banner246

YSK Seçmen Sorgulama - Oyumu Hangi Sandıkta Kullanacağım

YSK Seçmen Sorgulama - Oyumu Hangi Sandıkta Kullanacağım

YSK Seçmen Sorgulama - Oyumu Hangi Sandıkta Kullanacağım
 YSK Seçmen Sorgulama - Oyumu Hangi Sandıkta Kullanacağım YSK Seçmen Sorgulama 30 Mart 2014 ysk seçmen sorgulama ve oyumu nerede kullanacağım diye merak eden binlerce kişi için oyumu nerede kullanacağım sorusu yanıt buldu. Bugün açılan ve ysk seçmen sorgulama sistemi ekranlara geldi. Böylece ysk seçmen sorugulamayababilecek oyumu nerede kullanacağım sorusuna yanıt bulabileceksiniz. Ysk seçmen sorgulama sisteme sayesinde hangi ilde hangi sandıkta oy kullanacağınızı bulabileceksiniz. Ysk seçmen sorgulama modülü sayesinde oyumu nerede kullanacağım diyen hiç kimse kalmayacak. Ysk seçmen sorgulama ile ilgili tüm gelişmeler mebpersonel.com adresinde.

Oyumu nerede kullanacağım diye merak eden binlerce kişi 30 mart yerel seçimlerine doğru hızlı bir şekilde ilerlerken ysk seçmen sorugulamayapabilecekler. Oyumu nerede kullanacağım sorusunn yanıtına haberimizin devamında ki linke tıklayarak ulaşabileceksiniz. Böylece ysk seçmen sorgulama işlemlerini başlatmış olacaksını. Oyumu nerede kullanacağım diye merak ederken bugün açılan bu sistem sayesinde ysk seçmen sorgulama işlemlerini yapabileceksiniz. Ysk seçmen sorgulama modülü kullanımlarında da siz değerli okuyucularımıza yardımcı olacakğız. Ysk seçmen sorugulama oyumu nerede kullanacağım sistemi seçimlerden önce size bir bilgi kaynağı olarak sunulmuştur. Tüm gelişmeleri sitemizden anlık olarak takip edebileceksiniz. 

-YSK Seçmen Sorgulama Modülü Giriş Tıklayınız

-Sandık Görevlisi Nasıl Olunur Tıklayınız

Ysk seçmen sorgulama ve oyumu nerede kullanacağım ile ilgili tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. Seçimlere doğru yaklaşırken açılan sistemin herkese hayırlı olmasını diliyoruz.

Hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenin 2014 yerel seçimleri için sandık bilgisi sorgulama YSK sitesinden yapılıyor. 18 Şubat tarihi itibariyle sandık sorgulama YSK tarafından hizmete açıldı.Seçimlerde nerede oy kullanacağım, sandık sorgulama nasıl yapılıyor diyorsanız işte size merak ettiğiniz sorunun yanıtı.SANDIK SORGULAMA için YSK sitesine  girdiğinizde karşınıza çıkan alanda TC numaranız soruluyor. Ardından ise nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve kimliğinizdeki diğer bilgiler isteniyor.  Bu bilgileri yazdıktan sonra en sonda RESİM DOĞRULAMA kısmına dikkat edin. Yanda çıkan harf ve rakamları o alana yazıp sorgula tuşuna basın. Aşağıdaki Sandık Bilgisi Sorgulama kısmına tıklayarak 'Nerede oy kullanacağınızı' öğrenebilirsiniz. 

BAŞKA İLDE OY KULLANMAK MÜMKÜN MÜ? 
 
Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar.
 
YURT DIŞINDA YAŞAYAN SEÇMENLER NASIL OY KULLANACAK?
 
Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, 09.05.2012 tarihinde kabul edilen 6304 sayılı Kanun gereği, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları halinde, Yüksek Seçim Kurulunca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde, 09.05.2013 tarihinden sonra yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi, Halkoylaması ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışı temsilciliklerimizde kurulacak sandıklarda oy kullanabilirler.
banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

Son Galeriler Git

Copyright © 2015

Meb Personel,Personel Meb ,Meb Personeli

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • Diriliş Ertuğrulun Efsane Sözleri
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kapıları açıldı
 • Türkler Google'ın kamerasına öyle bir yakalandı ki!
 • RUS LİDERİ PUTİN KİM, İKTİDARA NASIL GELDİ, NELER YAPTI?
 • Öğretmenler Günü
 • Türkiye'nin En Çok Maaş veren şirketleri
 • YENİ MEMUR YASASININ DETAYLARI
 • LEYLA ZANA'NIN YEMİNİ GEÇERSİZ SAYILDI
 • Bir anda ortaya çıktılar!
 • Öğrenciler için garantili burs bulma yolları

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com