banner246

TEOG 2. Dönem Sınav Tarihi MEB

TEOG 2. Dönem Sınav Tarihi MEB

TEOG 2. Dönem Sınav Tarihi MEB
 TEOG 2. Dönem Sınav Tarihi MEB tarafından yapılacak olan toeg 2. dönem sınav tarihi bir çok aday tarafından merak ediliyor. Teog 2. dönem sınav tarihi merak eden binlerce öğrenci ve veliler teog 2. dönem sınav tarihi öğrenerek sınava yönelik çalışmalarına yön vermek istiyorlar. Teog 2. dönem sınav tarihi bir çok kişi tarafından merak edilirken teog 2. dönem sınav tarihi sitemiz mebpersonel.com adresinde. Teog 2. dönem sınav tarihi ardından siz değerli okuyucularımızla tüm gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Teog 2. dönem sınav tarihi haberimizin devamında yer almaktadır. 

Teog 2. sönem sınav tarihi için müthiş bir bekleyiş sürüyor. Teog 2. dönem sınav tarihi öğrenerek sınava kaç gün kaldığını hesaplarmak isteyen öğrenciler teog 2. dönem sınav tarihi ile yeni bir maratona doğru ilerlemiş olacaklardır. Teog 2. dönem sınav tarihi sayesinde sınava kaç gün kaldığını öğrenmekle beraber sınav motivasyonunuzuda ona göre ayarlayacaksınız. Eğitimin öncü kuruluşu olan sitemiz mebpersonel.com adresini sık kullanılanlara eklemenizi tavsiye ederiz. Böylece teog 2. dönem sınav tarihi gibi aklınıza gelebilecek bütün soruların cevabını sitemizden bulabileceksiniz. Tüm gelişmelerden en hızlı bir şekilde haberdar olmak için resmi facebook ve twitter adresinden bizleri takip edebilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar diliyoruz.

Ortak sınavlar 28-29 Kasım ve 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Bugünlerde sınav yapılan okullarda ve bu okullarla aynı bahçeyi kullanan okullarda eğitim öğretime ara verilecektir.

Tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. Tüm okuyucularımıza başarılar diliyoruz. Tüm gelişmelerden anlık haberdar olmak için bizi resmi facebook ve twitter adresimiz üzerinde takip edebilirsiniz.

Sınavlar Kaç Oturumda Yapılacak?

Ortak sınavlar ilk gün oturumunda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden; ikinci gün oturumunda Fen ve Teknoloji, Yabancı Dil, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden olmak üzere 2 günde 6 sınav olacak şekilde yapılacaktır.
Yanlış Cevaplar Doğruları Görürecek mi?
Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. Öğrencilerin hâlihazırda okullarında girmekte oldukları yazılılarda yanlış cevaplar doğru cevapları olumsuz etkilememektedir. Ortak sınavlar uygulanan yazılılardan farklı olmadığı için yanlış cevapların doğru cevapları etkilememesi değerlendirme açısından daha uygun görülmektedir. Bununla birlikte YDS gibi yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği derecelendirme sınavlarının istatistiklerine göre adayların rastgele doğru cevabı bularak başarılı olma ihtimalleri dikkate alınmayacak kadar düşüktür. Buna bağlı olarak yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği ortak sınavlarda da öğrencilerin rastgele bir yöntemle diğer öğrencilerin önüne geçmesi ve bu durumun bir adaletsizlik teşkil etmesi söz konusu değildir.  
Ortak sınavların yapılacağı günlerin zorlu hava koşullarına denk gelmesi halinde ne yapılacak?
Akademik takvim belirlenirken sınav dönemlerinin mümkün olduğunca ağır kış şartları yaşanan dönemlere denk gelmemesi üzerinde durulmuştur. Buna rağmen okulların hava koşulları nedeniyle tatil olması durumunda ortak sınavların başka bir tarihte uygulanması planlanmaktadır. Bunun haricindeki durumlarda öğrenciler ortak sınavlara zaten kendi okullarında gireceğinden zorlu hava koşulları sınava katılımları en az derecede etkileyecektir. Bununla birlikte öğrenciler zorlu hava koşulları nedeniyle ortak sınavlara giremezse bu öğrencilere Bakanlığın belirlediği takvime göre telafi imkânı sağlanacaktır.
Okulların fiziki durumlarının yeterli olmadığı hallerde öğrenciler kendi okullarında sınava nasıl girecekler?
Bakanlığımızın öncelikli hedeflerinden biri de derslik açığının kapatılmasıdır. Orta ve uzun vadede bu problemin çözüleceği öngörülmekle birlikte kısa vadede ortaya çıkabilecek problemler de il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince belirlenecek ek sınav bina ve salonları sayesinde çözülecektir.

banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder
banner278

Son Galeriler Git

Copyright © 2015

Meb Personel,Personel Meb ,Meb Personeli

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • Türkler Google'ın kamerasına öyle bir yakalandı ki!
 • RUS LİDERİ PUTİN KİM, İKTİDARA NASIL GELDİ, NELER YAPTI?
 • Öğretmenler Günü
 • Türkiye'nin En Çok Maaş veren şirketleri
 • YENİ MEMUR YASASININ DETAYLARI
 • LEYLA ZANA'NIN YEMİNİ GEÇERSİZ SAYILDI
 • Bir anda ortaya çıktılar!
 • Öğrenciler için garantili burs bulma yolları
 • Yeni Öğretmenleri Mesleğinden Soğutacak 17 Sınav Sorusu Ve Cevapları
 • GÜNEŞ IŞIĞI GÖRÜNCE ERİYEN İNSANLAR

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com