Yer Değiştirme:
eş durumu atamaları 2013  meb atama duyurusu

  Meb Şubat 2013 Özür Grubu atama Duyurusu. Başbakan  Ak Parti Grup toplantısıda Meb 2013 Özür Grubu ataması için duyurunun bugün öğleden sonra meb sitesinde yapılacağını duyurdu.

Özür Grubu Başvuruları 31 Ocak -6 Şubat tarihleri arasında yapılacakişte o açıklama İlgi: 30/01/2013 tarihli ve 402 sayılı BakanlıkMakamı Emri.
 
İlgide kayıtlı Bakanlık Makamı emri doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı okullarda görevli öğretmenlerimizin iller arası eş durumu, sağlık durumu ve genel veözel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazetedeyayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacaktır.
Başvurular, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yapılan açıklamaları çerçevesinde31 Ocak - 06 Şubat 2013 tarihleri arasında iki aşamada elektronik ortamda alınacaktır. Birinci aşamada öğretmenlerimizin mazeretlerine dayalı talepleri, ikinci aşamada ise okul tercihleri alınacaktır.
Atama yapılmak üzere, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri hariç, milli eğitim müdürlüklerince il genelinde norm kadro açığı bulunan okulların tamamı belirlenerek kontenjan modülüne yansıtılacak, norm kadro açığı bulunan okullar ile başvuru ve atamalara ilişkin kurallar ve takvim Bakanlığımız http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.
Yer değiştirme başvurusunda bulunacaklarda, başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlik ve Devlet memurluğunun her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya Şubat ayı sonu itibarıyla kaldırılabilecek durumda olmaları şartı aranacaktır.
2012 yılında özür durumundan yer değişikliği yapılamaması sebebiyle memur kadrosuna atanan öğretmenler ile aynı kapsamda aylıksız izne ayrılan öğretmenler de başvuruda bulunabileceklerdir. Diğer sebeplerden dolayı aylıksız izne ayrılan öğretmenler i'se başvuru tarihinin son gününe kadar göreve başlamaları kaydıyla başvuruda bulunabileceklerdir.


Bilgilerinizi ve başvuruların herhangi bir aksamaya meydan verilmeden yürütülmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.
Nabi AVCI Bakan
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bolat 1 yıl önce

diğer kurumlarda eş tayini yapılacak mı

Misafir Avatar
se 1 yıl önce

neden sadece iller arası atama yapılıyor ilçede çalışan insanlar kilometrelerce yol gidiyor onlar neden düşünülmedi

Misafir Avatar
banu 1 yıl önce

2012 ekim eş durumuyla eşinden uzağa atananlar tekrar başvuru yapacak mı lütfen biri yorum yazsın

Misafir Avatar
pınar ıncı @İLÇE EMRİ 1 yıl önce

ilçe emri şart gunde 60 km gidip gelmek gibi bir lüksümüz yok

Misafir Avatar
banu 1 yıl önce

ben 2012 eş durumundan becaişle 3 ekimde yer değişikliğinde bulundum.doğum iznimdeyken eşimin çaliştığı yere değilde ilçesine bakanlık yani meb benden habersiz onaylamış gelip başlamak zorunda kaldım şimdi ben bu eş durumuna başvuru yapabilir miyim

Misafir Avatar
tek terçih istiyoruz 1 yıl önce

ilde çalışan ili ilçede çalışan ilçeyi terçih yapsın

Misafir Avatar
İLÇE EMRİ 1 yıl önce

i̇lçe emri̇ i̇sti̇yoruz...

Yedi Güzel Adam 1. bölüm full izle
Yedi Güzel Adam 1. bölüm full izle

Haberi Oku