banner291
banner289

PTT Memur Alımı Başvuruları Başladı Mı ? ptt.gov.tr

PTT Memur Alımı Başvuruları Başladı Mı ? ptt.gov.tr

PTT Memur Alımı Başvuruları Başladı Mı ? ptt.gov.tr
 PTT Memur Alımı Başvuruları  Başladı Mı ? ptt.gov.tr  Ptt Memur Alımları Sözleşmeli Personel 2013 Tıklayınız  Ptt  Memur Alımı 2013 4 bin Kadro Başvuru  Ekranı ptt.gov.tr  PTT Memur Alımları 4 Bin Kişi Alımı 2013 ptt sözleşmeli memur alımı ptt sözleşmeli memur alımı ne zaman başlıyor ptt memur alımı ilaları başvuru şartları nedir ptt memur alımı şartları nedir 2013 ptt sözleşmeli memur alımları ne zaman başlıyor ptt memur alımları ne zaman başlıyor ptt memur alımı 4 bin kişi alımı 2013 ptt sözleşmeli memur personel alımları PTT 3500 eleman alacak. PTT personel alımı? PTT memur alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları neler, KPSS PTT İş Başvurusu, PTT Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayınlandı, PTT Memur alımı ne zaman yapılacak, ptt memur alımı şartları 2013 neler? gibi soruların cevabı haberimizin devamında


 Uzun süredir beklenen ptt memur alım ilanı yayınlandı. Ptt kadrolarına başvuracak adayları ptt sözleşmeli personel alımı ve ptt memur alımlarını sizler için düzenlerdik. Ptt kurumunda çalışmak isteyenler buraya PTT, 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından mühendis, mimar, avukat, gişe görevlisi, dağıtıcı ve tekniker unvanlı "İdari Hizmet Sözleşmeli Personel" alım ilanını 11 Ekim 2013 tarihi itibariyle yayımladı. Başvurular 21-25 Ekim arasında yapılacak. 
2,332 Gişe Görevlisi İçin
*Atamalar doğrudan KPSS puanı başarı sırası ve tercihlere göre yapılacak olup, ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır.
*En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olmak ve KPSS P3 puanı en az 70 olanlar başvurabilecek.
*En fazla 20 tercih yapılacaktır.
*Yerleştirme sonuçlan 1 KASIM 2013 tarihinde PTT'nin internet adresinde ilan edilecektir.

1,025 Dağıtıcı İçin
*Atamalar doğrudan KPSS puanı başarı sırası ve tercihlere göre yapılacak olup, ayrıca sözlü sınav yapılmayacaktır.
*En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların, ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olmak.ve KPSS P93 puanı en az 50 olanlar başvurabilecek.
*Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı olduğunu, erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15'den fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
*En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
* En fazla 20 tercih yapılacaktır.
* Yerleştirme sonuçlan 1 KASIM 2013 tarihinde PTT'nin internet adresinde ilan edilecektir. 


Duyuruda;

“Şirketimiz Merkez ve Taşra Teşkilatına 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine uyarak Bakanlar Kurulu tarafından 4/10/2013 tarih ve 28785 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren “Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uyarak çalıştırılmak için ekli listede ili, ilçesi, unvanı, pozisyonu, adedi, sınav şekli ve özellikleri belirtilen pozisyonlara 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar içinden mühendis, mimar, avukat, gişe görevlisi, dağıtıcı ve tekniker unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alınacaktır.”

Kadroların branşlara göre tahsisi şöyledir;

Mühendis: 125

Mimar:12

Avukat: 10

Tekniker :30

Gişe görevlisi: 2332

Dağıtıcı: 1025
banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

1 YORUM

Copyright © 2016

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • En Komik Karne Günü Capsleri
 • Birbirinden ilginç şekilli bulutlar
 • KAZANIMLAR HAYATA GEÇİYOR,KAYBEDENLERİNSE UYKUSU KAÇIYOR
 • Yeni Yıl Tüm Dünyada Coşkuyla kutlandı
 • Yeni yıla serin sular altında girdiler
 • PKK kalleşlikte sınır tanımıyor
 • Diyarbakır Sur'da polis eşlerinden sürpriz!
 • En İyi 10 Yılbaşı Hediyesi
 • Dünyayı Sarsan En İyi 10 Fotoğraf
 • Soruları Soran Öğretmen Siz Olsanız Tam Puan Vereceğiniz 21 Komik Cevap

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com