Yer Değiştirme:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İl İçi Tayinler 2 Yıl Olmalıdır

  Bugün  İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada " il içi atamalarda norm kadro fazlası öğretmenlere,  bulunduğu eğitim kurumunda 3 yıl çalışma şartı aranmaksızın başvuru yapma imkânı verilecektir.  Bu sebeple, 6287 sayılı Kanun kapsamında yapılan kadro aktarımları dışında norm kadro fazlası öğretmenlerin il içi dağıtımlarının yer değiştirme süreci sonrasına bırakılması gerekmektedir " açılaması bulunmaktadır.(Açıklamanın Tamamı İçin Tıklayınız)

Birçok öğretmenimiz 4+4+4'den sonra yaşanan sıkıntılardan biride il içi tayinler olmuştur şüphesiz..Bu nedenle çoğu öğretmenlerimiz bu sıcak gelişmelerin yaşandığı günlerde onlarında müjdelenerek il içi tayinlerinin 2 yıl olmasını istiyor.Milli Eğitim Bakanlığı zaten il içi tayinler için net zaman açıklamıyor, bir çok öğretmen sabırsızlıkla bekliyor.Tayinlerin başlamasını,ne zaman başlayacağına ait duyuruda (kılavuz) yok... Yöneltmelik ise ; Mayıs ayında iliçi atmalar tamamlanır diyor.

      Okulların dönüşümleride tamamlandı. Hangi öğretmenin hangi okula dönüşüm dolayısıyla gideceğide belli fazlalık durumuna düşmede ortadan kalktı.Eş durumuna senede iki ve daha fazla yapılırken il içi neden böyle mağdur ediliyor orasıda ayrı bir konudur tabi.. 
   Geçen yıl ki gibi atama öncesi her ilin kendi öğretmen açık listesini yayınlaması lazım. Bu çalışma için Haziran yada Temmuz a ihtiyaç yok hemen bile açıklanabilir...Bir de bir kere sıra oynaması diye saçma birşey umarım bu yıl olmaz.
  
   Bana göre bu mağduriyet bir an önce ortadan kaldırılmalı neticede Vandan İzmire geçiş yapılmıyor, yani norm fazlalığı oluşturacak bir durum olacağını sanmıyorum.
   
  İl içi tayin hakkı 2 yıldan 3 yıla çıkarılmıştı. Fakat bu duruma o zamanlar öğretmenlerimiz tarafından karşı çıkılamamıştı. Çünkü eski milli eğitim bakanı Ömer Dinçer in yaptığı bu uygulamadan eş durumu atamalarını bile il emrini kaldırarak zorlaştırmışken geri dönemeyeceğini herkesçe biliniyordu.Fakat yeni gelen bakanımız ve müsteşarımızın diğer eğitimcilerin durumu hakkında ve bu konuda daha anlayışlı olabileceğini düşünüyoruz.

   İlk atamanın verdiği acemilikle bulunduğu mevkiye uyum sağlayamamış veya okulda çeşitli sorunlar yaşaması sebebiyle her gün görevine mutsuz ve isteksiz giden bir öğretmenin, öğrencilerine ve dolayısıyla topluma ne kadar yararlı olabileceği tartışılır.

   Bir öğretmenin mutlu olmadığı bir okulda verimli ve yararlı olması mümkün değildir sayın bakanımız. Sağlıklı bir toplum istiyorsak eğitimcilerimizin mutluluğunu da göz ardı edemeyiz.

2 yıl bir öğretmenin zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda çalışması makul görülebilir fakat 3 yıl isteksizce gittiği bir okulda çalışması gerçekten yıpratıcı olabilir.

   Sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyorsak öğretmenlerimizin yıpranmadan yıllarca çalışabilmesi gereklidir. Bu yüzden bizler ili içi atamalarının 3 yıldan 2 yıla indirilmesini talep ediyoruz.


  Birçok konuda siz değerli öğretmenlerimizin en başından beri sesini duyurmaya çalıştık.Bu konudada sizlerin yanındayız.Bu sıralar arka arkaya müjde veren bakanlık  artık il içi tayinlerinin iki yıl olmasını isteyen öğretmenlerimizi duymalı ve bir an önce bir adım atmalıdır.

"Hızlı,tarafsız ve ses getiren haber için Mebpersonel.Com'u takip etmeye devam ediniz"

Onur Öcalan/Mebpesonel.Com/Özel Haber 

onur_ocalan@hotmail.com

"Bu haber Mebpersonel.Com editörleri tarafından oluşturulmuş ve içerik hakkı Mebpersonel.Com'a aittir.Alıntılarda Kaynak Gösterilmesi gerekir" 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sss 8 ay önce

2 yıl olsun arkadaşlar bunun için sesimizi daha çok çıkarmalıyız bakana duyurmamız lazım

Misafir Avatar
2 yıl 10 ay önce

de gel gayrı 2 yıl

Misafir Avatar
umutlu 10 ay önce

geliyor geliyorr il içi 2 yıl geliyor

Misafir Avatar
EN YOĞUN KONU 2 YIL KONUSU 10 ay önce

genel istek 2 yil olmasidir,çoğunluğa kulak vermek gereki̇r

Misafir Avatar
faTİH AKIN 10 ay önce

evet kesinlikle il içi tayinler 2 yil olmalidir.

Misafir Avatar
şükriye 10 ay önce

il içi atamalar 2 yıl olmalı. eğer bizim düşüncelerimizi almak istiyorlarsa 2 yıla inmeli.

Misafir Avatar
il içi atama 2 yıl olsun @miles erkoca 10 ay önce

hocam http://personel.meb.gov.tr/ adresinden yayınlanır.

Misafir Avatar
miles erkoca 10 ay önce

arkadaşlar, il içi tayin klavuzunun yayınlanıp yayınlanmadığını nereden takip edebilirim. yani hangi sayfadan takip etmem gerekiyor. bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muharrem GELEN...
Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muharrem GELEN oldu

Haberi Oku