 25 Eylül tarihleri arasında, Güz döneminde kayıt yenileyecekler 16-27 eylül tarihleri arasında, bahar döneminde kayıt yenileyecekler 3-14 mart tarihleri arasında harç ücretlerini yatıracaklardır.


Aöf harç ücretleriyle ilgili tüm merak ettiğiniz soru görüş ve önerlerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz..

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×