banner246

TOEG 2014 (yeni Sbs) Sınav Konuları ve Soruları Örnek Paylaşımlar

TOEG 2014 (yeni Sbs) Sınav Konuları ve Soruları Örnek Paylaşımlar 8. Sınıf Merkezi Sınav Sistemi TOEG (Yeni SBS) Sınavı Örnekleri 2013 MEB 8. sınıf merkezi sınav 8. sınıf merkezi sınav konuları 8. sınıf yeni sbs sistemi 8.sınıf toeg yeni sistem sbs-toeg merkezi sınav sistemi puan hesaplama ve konular yeni sbs sistemi sınav konuları ve soruları toeg sınav konuları meb toeg sınavı ne zaman yapılacak 2013 toeg sınav konuları ve sorualrı

TOEG 2014 (yeni Sbs) Sınav Konuları ve Soruları Örnek Paylaşımlar
 TOEG 2014 (yeni Sbs) Sınav Konuları ve Soruları Örnek Paylaşımlar  8. Sınıf Merkezi Sınav Sistemi TOEG (Yeni SBS) Sınavı Örnekleri 2013 MEB 8. sınıf merkezi sınav 8. sınıf merkezi sınav konuları 8. sınıf yeni sbs sistemi 8.sınıf toeg yeni sistem sbs-toeg merkezi sınav sistemi puan hesaplama ve konular yeni sbs sistemi sınav konuları ve soruları toeg sınav konuları meb toeg sınavı ne zaman yapılacak 2013 toeg sınav konuları ve sorualrı  1,5 milyon öğrencinin gireceği merkezî yazılılara 5 hafta kaldı. Eğitimciler öğrencilere, “Şimdiden ders tekrarına başlayın.” uyarısı yapıyor.
Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) yerine getirilen merkezî sınavların altısı kasım ayının son haftasında yapılacak. Öğrenciler birinci dönem için fen ve teknoloji, matematik, Türkçe, inkılâp tarihi, yabancı dil ve din kültürü derslerinden ortak sınava girecek. Din kültürünü almayan öğrenciler bu dersin sınavından muaf tutulacak. İkinci dönem sınavları ise nisan ayının son haftasında gerçekleştirilecek. Test usulü yapılacak sınavda 20'şer soru sorulacak ve sınav süresi 40 dakika olacak. 
Yeni sistemin öğrenci ve velileri kaygılandırabileceğine dikkat çeken Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı Turgay Polat, rahatlatan önerilerde bulundu. Polat, sınıf ortamında, öğretmen gözetiminde yapılacak sınavlar için şunları söyledi: “Soruların yapısı ve tarzı geçtiğimiz dönemlerde yapılan SBS'ye benzeyecek. Bu nedenle öğrenciler, eski sorulara bakabilir. Kasım ayına kadarki konulara yoğunlaşsınlar. Dersi anladıktan sonra da konu ile ilgili bol bol soru çözsünler. Sınavlar; matematik-Türkçe-din kültürü gibi sayısal-sosyal şeklinde geleceği için bu onları çok yormayacak."
Anafen Okulları Genel Müdür Yardımcısı İsmail Efe de öğrencilerin şimdiden sınavlara motive edilmesi gerektiğine işaret etti. Efe, “Geçen yıllarda sınavlar haziran ayında yapılıyordu ve uzun bir süreç vardı. Şimdi ise süreç kısa. Bu zamanda oluşan motivasyon kayıplarının telafisi yok.” dedi. Sınav öncesi hazırlıkların tamamlanması gerektiğini hatırlatan Efe, “Öğrenciler sınav konularını listelemeli, derslerde işlediği konular ile ilgili bol bol soru çözmeli ve günlük ders çalışma programı hazırlamalı. Eksik görülen veya anlaşılmayan konular, etüt takviyeleri ile bir an önce telafi edilmeli.” diye konuştu. Öğretmen, aile ve öğrenci arasındaki iletişimin sıkı tutulması gerektiğini ifade eden Efe, bu dönemde çocukların her anlamda desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.
Defter, kitap getirilmeyecek
Merkezî sınavlarda farklı bir güvenlik tedbiri uygulanmayacak. Ancak sınava kalem, silgi gibi ihtiyaçlar haricinde cep telefonu, kitap, defter getirilmeyecek. Öğrenciler sıralarında tekli oturacak. Kişiye özgü kitapçık olmayacak. İki farklı kitapçık türü hazırlanacak ve sınıflarda 2 öğretmen bulunacak. Başvuru ücreti ya da harç gibi herhangi bir isimle ödeme talep edilmeyecek. Anadolu, fen, sosyal bilimler liseleri ve özel okullar da dahil olmak üzere sınavla öğrenci alan tüm okullar için ek sınav yapılmayacak.
Liseye yerleşmede yüzde 70 etkili
Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanlarının yüzde 30'u ile 8. sınıfta uygulanan merkezî sınav puanlarının yüzde 70'inden oluşacak. 6 ve 7’de bütün derslerin notlarını öğretmen verecek. 8. sınıfta ise merkezi sınavlar etkili olacak. 6, 7 ve 8. sınıfların yıl sonu başarı puanı 300, merkezî sınavların puanı 700 üzerinden hesaplanacak. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan ise bu ikisinin ortalaması alınarak 500 üzerinden hesaplanaca
banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder
banner278

3 YORUM

 • Misafir Avatar

  eda

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  lütfen bu sene kolay olsun meb sizi seviyorumkolay olsun hemde çoooooooooooooooook kolay

 • Misafir Avatar

  demir

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  meb de duymuştur

 • Misafir Avatar

  elif

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  çok zor olmaz inşallah .... burdan meb e sesleniyorum lütfeeeeeeeeeeeeennn zor sormayın..

Son Galeriler Git

Copyright © 2015

Meb Personel,Personel Meb ,Meb Personeli

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • Türkler Google'ın kamerasına öyle bir yakalandı ki!
 • RUS LİDERİ PUTİN KİM, İKTİDARA NASIL GELDİ, NELER YAPTI?
 • Öğretmenler Günü
 • Türkiye'nin En Çok Maaş veren şirketleri
 • YENİ MEMUR YASASININ DETAYLARI
 • LEYLA ZANA'NIN YEMİNİ GEÇERSİZ SAYILDI
 • Bir anda ortaya çıktılar!
 • Öğrenciler için garantili burs bulma yolları
 • Yeni Öğretmenleri Mesleğinden Soğutacak 17 Sınav Sorusu Ve Cevapları
 • GÜNEŞ IŞIĞI GÖRÜNCE ERİYEN İNSANLAR

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com