banner291
banner289

Kurumlar Arası Geçiş Kaldılırdı Tüm öğretmen atamalarında KPSS puanı kullanılacak.

Meb ,Kurumlar arası geçişi Kaldırdı Tüm öğretmen atamalarında KPSS puanı kullanılacak.

Kurumlar Arası Geçiş Kaldılırdı Tüm öğretmen atamalarında KPSS puanı kullanılacak.
 Millî eğitim bakanlığı öğretmenlerinin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Kurumlar Arası geçişi kaldırıp tüm öğretmen atamalarında Kpss puanı kullanıcak Böylece MEB şoklar dalgasına bir yenisini daha ekeldi ve kurumlar arası geçişle geçmeyi bekleyen binlerce kişiyi de mağdur etmiş oldu. Ancak atama bekleyen öğretmenler için ise yapılan değişiklik olumlu olaraka değerlendirilmektedir. 

MADDE 1 – 6/5/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim BakanlığıÖğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaldırılan madde:

 e) Açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama ve kurum içi ilk atama yoluyla öğretmenliğe atanacaklarda Devlet memuriyetindeki hizmet süresi  esas alınır. 

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaldırılan madde:

Atama çeşitleri

MADDE 12 – (1)  Öğretmen kadrolarına atama çeşitleri şunlardır:

a) İlk atama

b) Açıktan ve kurumlar arası yeniden atama

c) Açıktan ilk atama, kurum içi ve kurumlar arası ilk atama

ç) Millî sporcuların ataması

 MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinde yer alan “Aday” ibaresi “Aday veya asıl” olarak, “adaylığı kaldırılmadan” ibaresi “adaylığı kaldırılmadan veya kaldırıldıktan sonra” olarak değiştirilmiştir.

Değiştirilen madde:

 ç) Aday Devlet memuru olarak hâlen Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar ile öğretmen veya Devlet memuru olarak görev yapmakta iken adaylığı kaldırılmadan kendi istekleriyle bu görevlerinden ayrılanlar ya da adaylık döneminde başarısız olmaları nedeniyle görevine son verilenler,

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesi yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaldırılan madde:

Açıktan ilk atama, kurum içi ve kurumlar arası ilk atama

MADDE 15 – (1) Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer hizmet sınıflarında hâlen asıl memur olarak görev yapanlar ile Devlet memuru olarak çalışmaktajanskamu iken görevlerinden ayrılanlar, bu kapsamda başvuruda bulunabilirler.

(2) Bu madde kapsamında başvuruda bulunacakların atamalarında esas alınacak hizmet sürelerinin hesabında, Bakanlık ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında fiilen Devlet memuru olarak geçirilen hizmet süreleri esas alınır.

(3) Bu madde kapsamında atamaya esas alınacak hizmet sürelerinin hesabında, askerlik dâhil aylıksız izinli olarak geçen hizmet süreleri dikkate alınmaz.

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 17 nci maddesinin üçüncü fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaldırılan madde:

(3) Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında görevli olup öğretmenliğe ilk defa atanacakların durumu, istekleri ve tercihleri doğrultusunda bu Yönetmeliğin 13 üncü veya 15 inci maddesi kapsamındajanskamu değerlendirilir.

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin üçüncü fıkrasının (a) bendinde yer alan “% 7’si” ibaresi “% 1’i” olarak değiştirilmiş, (b) bendi yürürlükten kaldırılmıştır. 

Kaldırılan ve Değiştirilen madde:

(3) Bakanlığa atama izni verilen öğretmen kadrolarından;

a) % 7’si bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesi,(Değişti) 

b) % 3’ü bu Yönetmeliğin 15 inci maddesi (Kalktı)

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “15,” ibaresi ile (d) ve (e) bentleri yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaldırılan madde: 

d) Açıktan ilk atama yoluyla atanacaklardan hizmet belgesi veya kurumca onaylı örneği ile Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli olmadığına dair yazılı beyanı (Devredilen Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur), 

e) Kurumlar arası ilk atama yoluyla atanacaklardan hizmet belgesi veya kurumca onaylı örneği,

 MADDE 8 – Aynı Yönetmeliğin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi yürürlükten kaldırılmış, beşinci fıkrasında yer alan “14 üncü ve 15 inci maddelerine” ibaresi “14 üncü maddesine” olarak ve yedinci fıkrasında yer alan “14 üncü ve 15 inci maddeleri” ibaresi “14 üncü maddesi” olarak değiştirilmiştir.

Kaldırılan madde: 

c) 15 inci maddesi kapsamındakilerin atamaları memuriyetteki hizmet süreleri,

(7) Bu Yönetmeliğin 14 üncü ve 15 inci maddeleri kapsamında atanacakların hizmet sürelerinin eşit olması hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenir.

MADDE 9 – Aynı Yönetmeliğin 35 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan “14 ve 15 inci maddeleri” ibaresi “14 üncü maddesi” olarak değiştirilmiştir.

Değiştirilen madde:

(4) Bu Yönetmeliğin 14 ve 15 inci maddeleri kapsamında öğretmenliğe atananların, özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için son olarak atandıkları görev yerlerinde en az bir yıl süreyle görev yapmış olmaları gerekir.

MADDE 10 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
 

www.mebpersonel.com

banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

46 YORUM

 • Misafir Avatar

  kalksınnn

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ya nasıl haketmiştir cahil insan, 55ile atanıp 80 ile atanamadığımız yere geçiyorlarrr yaa

 • Misafir Avatar

  zehraa

  2 yıl önce

    (1)  Cevapla

  kurumlararası tamamen kaldırılmalı,atama bekleyen bukadar öğretmen varken bir kamu kurumunda hali hazırda çalışan birisi niçin bizim hakkmızı gasp etsin ki?? hiç adil değil bence....

 • Misafir Avatar

  rarara

  2 yıl önce

    (1)  Cevapla

  laedri @gariban

  kardeş kurumlar arası geçiş yeniden gelmiş demişin bu nerde yazıyor bilgilendirirmisin rica etsem ???

 • Misafir Avatar

  laedri

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  bugün öğrendim ki kurumlar arası geçiş yeniden geri gelmiş...memurlar.net ten bakabilirsiniz..

 • Misafir Avatar

  gariban memur

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  arkadaşlar neden memur olan öğretmen adaylarına çamur atıyorsunuz anlamıyorum....o zaten onu haketmiştir..memurluğa zaten sınavla girmiştir...şimdi kıskanmanın gereği yok o en azından sizden daha çok haketmiştir...hem eğitim fak bitirmiştir hemde sınavla memurluğa girmiştir..yani sizin başaramadığınızı başarmıştır..kiskanmaya gerek yok öğretmenliği belki en çok onlar hakediyor sizden daha çok hemde..bazı dangalak bakanlarda anlaşılan kime hizmet ediyorsa maalesef sizin gibi düşünüyor anlaşılan..inşallah bu hatadan geri dönülür...bakacağız ve göreceğiz..hak bu millette ve bu bakanlarda varmı diye...

 • Misafir Avatar

  alper

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  2013 yılı ağustos atamalarında bu durumun değiştirileceği söyleniyor bilgisi olan varmı

 • Misafir Avatar

  gariban

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  bu ne oynak bir sistem. ya kardeşim sizin hiç mi kararlı bir sisteminiz yok. her yıl bir icat çıkarıyorsunuz bu nasıl bir yönetim. zaten memurlar arası geçişten branş başı 3-5 öğretmen alıyorsunuz. bunu mu çok görüyorsunuz. yazıklar olsun bu geçişi kaldırana. inşallah bunu kaldıranların çocukları da bir gün hakkı olup da almak istediklerini alamazlar ve girmek istedikleri yere giremezler de o zaman bizim mağduriyetimizi anlarlar. inşallah allah başımıza adaletli ve idareciler nasip eder de sizl

 • Misafir Avatar

  memur

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  katılıyorum. astığım astık kestiğm kestin nereye kadar?

Copyright © 2016

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • En Komik Karne Günü Capsleri
 • Birbirinden ilginç şekilli bulutlar
 • KAZANIMLAR HAYATA GEÇİYOR,KAYBEDENLERİNSE UYKUSU KAÇIYOR
 • Yeni Yıl Tüm Dünyada Coşkuyla kutlandı
 • Yeni yıla serin sular altında girdiler
 • PKK kalleşlikte sınır tanımıyor
 • Diyarbakır Sur'da polis eşlerinden sürpriz!
 • En İyi 10 Yılbaşı Hediyesi
 • Dünyayı Sarsan En İyi 10 Fotoğraf
 • Soruları Soran Öğretmen Siz Olsanız Tam Puan Vereceğiniz 21 Komik Cevap

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com