banner406
banner396
07 Haziran 2016 Salı 22:00
4 Yıllık Süreyi Dolduran Yöneticilerin Öğretmenliğe Döndürülmesi Duyurusu
Duyuru Konusu : 4 Yıllık süreyi Dolduran Yöneticilerin Öğretmenliğe Döndürülmesi Duyurusu.
Duyurunun Çık. Bölüm :İnsan Kaynakları (Atama) Şubesi
Tarih :06/06/2016
 
İlgi          :a)Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik.
                b)Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
                c)1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu.
                d)6528 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun.
                e)657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.
                                           
6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Geçici 10.Maddesinin 8.fıkrasında "Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla halen Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcısı olarak görev yapanlardan görev süresi dört yıl ve daha fazla olanların görevi, 2013-2014 ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer. Görev süreleri dört yıldan daha az olanların görevi ise bu sürenin tamamlanmasını takip eden ilk ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer." hükmü yer almaktadır.
Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu’nun Yönetici Görevlendirmelerinde Dikkate Alınacak Hususlar başlıklı 2.maddesinde;
“2.1 Eğitim kurumu yöneticilerinden, 2015-2016 ders yılı sonu itibariyle aynı eğitim kurumunda aynı unvanda toplam dört yılını dolduranlar ile aynı eğitim kurumunda aynı unvanda toplam sekiz yılını dolduran yöneticilerin yöneticilik görevi sona erecektir.
2.2   Görev süresini dolduran yöneticiler, 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle öğretmenliğe atanacaktır.
2.3   Yöneticilik görevi sona erenlerin, açık norm kadro bulunması ve istemeleri halinde öncelikle kendi eğitim kurumlarına, aksi durumda istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanmaları sağlanacaktır.” Denilmektedir.
                Bu kapsamda bulunan ve ekli listede adı soyadı yazılı yöneticilerin öğretmenliğe döndürülmesi için ekli başvuru formunu doldurarak en geç 09.06.2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Atama) Şubesine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru formunda kişilere 10 tercih hakkı verilmiştir.
Yöneticilerden alanlarında ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına atanmak isteyenlerin atamaları hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Tercihte bulunmayanların ve tercihlerine atanamayanların atamaları kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunması durumunda buraya, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda alanında öğretmen ihtiyacı bulunmaması durumunda bulundukları yerleşim yeri içinde hizmet puanı yüksek olandan başlanarak atama yapılacaktır. Yerleşim yeri içinde alanında münhal bulunmaması durumunda ise yerleşim yerleri dışında ve ilçeler arasında hizmet puanı düşük olanlardan başlanarak atama işlemi ilgi (b) Yönetmelik hükümleri doğrultusunda re’sen yapılacaktır.
İl genelinde alanında öğretmen ihtiyacı bulunmayan yöneticiler kadrolarının bulunduğu eğitim kurumlarında alanı bulunması durumunda buraya, alanı bulunmaması durumunda ise aynı yerleşim yeri içerisinde alanı bulunan bir eğitim kurumuna norm kadro fazlası olarak atanacaklardır.

www.mebpersonel.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Suat 2016-06-08 00:06:03

İkgm de bu duyuru yok nerde bu duyuru il mem lere mi gitmiş

Avatar
Suat 2016-06-08 04:47:10

Ne haksızlıği ya asıl sınavsız görevlendirme haksızlıktır. Sınavsız inha bekleyenler haram yemektedirler.en objektif kriter sınavdir ve sınav puanı ile atama yapmaktır. Torpil yönetmelik i bitmiştir.

Avatar
Eski 2016-06-07 23:17:28

Eski yonetmelik deil mi bu

Avatar
Ece Sezer 2016-06-08 00:15:03

i̇şini layığıyla yapanlara haksızlık ....önemli olan işini gercekten adil hak hukuk gözeterek yapmaktır ...bunu yapanlar devam etmeli zor bir görev

Avatar
Ece Sezer 2016-06-08 00:22:22

müdürlerden sonra sıra öğretmenleremi geliyor yine yapmayın cekin elinizi lütfen sayın bakanım taş yerinde agırdır isteyen gitsin isteyen kalsın as olan işini yapmaktır başarılı olmaktır işini yapmak ceza olmamalı ...saygılar

Avatar
malatyalı44 2016-06-08 12:41:39

Hazan yaprağı gibi binlerce insanı yerinden yurdundan ettiler doymadılar….Amaçları ağacı budamak değil ağacı kökünden kurutmak…bunların atadıkları müdür ve müdür yardımcılarıda biraz vicdan varsa,kendilerini hiç rahat hissetmiyecek….Çünkü başka gözler kendilerini hep yandaş ve yetersiz göz ile görecektir.Okullara siyaset hiç bu kadar balıklama dalmamıştı…Milli Eğitimde iyice kalite düştü.Artık kalitesizlik az-orta-çok gibi kavramlarla ifade edilmeye başlandı….Yandaş olanlar o kadar çoğaldı ki.Artık az-orta-çok yandaş gibi nitelendirmeler başladı…Ülke iyice koyu bir bataklığa sürükleniyor.Allah sonumuzu hayır eyliye….

Avatar
Yavuz 2016-06-08 15:22:52

Suat sınavın nasıl yapıldığını biliyoruz.Havanda su dövmeyin. Durum şu su başında benim işinize geliyorsa durumudur.Sen sınavı kazandın ne oldu.Birilerine yine temenna di mi ...itiraf et.

Avatar
kaya 2016-06-08 18:19:20

Benim okulun müdür yardımcısı alan değişikliği yaparak İngilizce branşına geçti ve norm fazlası oldum, 6 yildir idareciydi ve son 2 yıl İngilizce derslerine girdiği için norm fazlası o mu ben miyim