Yer Değiştirme:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Teog sınavı iptal olacak mı ?

 Teog sınavı iptal olacak mı ? Teog sınavı iptal edilecek mi? Teog sınavı iptal edilecek mi? Geçtiğimiz hafta Per iptalşembe ve Cuma günü gerçekleşen TEOG sınavı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Merkezi Sistem Ortak Sınavı'nda bir kitapçığın eksik olduğu belirlendi. Kitap 15 cm kesilerek alınmış.

Elazığ’ın Baskil İlçesi Vakıfbank Ortaokulu’nda yapılan Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda öğrencilere dağıtılan Fen ve Teknoji dersinin A grubu soru kitapçıklarından 1′i eksik çıktı.
Mühürlü kutu ve poşet içinde eksik kitapçığın çalındığı ihtimali üzerinde durulurken Milli Eğitim Müdürlüğü ve savcılık soruşturma başlattı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, kitapçıkların konulduğu poşetin mühürlerinin tam olduğunu, ancak yırtık tespit ettiklerini belirtti.

Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında bu yıl iki oturum halinde yapılan 8′inci Sınıf Merkezi Ortak Sınavı’nın dünkü bölümünde, Elazığ’ın Baskil İlçesi’ne gönderilen kitapçıklardan biri eksik çıktı.

ÖĞRENCİYE YEDEK KİTAPÇIK VERİLDİ

Baskil İlçesi’nde bulunan Vakıfbank Ortaokulu’nda dün yapılan Merkez Ortak Sınavı sırasında 5 nolu sınav salonunda Fen ve Teknoloji Sınavı’nda, Fen ve Teknoji dersinin A grubu soru kitapçıkları dağıtıldı. Ancak yapılan dağıtım sırasında 1 soru kitapçığının eksik olduğu fark edilince, öğretmenler öğrencilerin mağdur olmaması için yedek kitapçıklardan birini alarak öğrenciye verdi.

POŞETTE 15 SANTİMETRE KESİK!

Kitapçığın eksik olduğunun fark edilmesininardından gözetmen ve öğretmenler soru kitapçıkları ve öğrencilerin cevap kağıtlarının muhafaza edildiği kutuda inceleme yaptı. Yapılan ön incelemede kutuda mühürlerin sağlam olduğu ve bir yırtık ve delik bulunmadığı tespit edildi. Sınavın ardından soru kitapçıları ve cevap anahtarları yeniden kutu içindeki poşete konulurken, bu kez poşette yaklaşık 15 santimetre kesik olduğu belirlendi.

Poşetteki bu yırtığın, eksik kitapçığın çalınmış olabileceği ihtimalini gündeme getirirken, gözetmen ve öğretmenler durumu Cumhuriyet Savcılığı’na bildirdi. Savcının talimatıyla okula gelen polis olay yeri inceleme ekipleri detaylı bir çalışma yaptı. Poşetin yırtık olduğu kayıtlara geçirilirken, savcının talimatıyla sınavda görevli polis, gözetmen ve öğretmenlerin ifadeleri alındı.

ANKARA ÜZERİNDE YOĞUNLAŞIYORUZ 

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü kayıp kitapçıkla ilgili çift yönlü soruşturma başlattı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını belirterek, “Ankara’dan polis gözetiminde gelen kutu ve poşetteki mühürler sağlam. Kutuda tahribat bulunmuyor, sadece kutunun içindeki poşette 15 santimlik kesik olması nedeniyle olayın Ankara’da gerçekleşmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz. Olay yeri inceleme ekiplerinin elde ettiği örnekler incelenmek üzere kriminale gönderildi. Bu konuda oldukça titiz bir çalışma yürütüyoruz, ilk etapta öğretmen ve polislerin ifadeleri alındı. Fakat olayın Elazığ’da gerçekleşmiş olma ihtimali düşük. Ankara üzerinde yoğunlaşıyoruz ve soruşturmayı bu yönde ilerletiyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandaşın biri 6 gün önce

ben 7 ye gidiyom inş kalmaz bu uygulama çok güzel bnce

Misafir Avatar
gamze 2 ay önce

ne olur bu teog sınavını iptal edin zaten notlarım düşük bu teog sınavındanda düşük alırsam ailem hayal kırıklığına uğrar sesimizi duyun yha :(

Misafir Avatar
meltem 3 ay önce

kesinlikle iptal olsun çok büyük hatalar var çocuklarin haki ne olacak 90 beklediğimiz fen geldi 55 bu olurmu sizleri allaha havele ediyorum allah hakkımızı dorsun

Misafir Avatar
isimsiz 3 ay önce

bu kadar şaibeye karşı açıkladınızya helal olsun kimlerin hakkı yendi kim bilir

Misafir Avatar
boşver 3 ay önce

semanur arkadasımız çok haklı . notlar yanlış girilmiş . arkadas ingilizceden 95 alıyodu 45 girmişler türkçeden 85 alıyodu 10 girmişlewr artık gerisini siz düşünün!
bunun hakkını kim ödeyecek yha . . . !

Misafir Avatar
Azra 3 ay önce

sayın meb bugün sonuçlarımız açıklandı fakat beklediğimizden çok düşük puanlar aldık bizim burda hayatımız söz konusu olurken bunun hakkını kim verecek peki.. 45 gün boyunca beklenip nasıl bu kadar yanlışlık yapılır .

Misafir Avatar
semanur 3 ay önce

sayın meb notları girmişşsiniz fakat notlarda hata var notlarımız hatalı hakkımızı kim yiyecek bu adil değil

Misafir Avatar
anonim 3 ay önce

işallah iptal olur çünkü bütün türkiyede kopya çekmeler , ing zordu hiç bir şey yapamadık :'(

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muharrem GELEN...
Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muharrem GELEN oldu

Haberi Oku