Yer Değiştirme:
Meb Şubat'ta Eş Durumu Atamasını Nasıl Yapacak.

Başbakan Erdoğan  öğretmenlerin Şubat'ta eş durumundan tayin talebiyle içinde “Yeniden atama yapılacak, hazırlıklar yapılıyor” diyerek açıklamada bulundu.

Bu açıklamadan sonra şimdi gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrildi. İl emrinin kaldırımasından sonra oluşan mağduriyetleri becayiş , memurluk gibi uygulamalar ile gidermeye çalıştıysada bu uygulamalar mağduriyetleri giderilmedi.


Bakanlık yazın  özür grubu başvurusu yapıp atanamayan ve şu an  mağdur olan 3 bin öğretmen için bir çalışma yapıp  eş durumundan mağdur olan kimse kalmadı deyip kolay yolu seçmemelidir.

Meb   il emrini geri getirip okulların açılacağı 11  Şubat'a  kadar  yeniden  başvuru alıp özür grubu atamalarını bir an önce gerçekleştirmelidir ve özür grubu  atama takvimini açıklamalıdır ki  özür grubu tayini isteyecek öğretmenler mevcut duruma göre hazırlıklarını yapsınlar.

Bu esnada Eğitim Sendikları Başbakanın  “Yeniden atama yapılacak, hazırlıklar yapılıyor” diyerek açıklamasını iyi değerlendirip bu konuda bakanlığa şimdiden çözüm için gerekli baskıyı yapmalıdır.


Özel Haber

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
yorgun 1 yıl önce

ben hergün 200km gidip geliyorum iliçi açılmalı verimim sıfır ömrüm yolda bitiyor sınıftada dinleniyorum bizim halimiz ibret olsun eş durumunu yapmayanlara

Misafir Avatar
benimkiler de cocuk 1 yıl önce

babasizlik mi daha zor ogretmen degismesi mi

Misafir Avatar
becaiş 1 yıl önce

il emri kalktığı için yine mağduriyetler yaşanacaktır kapsamlı bir becaiş yapılırsa en azından en aza indirgenecektir mağduriyetler

Misafir Avatar
GENİŞ KAPSAMLI OLSUN, İL-İLÇE EMRİ OLSINNN 1 yıl önce

bakanlik özür grubu atama yapip zorunlu hizmete tabi olanlar diye sinirlarsa yandik vallahi.

Misafir Avatar
sevgili idealist öğretmenim, 1 yıl önce

farkında mısınız blmiyorum ama eş durumu atamalarda il ilçe emri kaldırıldı. anlayacağınız yazı da beklesek kışı da beklesek eşlerimizle kavuşmanın garantisi yok artık. bizleri en çok yoran nokta bu. ayrıa 2 yıldır eşlerinden ayrı olan öğretmenlerimiz var.

Misafir Avatar
yazıklar olsun 1 yıl önce

hergün aradığımda baba seni çok özledim diyen çocuğuma verebileceğim tek cevap bende oluyor sadece. bizi bu hallere getirenler utansın. çaresizlik insanı bitiriyor. ondan sonra öğretmenden verim bekle. kendine hayrı kalmıyorki öğretmenin. hayattan bezdirdiniz. yazıklar olsun

Misafir Avatar
idalist öğretmen 1 yıl önce

kimse öğrencileri düşünmüyorrrrrrrrrrrrrrrr. bekle yazı ne olacak . bu meslek fedakarlık istiyor. biz sınıfcılar 10 yıldan beri doğudayız gıkımız çıkmıyor.

Misafir Avatar
semiha 1 yıl önce

bence hiç okul açmayıp direk il ve ilçe emrini verip 81 ile atamalı yoksa çözümsüzlükler zinciri devam edecektir sendikalardan ricam bu yöndedir

CHP Meb Yasa Tasarısı İçin Anayasa Mahkemesine...
CHP Meb Yasa Tasarısı İçin Anayasa Mahkemesine Başvurdu

Haberi Oku