banner235
banner239
banner172

Ygs Sınavı Kalkıyor mu  2013

Ygs Sınavı Kalkıyor mu 2013  yılı için ygs sınavı kalkıyor mu ygs sınavı ne zaman kalkıyor son günlerde gündeme bomba gibi düşen haberler ygs adayları ygs sınavı kalkıyor mu ygs sınav ne zaman kalkacak 2013 ygs sınavı kalkıyor mu gibi soruların cevabını arar oldu.Mebpersonel.com olarak ygs sınavı kalkıyor mu sorusunun cevabını siz değerli okuyucularımız için derledik. 


Ygs sınavı kalkacak mı ygs sınavu kaldırılıyor mu ygs sınavı kalktı mı gibi sorularınızı haberimizin devamında bulabileceksiniz. Ygs sınavı kalkıyor mu haberiyle ilgili soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz.Ygs sınavı kalkıyor mu sorusuna cevap arayan adaylar ygs sınavı ne zaman kalkacak sorusunun cevabını çok merak ediyor. Uzun bir aradan sonra liseye giriş sınavını ardından üniversite sınavlarıda değişiyır. Ygs sınavı kalkıyor lys değişiyor..


'YGS kalkacak'.. 


Yükseköğretime Geçiş Sınavı kalkacak. Yerine bu yıl ilk uygulaması yapılan temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı benzeri bir model gelecek.

Dershane ihtiyacını ortadan kaldırmayı amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteye giriş sistemini de değiştirmeye hazırlanıyor.

Bakanlığın; TÜBİTAK, YÖK ve ÖSYM ile birlikte yürüttüğü çalışma, üniversiteye girişte Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın yani YGS'nin kalkmasını öngörüyor.

Edinilen bilgiye göre 2015 yılında YGS yapılmayacak. LYS'nin ise formatı değişecek.

Üzerinde çalışılan ilk model, bu yıl SBS yerine ilk uygulaması yapılan temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı benzeri bir modeli öngörüyor.

Yani lise son sınıf öğrencileri 2 ay aralıklarla 5 dersten sınava girecek ve öğrenci en yüksek notu aldığı sınavla üniversiteye başvurusunu yapabilecek.

Konuşulan bir başka model ise lise hayatı boyunca öğrencilerin yıl sonunda sınavlara girmesi.

Lise 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda merkezi sınavlara girecek öğrencilerin ders durumları da ölçülecek ve çıkan puana göre üniversite tercihi yapılabilecek.

Sınavlarda testin yanı sıra kısa açık uçlu soruların sorulması da gündemde
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
tuba 1 yıl önce

eski ogrenciler ne olacakpeki

Misafir Avatar
islam 1 yıl önce

ygs sınavı kalksa iyi olur bence

Misafir Avatar
nazlı 1 yıl önce

ben anlamıyorum acaba onlar kendilerini bizim yarimize koyabiliyorlar mı öğrenci ne yapacak diye düşünseler güzel olur ama onarda o kabiliyet yok malesef

Misafir Avatar
serap 1 yıl önce

bu ne yha her seferınde sınav sistemıyle oynanıyor işleri güçleri yok mu bunların belli ama hiç öğrençi sırlarından geçmmeişler empati kuramıyorlar ne yapacagının bılmıyor artık bu miili eğitim yha

Misafir Avatar
ahmet 1 yıl önce

kaldır herkesi al üniversitesiteye 300 işssiz öğretmen 1 milyon olsun