banner374
03 Kasım 2013 Pazar 20:06
Eğitim Sistemimizde Çok Büyük Bir Kazanım (YENİDEN ATAMA)

 Bu uygulama bu durumdaki idarecileri çok üzmektedir. Uzun zamandan beri idarecilik yapan, idarecilikte çok büyük tecrübeler kazanan, okullarına hizmet götürmek için insan üstü şahsi gayretler gösteren, ödenek sıkıntısının olduğu zamanlarda hayırsever insanlardan sponsor bulmak suretiyle okul işlerini yürüten, sayısız seminerler ve hizmet içi eğitimler alan, iletişim kazaları yaşamak pahasına iletişim becerilerini geliştiren, kurumda biz bilincini ve kurum kültürünü öğrenen, kendini geliştirmek için çabalayan ve daha sayamayacağımız nice çalışmaları yapan bu insanların emeklerini görmezden gelmek gerçekten çok üzücüdür.Bu konuda çok şeyler yazıldı, söylendi ancak; gözden kaçan bir şey var ki o da şudur: Yeniden atama Türk Eğitim Sistemi için gerçekten çok büyük bir kazanımdır. Pek çok idareci belki de farkında olmaksızın idareci olduktan sonra olayları öğretmen perspektifinden göremiyor ve öğretmenlerle aralarında çok büyük uçurumlar oluşuyor.

Bazı idareciler bilerek veya bilmeyerek kendilerini dev aynasında görebiliyor. Öğretmenliğe dönen idareciler olayları tekrar öğretmenlerin açısından görmeye başlıyor. Geçmişte yapmış olduğu hataları görebilme şansına sahip oluyor. Bu zaman zarfında olayları çok farklı açılardan değerlendirme imkanı buluyor.

Sonuç olarak;idareciliğe yeniden başladığında çok daha temkinli verimli çalışma düşüncesinde olan bu insanlara bir fırsat daha verilmeli ve bu durumdaki eğitimcilerimizin birikimleri görmezden gelinmemelidir.
 
                  Fatih PINAR
banner182
Son Güncelleme: 03.11.2013 20:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Durmuş Güler 3 yıl önce

elinize sağlık

Avatar
eğitimci 3 yıl önce

çok yerinde bir tespit tebrik ederim.

Avatar
efe 3 yıl önce

isteğe bağlı atamalarla birlikte yeniden atamalara da izin verilmelidir.

Avatar
Ked @efe 3 yıl önce

i̇steğe bağlı yönetici atamaları ama...!

Avatar
hamit 3 yıl önce

buna engel olanlar allahlarından bulsunlar

Avatar
Bekir BÖREKÇİ 3 yıl önce

yeniden atama yasal bir haktır geri verilmelidir