banner291
banner289

Diyanet Yeterlilik Sınavı Tarihi 2014 | DİB

Diyanet Yeterlilik Sınavı Tarihi 2014 | DİB

Diyanet Yeterlilik Sınavı Tarihi 2014 | DİB
 Diyanet Yeterlilik Sınavı Tarihi 2014 | DİB Diyanet Yeterlilik Sınav Tarihi 2014 Açıklanıyor 2014 Diyanet Yeterlilik Sınav Tarihi Ne Zaman Diyanet Yeterlilik Sınav Tarihi 2014 DİB Diyanet Yeterlilik Sınav Tarihi 2014 yılı içerisnde yapılacak olan diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı içerisinde sınava girecek adaylar tarafından merak ediliyor. Diyanet yeterlilik sınav tarihi için doğru yerdesiniz. Diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 için bu aralar çok sorulan sorulardan biridir. Mebpersonel.com ekibi olarak siz değerli okuyucularımıza diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için aktaramya çalışacağız.Diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 için gündemde olurken haberimizin devamında diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için haberimizin devamında bulabileceksiniz. 

Diyanet yeterlilik sınav tarihi bu yıl sınav girecek binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için ne zaman olacağını siz değerli okuyucularımız için topladık. Diyanet yeterlilik sınav tarihi için büyük bekleyiş devam ederken diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için haberimizin devamında bulabilirsiniz. 2014 Yılı Diyanet Yeterlilik sınav tarihleri henüz kesin bir tarih açıklanmadı. 2014 Diyanet Muhtemel Sınav takvimi açıklanmıştı. Bütün sınav tarihleri belirtildi fakat diyanet yeterlilik sınavı hakkında herhangi bir belirtilmedi. Tüm bu gelişmeleri anlık olarak takip etmek ve diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için öğrenmek istiyorsanız bu sayfayı takipde kalınız. Diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkimiz aktif hale gelecektir. Böylece diyanet yeterlilik sınav tarihi 2014 yılı için buradan anlık takip edebilirsiniz.

-Diyanet Yeterlilik Sınav Tarihi 2014 (henüz açıklanmadı her an açıklanabilir)

Yeterlilik...9-11.pdf (470KB)
Yeterlilik...9-11.pdf (486KB)
Yeterlilik...9-11.pdf (413KB)
Yeterlilik...9-11.pdf (419KB)
Yeterlilik...9-11.pdf (471KB)
Yeterlilik...9-11.pdf (48

Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım unvanlarında görev almak isteyenler için Yeterlilik Sınavı yerine Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 18 Ekim 2014 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak.
Din Hizmetleri Kadrolarına Atanacaklarda Aranan Diyanet yeterlilik sınavı ve KPSS Puanıyla İlgili Duyuru

19.02.2014

BAŞKANLIK

D U Y U R U

Bilindiği üzere Başkanlığımız Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına ilk defa açıktan veya sözleşmeli atanacaklarda, Başkanlığımızca yapılan sınav sonucunda her bir unvan için verilen yeterliğe sahip olma şartı aranmaktadır.

Açıktan atamalar ve sözleşmeli alımlar, belirlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına sahip olanlardan KPSS puanı başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar adayın çağrıldığı sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre yapılmaktadır.

Başkanlığımız ilgili mevzuatında söz konusu kadrolara 15 Ekim 2014 tarihinden sonra atanacaklar için yeterlik şartı kaldırılarak; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Başkanlığımız arasında imzalanan protokol ile KPSS'ye Başkanlığımız din hizmetleri sınıfına ait kadrolara atanmak isteyenlerin mesleki bilgilerinin ölçüleceği Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) eklenmiştir.

Bu itibarla, Başkanlığımız din hizmetleri sınıfına ait kadrolarına 15 Ekim 2014 tarihinden sonra ilk defa açıktan veya sözleşmeli atanacakların KPSS'de Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna ek olarak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumuna katılmaları ve bu iki oturum sonucunda alacakları puanlara göre hesaplanacak KPSSP-122 (ortaöğretim mezunları için), KPSSP-123 (ön lisans mezunları için) ve KPSSP-124 (lisans mezunları için) puanlarına sahip olmaları gerekmektedir.

banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

Copyright © 2016

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • En Komik Karne Günü Capsleri
 • Birbirinden ilginç şekilli bulutlar
 • KAZANIMLAR HAYATA GEÇİYOR,KAYBEDENLERİNSE UYKUSU KAÇIYOR
 • Yeni Yıl Tüm Dünyada Coşkuyla kutlandı
 • Yeni yıla serin sular altında girdiler
 • PKK kalleşlikte sınır tanımıyor
 • Diyarbakır Sur'da polis eşlerinden sürpriz!
 • En İyi 10 Yılbaşı Hediyesi
 • Dünyayı Sarsan En İyi 10 Fotoğraf
 • Soruları Soran Öğretmen Siz Olsanız Tam Puan Vereceğiniz 21 Komik Cevap

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com