banner235
banner239
banner172

Öğretmen Kpss Alan Sınavı Soruları Nasıl Olacak ? Örnekli

 Öğretmen Alan Sınavı Soruları Nasıl Olacak  Örnekli Öğretmen adaylarının gündemini meşkul eden konu kısa adıyla ÖAS yani Öğretmen Alan Sınavı, her fırsatta ısrarla ÖAS' nin 2013′te yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı maaresef sınavın detaylarıyla ilgili bilgi vermiyor. Yargı ve Lider Yayınları'ndan Hasan Can Oktaylar sınavın 13 Temmuz'da yapılacağını açıklarken, İhtiyaç Yayınlarından gelen açıklamaya göre soru sayısı 40 - 60 arası değişecek.


Konuyla ilgili son açıklama Körfez Akademi tarafından yapıldı. Körfez Akademi'nin açıklaması da daha önce akademisyenlerin beklentilerini destekler nitelikten. Kenan UNUS'un yaptığı açıklamaya göre Öğretmenlik Alan Sınavı ile ilgli eldeki en somut soru örnekleri Milli Eğitim Bakanlığı'ının öğretmenlere yaptığı Anadolu, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı Soruları.


Anadolu ve Fen Liselerine de öğretmen seçme sınavı için 20 branşta öğretmen seçme sınavı uygulanmakta. Memuruz olarak adayların bir nebze de olsa kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmak için 2006′dan 2012′ye kadar yapılan Anadolu Lisesi Öğretmen Seçme Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayınlıyoruz.. ÖSYM tarafından ÖAS, Öğretmen Seçme sınavı örnek soruları yayınlanıncaya kadar bu soruların fikir vereceğini düşünüyoruz. halihazırda çeşitli yayınevlerince hazırlanan ÖAS kitapları da bu sorular paralelinde hazırlanmaktadır. Memurlar.biz olarak konuyla ilgili tüm açıklama ve haberleri titizlikle duyurmaya devam edeceğiz.
Aşağıda yer alan sınavlarda genel yetenek, Genel kültür ve Eğitim Bilimleri dışında yer alan Alan Bilgisi

Sorularını Değerlendiriniz.

 www.mebpersonel.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
MEDUYT @esra okutan 2 yıl önce

evet si̇ze katiliyorum cok buyuk haksizlik olur

Misafir Avatar
esra okutan 2 yıl önce

tabi bu sene sınava girenler harcanmış olur, çok yazık ya...

Misafir Avatar
esra okutan 2 yıl önce

bence anayasanın eşitlik ilkesine aykırı buna dava açarla r uygulanamaz kimi öğretmeni sınavla kimini sınavsız almak büyük haksızlık...

Misafir Avatar
vedat 2 yıl önce

HEPSİ BİR TARAFA BU ALAN SINAVINI RAMAZANIN ORTASINDA YAPIYORLAR. TUTARSIN TUTMAZSIN AYRI MESELE AMA YAZ SICAĞINDA İNSANLARI HEMDE ORUÇLU BU SINAVA SOKMAK RESMEN ZULÜM YA.

Misafir Avatar
fatih yılmaz 2 yıl önce

niye kimse itiraz etmiyor ve dava açmıyor. sınav zamanı geldi içerik belli değil 12 derse ne zaman çalışılacak..

Misafir Avatar
hey yavrum 2 yıl önce

bazı sorular tez sorusu gibi :) bazıları ise ygs tarzında kabul edilebilir ama sorular bu tipse işi gücü bırakıp birde bazı konulara bakmak gerek..aslında meb kendi bünyesindeki öğretmenlere yapsa kaç kişi iyi puan alır??

Misafir Avatar
yelda 2 yıl önce

ilköğretim matematik düzeynde değil bu sorular buna hazrlanmak demek ünvrste snvna yendn hazrlanmak demek eğtme genelkltre genelyeteneğe ne ara çalışcaz??

Misafir Avatar
sosyalcı 2 yıl önce

ne yapacaksanız bir an önce yapında bizde işimize gücüme bakalım ya bu kadarda olmaz ki ne pervasızlık ne bk yiyeceğinizi sizde şarşırdınız