banner374
05 Eylül 2016 Pazartesi 14:00
Memurların emeklilik işlemleri askıya alınıdı
 FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınan kişilerin yanı sıra diğer kamu çalışanlarının emeklilik başvuruları da beklemeye alındı. 2 Eylül Perşembe günü yayımlanan 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile emeklilik işlemleri olağanüstü hal süresince askıya alındı.
KHK'ya göre emeklilik dilekçesinin işleme konulabilmesi için yetkili makamın 1 ay içinde onaylanma zorunluluğu olağanüstü hal döneminde uygulanmayacak.

Bu değişiklik, olağanüstü hal ilan edildiği 21 Temmuz 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Dolayısıyla yetkili makamların 1 aylık süre dolduğu için yasal zorunluluk nedeniyle onayladığı emeklilik talepleri de yeniden askıya alınacak.

Habertürk


banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MUSTAFA 3 ay önce

öğretmenim.mayis ayinda emeklilik dilekçesini verdim.temmuz ayi sonu iytibariyle emekli olmak çin.ağustos ayiliğimi kurumum vermedi.bugüne kadar emekli ayliğim bağlanmadi.ne olacağiz.4 aydir emekli ayliği nasil olurda bağlanmaz.

Avatar
malatyalı44 3 ay önce

binlerce öğretmen temmuz ayı sonu itibariyle emekli olmak için 15 temmuz dan çok önce dilekçe verdi.dilekçeleri valilik tarafından ankaraya gönderildi.....bunların durumu ne olacak.maaş alamıyorlar.emeklilik maaşını bekliyorlar.3-4 aydır bekliyorla.internet vardı kolay olacaktı.sonuç ne olacak....

Avatar
Ak100 3 ay önce

21 temmuzdan sonra deniyor. Onceki ne olacak

Avatar
Aynur 3 ay önce

Öğretmenlerin emekliliginde son durum nedir?Bu iş daha ne kadar uzayacak acaba?