Yer Değiştirme:
Okullarda Ne Zaman Tablet Bilgisayar Dağıtılacak? 2013-2014

 Okullarda Ne Zaman Tablet Bilgisayar Dağıtılacak? 2013-2014 tablet bilgisayar dağıtımı ne zaman başlayacak fatih projesi tablet dağıtımı tabler dağıtımı ne zaman başlayacak 2013 tablet dağıtımları meb Öğrenciler, özellikle minik öğrencilerden yoğun olarak gelen, tablet bilgisayar okullara ne zaman dağıtılacak, 2013 yılı eğitim öğretim yılında okullara tablet ne zaman dağıtılacak, okullara tablet ne zaman gelecek, 5 sınıflara tablet ne zaman verilecek gibi sorulara haberimizde cevap bulabilirsiniz..

Bu sene de Bakanlık 81 il çapında 10 milyon 800 bin tablet bilgisayar dağıtacak.Böylelikle 11 milyon dağıtılmış tablet bilgisayar hedefine ulaşacak.

22 Kasım 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaşım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında işbirliği yaparak Fatih Projesine imza atmıştı.
Proje kapsamında bu tarihe kadar Türkiye çapında belirlenen pilot okullara 62 bin 800 tablet bilgisayar ulaştırıldı.Proje 2011-2012 senesinde 17 ilde 52 okulda 13 bin 800 2012-2013 senesinde de 81 ilde 217 okulda 49 bin tablet dağıtılarak ilerledi.Bu zaman zarfında da meslek liseleri hariç tüm liselerde 84 bin 921 adet etkileşimli tahtayla modern dersliklere ulaşıldı.Okulların alt yapı ihaleleri tamamlanmış olup 110 adet uzaktan eğitim merkezi hayata geçirildi.120 bini aşkın öğretmene bu merkezlerde eğitim verildi.3 yıl içinde 5.sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilere proje dahilinde 11 milyonu aşkın tablet bilgisayar ulaştırılacak.
Meslek liseleri hariç tüm liseleri kapsayan 3 bin 657 ortaöğretim kurumuna 84 bin 921 etkileşimli tahta ulaştı.Bu okullara yazıcı ve doküman kamerada dağıtıldı.Tahta kurulumunu sonlanan okullarda yerel alan ağına ait cihazların kurulumu ve kablolama altyapı çalışmaları da Haziran ayında son buldu.Örgün öğretim görülen okullarda tablet dışında eğitsel oyunlarda oynanacak.TDK sözlüğü esas alınarak düzenlenen kelime oyunları ve öğrenim programı dahilinde hazırlanan matematik oyunları da öğrenmeyi hızlandırıp kolaylaştırmayı hedefliyor.

Okul stoğunda 2 bin 855 tablet bilgisayar bulunuyor
Tabletler arızalanırsa hiç zorluk çekmeden öğrencinin kendisi veya öğretmeni tarafından e-posta yada telefon aracılığıyla yetkililere ulaşılabilecektir.Pilot uygulamada çıkacak sorun yada şikayetler yine bu birim tarafından kabul edilecektir.Dağıtılan tabletler garantili.Yine arızalar garanti kapsamında çözülecektir.Bozulma gibi durumlarda öğrencinin mağdur edilmemesi için okullar 2 bin 855 bilgisayar stoku bulunduracak.Bu tabletler ilk etapta 9. sınıf öğrencilerine dağıtılacak 3 yıl içinde 5. sınıftan 12. sınıfa kadar ulaşacak ve her yıl tablet içeriği ders içeriğine göre yenilecektir.
Proje 5 baş öğeden oluşuyor
Bu proje ; Okullardaki teknolojiyi artırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başladı.Öğrenme ve öğretmede daha fazla duyu prganına daha çabuk ulaşabilmek için bilişim teknolojileri ( BT ) seçildi.Okul öncesi , İlköğretim , Ortaöğretim olmak üzere tüm okullardaki 570 bin sınıfa etkileşimli tahta ve internet ağı yerleştirilecek.Öğrenme ve öğretmede etkinlik sağlayacağı için bu sistem yerleştirilmiştir.Bu sistem dahilinde tüm öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar ulaştıralacak.Bu konuda öncelikle öğretmenlere hizmet için eğitim verilecektir.Bu proje kapsamında tüm öğretsel programlar bilişim teknoloji içerikli hale getirilecek.Eğitsel e- içerikler oluşturulacaktır.

Bu proje toplamda 5 öğeden meydana geliyor ;
Donanım ve Yazılım Altyapısının oluşturulması
Eğitsel e-İçeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi
Öğretim Programlarında Etkin BT Kullanımı
Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitimi, Bilinçli
Güvenli, Yönetilebilir ve Ölçülebilir BT Kullanımı
Okullara Tablet Ne Zaman Verilecek, Tabletler Dağıtılacak  Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ayşe 7 gün önce

tabletler güzelmiş

Misafir Avatar
ZİYARETÇİ @sena 2 hafta önce

yeter ama ya hepi̇ni̇z li̇seni̇zi̇ düşünüyorsunuz ya bi̇z 5.sinif dagililmadi bütün i̇lde ki̇ 5. siniflar bekli̇yor si̇z yi̇ne hali̇ni̇ze şükür edi̇n 5.siniflara eğer seneye dağitilirsa bi̇ z alamicaz çünkü sadece 5.ve 9 siniflara seneye 5ler 6 olcak ozaman alamicaz malesef napalim tablet alalim di̇ye siniftami kalalım

Misafir Avatar
oya 2 hafta önce

sultanbeyli/ist aydos imamhatip orta okulu 6 sınıflara lablet ne zaman verilecek herkes bekliyor seviçle

Misafir Avatar
MİSAFİR 1 ay önce

ulan tayi̇p dede bi̇ze tablet ne zaman gelecek aksaraya geldi̇n tablet tablet di̇ye bagirdi çikmaz ayin son çarşambasina mi

Misafir Avatar
sümeyra alagöz 1 ay önce

istanbul gaziosmanpaşaya kazım karabekir imam hatiplisesine ne zaman tablet verilcek

Misafir Avatar
sümeyra alagöz 1 ay önce

istanbul gaziosmanpaşaya kazım karabekir imam hatiplisesine ne zaman tablet verilcek

Misafir Avatar
sümeyra alagöz 1 ay önce

istanbul gaziosmanpaşaya kazım karabekir imam hatiplisesine ne zaman tablet verilcek

Misafir Avatar
sümeyra alagöz 1 ay önce

istanbul gaziosmanpaşaya kazım karabekir imam hatiplisesine ne zaman tablet verilcek

e-Okul akıllı cihazlarda
MEB, velilerin, öğrencilerin tüm bilgilerine anlık erişebilmelerine imkan tanıyan Mobil Veli Bilgilendirme...

Haberi Oku