banner235
banner239
banner172

Şube müdürlüğü sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

 Şube müdürlüğü sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Ösym tarafından yapılan Meb Şube müdürlüğü sınavı (Görevde Yükselme Yazılı Sınavı)  29 Aralık 2013 saat 11:00 da sona erdi.  Şube müdürlüğü sınavında 60 soru soruldu. Ösym tarafından alınan karar gereği Şube müdürlüğü sınavı soruları ve cevapları  ösym tarafından yayınlanmayacak.

Peki MEB Şube Müdürlüğü Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

ÖSYM, ülkemizde birçok önemli ve büyük kitlelerin girdiği sınavları uygulamakta ve sonuçları açıklamaktadır. Özellikle son yıllarda binlerce kişinin girdiği sınavları 1 hafta 10 gün içinde sonuçlandırarak açıklamaktadır. ÖSYM'nin bu performansını göz önüne aldığımızda sonuçların önümüzdeki hafta içinde açıklanması beklenmektedir.

Sonuçları açıklandığı anda Mebpersonel.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Ayrıca; Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.Testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından “geçersiz” sayıldığı takdirde bu soru, ilgili testte en az bir işareti bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilecektir. 

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır. 100 üzerinden 70 puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Sınav sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sonuç bilgisinde doğru/yanlış cevap sayıları ve adayın aldığı puan belirtilecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mamoste 1 yıl önce

sınavdan 100'de alsanız,0'da alsanız boş.adamınız varsa sorun yok.lanet olsun böyle sisteme