banner289

Norm Fazlası Öğretmenler
Norm Fazlası öğretmenler ne zaman Re'sen Atanabilecek.


Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı göndererek Norm fazlası olan öğretmenlerin il içi tercihine başvurmalarının sağlanmasını istedi. Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen bu yazısı sitemizde bulabilirsiniz tıklayınız

Norm kadro fazlası olduğunu öğrenen öğretmenlere okul idarelerince  başvurulara 2 gün kala haber verilip il içi tercihinde bulunmaları isteniyor.

Norm fazlası öğretmenler isteğe bağlı olan bir yer değiştirmede zorunlu olarak il içi tercihi yapması  ne kadar doğru.

Bakanlığın norm kadro fazlalığını bu şekilde çözmek yerine il içi yer değiştirmeden önce  il ,ilçelerde sadece norm fazlası olan öğretmenlere  öğretmene  ihtiyacı olan okulları açıp tercih yapmalarını sağlayabilseydi bir çoknorm fazlası öğretmen tercihte bulunup hizmet puanı üstünlüğüne mebpersonel.com göre atanabilirdi.

İsteğe bağlı olan bir atamada norm fazlası olan öğretmenin zaten hizmet puanı düşük , köylerde v.s kalan hizmet puanı yüksek olanlar ilçelerden illere, köylerden ilçelere akacaktır. Atama hizmet puanı üstünlüğüne olduğuna göre olduğuna göre norm kadrosu fazlası olan öğretmenlerin çoğu  atanamayacaktır.

Meb illla ki norm fazlası olanların il içi tercihinde bulunmalarında ısrar ederse mebpersonel.com olarak  norm fazlası öğretmen arkadaşlarımıza tavsiyemiz şu ana kadar 40 İl Miilli  Eğitim Müdürlüğü okul bazında branşlara  göre öğretmen ihtiyaç listesini açıkladı bu listelleri açıklayan İl Miili Eğitim müdürlüklerini görmek için tıklayabilirsiniz  bu ilde olan listelere göre   öğretmen ihtiyacı  olmayan  merkezi  okullları  yazıp veya ihtiyaca olupta gitmek istediği okulları yazabilir . Liste açıklamayan illerde olanlar ise en merkezi okulları yazabililer  çünkü Norm fazlası olduğunuz için öncelik tanınacak bir durum meb tarafından açıklanmadı. 

Norm fazlası olup il dışı atama şartlarını  taşıyın öğretmenler tercihte  bulundukları an il dışı tercih hakları olacak  mı ?İl içinden bir okula yerleşen norm fazlası ogretmene il dışı atamalarında,   norm fazlasıyken il içinden atanmadım şimdi il dışına atanmak istiyorum diye bir seçenek olacak  mı ?  bunun cevabını kimse  bilmiyor  bu yüzden il dışı düşünenler il içi yer değiştirme başvurusunda   ihtiyacı olmayan okulları  yazsınlar ki il dışı tercih hakları kalsın.

Re'sen atanma meselesine gerecek olursa yönetmelikte yazılana göre re'sen atamaları için öncelikle norm fazlalığı öğretmenler için  duyurusu yapılan eğitim kurumları olmalı bu kurumlar olmadan re'sen atama yapılamaz il içinde önce bu eğitim ukrumlarının duyurusu yapılsaydı o zaman tercihte bulunmayanlar Re'sen atanacaktı.
  
41. Madde 5. paragraf il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın (...)(1) en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.   

Herkes ne zman bu duyuru yapılacak diye merak ediyor . İl içinden  sonra il dışı olacak , il içinden  gidemediniz yerinizde kaldınız  , sizin okkuldan bir kişi il dışına gittigi an   hizmet puanı  yüksek olan norm fazlalığında düşecek , şayet olmadı bu sefer  özür gurubunda giden olabilir , özür gurubu bitti yine norm fazlasısınız.  

 
Meb 40 bin yeni öğretmen ataması yapacak bu atamayı yapmadan  önce norm fazlası olan için duyuraya çıkıp tercih mi alacak ?  yoksa önce 40 bin öğretmeni atayıp sonra normlar için duyuruya  mı cıkacak bu sorunun cevabını vermek cok zor şayet normlar için açarsa  40 bin öğretmen ataması  Ekim- Kasım gibi olur atamalar olursa bu sefer norm fazlası olanlar için Ekim-Kasım  gibi duyuru yapılır .mebpersonel.com

Mebpersonel.com olarak biz olayı böyle değerlendiyoruz . Bu kadar soru işareti varken bakanlık  yetkilileri binlerce öğretmeni bu kadar sorunla başbaşa bırakmasını  da sizlerin takdirine bırakıyoruz


Mebpersonel.com Özel Haber . Bazıları bu haberi kendi yapmış gibi sitelerinde gösterecek. Bimukabele

www.mebpersonel.com

banner182
Anahtar Kelimeler:
norm fazlası öğretmenler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
noname 4 yıl önce

haberinizi yazarken html kodlamalarına dikkat ederseniz iyi olur. html kodları ve haber metni birbirine girmiş. bilginize...

Avatar
bilişimcii 4 yıl önce

norma fazlası olduğu tercihlerin bitmesine son 3 saat kala öğrendim.. benim mağduriyetimi kim gidercek.. 3 saatte hangi okulu araştırıp yazabilirdim.. lütfen sesimizi yetkililere duyurun bizlere tekrar tercih hakkı versinler..

Avatar
sefa ayyıldız 4 yıl önce

bulundukları okulda norm fazlası durumuna düşen öğretmenler il dışı tayinde isteyemiyorlar bari il dışı tayin hakkı verilsein. atama yöneteliği 26 madde isteyebilirler diyor tama milli eğitim müdürlükleri isteyemezler diyor. meb artık görüş yazısı yayınlasın.

Avatar
Abdullah @noname 4 yıl önce

helal olsun birde sizin gibi düşünen bir milli eğitim olsa

Avatar
Hacı şakir 4 yıl önce

yeni sistemin adı "4+4+4" değil "imam+imam+imam" olarak değişmeli

Avatar
sevgi 4 yıl önce

özür grubu atamalarısonucu oluşan minimum puanlar neden açıklanmıyor

Avatar
sevgi 4 yıl önce

norm fazlası olduğumu tercihler bittikten sonra öğrendim ne olacak şimdi

Avatar
özge taner türkkorur 4 yıl önce

arkadaşlar norm fazlasıyım bugün okullar geldi ama ben il dışı istiyorum.nasıl olacak