Yer Değiştirme:
Koruma Memuru Alımı 2014

 Koruma Memuru Alımı 2014 Koruma Memuru Alımı EGM tarafından yapılacak olan koruma memuru alımı için nefesler tutulmuş durumda. Koruma memuru alımı bekleyen binlerce aday koruma memuru alımı ne zaman olduğunu merak eder durumdalar. Koruma memuru alımı 2014 yılı içerisinde seçimlerden önce yapılması beklenirken koruma memuru alımı bekleyen adaylar alımların biran önce yapılmasını bekliyorlar. Koruma memuru alımı ile iligli tüm gelişmeleri anlık olarak sitemiz mebpersonel.com adresinden takip edebilirsiniz. Koruma memuru alımı ile ilgili anlık gelişmeler sitemizde olacaktır. 

Koruma memuru alımı uzun süredir bekleniyordu. Geçen yıl yapılması beklenen koruma memuru alımı ile ilgili son gelişmeler burada olacaktır. Siz değerli okuyucularımız için her gün güncel olarak takip ettiğimiz koruma memuru alımı ile ilgili bütün gelişmeler ve anlık haberler oldukça burada olacaktır. Bu kapsamda koruma memuru alımı ile iligli gelişmeleri ilk önce siz öğrenmek istiyorsanız sitemizi sık kullanılanlara ekleyerek resmi facebook sayfamızı haber başlığının altındaki butuna tıklayarak takip edebilirsiniz. Koruma memuru alımı başladığı zaman aşağıdaki linkimiz aktif hale gelecektir. Aktif hale gelen link kırmızı renkte olacaktır. Linkin kırmızı renkte olamsı koruma memuru almının başladığı anlamını taşımaktadır. 

-Koruma memuru alımı başvuruları (Pasif her an başlayabilir)

Koruma memuru alımı ile ilgili tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından bizlere aktarabilirsiniz. Koruma memuru alımının şimdiden herkese hayırlı olması dileğimizle.

KORUMA MEMURU ALIM ŞARTLARINDA FİZİKİ ÖZELLİKLER NASIL OLMALI?
Halen yayında olan Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre tüm polis alımlarının fiziki şartları belirlenmiştir. Basının haberlerine göre ise bayan boy sınırı 1,68 mt, erkeklerde ise 1,72 mt’dir. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde ise bayan polis alımlarının boy sınırı 1,62 mt, erkek polis alımlarında ise boy sınırı 1,67′dir. Eğer basının yazdığı gibi bir alım söz konusu olursa Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine ek olarak Koruma Memuru Alım Şartlarında istenecek boy sınırı eklenecektir. Ancak yine bizim kanımıza göre bu kadar uzun boylu kişiler istenileceğini sanmıyoruz. Fiziki yapıyı daha üstü seviyelere getirmek amacıyla beden kitle indeksini 17′den 20′ye çekmek yeterli olacaktır. Sonuçta insanlar ilerleyen zamanlarda kilo alacaklardır.

KORUMA MEMURU ALIM ŞARTLARI KPSS PUANI KAÇ OLMALI?
Basının haberlerine göre sadece lise KPSS puanından söz edilmiş ama 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunlarınında başvurabilecekleri söylenmiştir. Bizce KPSS puanı ile alım olacağı kesindir ancak Lise mezunları için Lise Kpss, 2 yıllıklar üniversite mezunları için Ön lisans KPSS ve 4 yıllık üniversite mezunları için Lisans KPSS puanı ile başvuruların alınması muhtemeldir. Ayrıca KPSS puanının 40 ila 60 arasında olması istenilmiştir. Bu durumda Lisans KPSS’den 40, Ön Lisans KPSS’den 50 ve Lise KPSS’den 60 istenileceği kanısına varıyoruz. Ama burada takılacağımız konu şu Lisans KPSS ve Ön Lisans Kpss sınavları her yıl yapılırken Lise KPSS sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. Koruma Memuru Alımlarının her yıl olacağını öngördüğümüzde Lise mezunlarının 2 yılda bir KPSS sınavlarına girerek nasıl başvuracağını düşündürücü buluyoruz. Sonuç itibariyle 2 yıllık ve 4 yıllık mezunlarının daha fazla başvurmaları muhtemel.

KORUMA MEMURU ALIMLARI NE ZAMAN?
Basında çıkan bu haberlerden önce EGM, İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilgili birimleri aranmış ve Koruma Memuru Taslağı hakkında bilgi istenilmiştir. Ancak hiç bir kurumda Koruma Memuru Taslağına ulaşılamamıştır. Şöyle ki Koruma Memuru Alım Şartlarının belirlenmesi için çok sayıda Kanunda ve Yönetmelikte değişiklik yapılması ve Koruma Memuru Alım Yönetmeliğinin Taslağının hazırlanması gerekmektedir. Yukarıda yazan basının haberi tamamen kulaktan duyma yorumlama ile yazılmış bir haberdir. Yani sonuç itibariyle asılsızdır. Kaynağı belli değildir. Hiç bir resmi kaynağı bulunmamaktadır. Sitemizin yorumu olarak Koruma Memuru Alımları 2014 yılının KPSS sınavları yapıldıktan sonra yapılabileceği kanısına ulaşıyoruz. Yani 2014 yılının 9. ayından önce Koruma Memuru Alımının olacağını sanmıyoruz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sinan 1 ay önce

başvurular 2014 kpss sınavından sonraya bırakılacak.yani 9ve 10 aylarında.ben bakmktn bıktm onlar yaln haber yayınlamatan bıkmadı

Misafir Avatar
adem 2 ay önce

slm ne zmn başlayacak demişlerdi martta mart geldi ama hala başvurular başlamadı haber bekliyoruz lütfen biran önce başlasın

Misafir Avatar
osman 2 ay önce

haber ilk çıktığında 23 yaşındaydm yaş sınırı 28 olacak deniyodu ama bugün 25 yaşımdan gün almaya başladım alımlar hala başlamadı ve yaş sınırının 25 olcağı söyleniyo.. bu haber hakkında en yfak bişey bekleyen binlerce insan varken neden bu kdr geç kalındı

Misafir Avatar
ümit 2 ay önce

s.a arkadaşlar yaş sınırı hakkında net bir bilgisi olan var mı acaba ?

Misafir Avatar
hakan 2 ay önce

adil bir mülakat ile yaş sınırında haksızlık yapılmamasını umut ediyorum ..

Misafir Avatar
eren 2 ay önce

önlisans kpss de 2 yılda 1 oluyor..

Misafir Avatar
enes koçak 2 ay önce

artık yeter ya umut bağlatılıyor sonra bu hale getiriliyor

Misafir Avatar
ahmet enes 2 ay önce

alımları başlatsınlar artık her gün merakla uyanmaktan bıktım..bari bir açıklamayı çok görmeyin bu kadar genç aylardır beklemekte yazık günahtır

Meb Müsteşar Yardımcısı Görevden Alındı
Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey kadrolarda görev değişimi yapılmaya devam ediliyor.

Haberi Oku