banner235
banner239
banner172

Koruma Memuru Başvurusu (50 Bin) 2014 EGM

 Koruma Memuru Başvurusu (50 Bin) 2014 EGM  Koruma Memuru Alımı EGM Tıklayınız  Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak  Koruma Memuru Alımları Başvurusu 2014 yılı için koruma memuru alımları başlıyor. Yaklaşan koruma memuru alımı öncesinde adayların büyük heyecanla beklediği koruma memuru alımları başvrusu için sayılı günler kaldı. Yeni yılın ilk günlerinde gelen müjdeli haber sayesinde 50 bin koruma memuru alımı gerçekleşecek. 50 Bin Koruma Memuru uzun süredir beklenen koruma memuru alımı nihayet kesinleşti, koruma memuru alımı şartları 50 bin koruma memuru alımı koruma memuru alımı ne zaman olacak gibi sorularınızın yanıtı mebpersonel.comadresinde olacak. Birçok kez gündeme konu olan koruma memuru alımı başlıyor. Koruma memuru alımı şartları koruma memuru alımı başvurusu gibi tüm gelişmeleri anlık olarak siz değerli okuyucularımıza aktaracağız. 

Koruma memuru alımı için nefesler tutulurken  çişleri Bakanlığının bir süredir üzerinde çalışma yürüttüğü koruma memuru alımı için hazırlıklar tamamlandı. İlk aşamada 28 bin 500 koruma memuru alımı yapılacak. Akabinde bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.. 50 bin koruma memuru alımı ile ilgili anlık gelişmeleri sitemz mebpersonel.com adresinden takip edebilirsiniz. Koruma memuru alımı ile ilgili tüm gelişmelerden en hızlı bir şekilde haberdar olmak için sitemizi sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederiz

Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.


Koruma memuru alımı ile ilgili son gelişmeler anlık olarak yenilenecektir. Soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilrisiniz. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Recep 1 yıl önce

bizim devletimiz hangi dalda hangi alanda net bir açıklama yapmışki burdada yapsın lanet olsun türkiyeyi bu hale getirenlere türklüğümden utanıyorum be..

Misafir Avatar
ali @ahmet 1 yıl önce

aynen ya tarih yok halaa

Misafir Avatar
ecem 1 yıl önce

kpsse hangi yıldan olur gecmiş mi 2014 le mi

Misafir Avatar
murat 1 yıl önce

bu konuyla ilgilenen yok. galiba herkes beklemede

Misafir Avatar
ahmet 1 yıl önce

yeter artık aynı haberler hep net tarih ve net alim sayısını yazin

Misafir Avatar
tugba 1 yıl önce

baswurular nezaman artk yeter herkes ıs beklyo.ıs istyrm

Misafir Avatar
fehmi 1 yıl önce

net başvuru tarihi ne zaman

Misafir Avatar
AHMET GÖÇMEN 1 yıl önce

kayitlar ne zmn basliyor bilgisi olan var mi