banner374
18 Ekim 2014 Cumartesi 00:24
Görevi Sonlandırılan Müdürler İçin Dilekçe
Eğitim-Sen, görevlerine son verilen okul müdürleri için temyiz dilekçesi örneği yayınladı. Sendikadan konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Bilindiği üzere 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 10 uncu maddenin 8 inci fıkrası ile görev süresi dört yıl ve daha fazla olan yöneticilerin görevine son verilmişti. Bu durumda olan üyelerimizden bazıları, görevlerine son verilmesi işlemi ile birlikte dayanak KHK maddesinin Anayasaya aykırılı talebiyle birlikte idare mahkemesinde dava açmıştı. Bize ulaşan bilgilere göre, bu taleple açılan davalar, idare mahkemeleri tarafından incelenmeksizin reddedilmektedir.

Davaları bu şekilde incelenmeksizin reddedilen üyelerimiz, isterlerse kendilerine ulaşan bu kararları dilekçeyi kendilerine uyarlayarak temyiz edebilir.

Temyiz süresi tebliğ tarihinden itibaren 30 gündür. Davacı tarafından imzalanmış  2 adet dilekçenin üst kısmında yazılan mahkeme kalemine verilmesi, harçlarının yatırılması gerekmektedir. 

 
DİLEKÇEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


banner182
Son Güncelleme: 18.10.2014 00:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MÜDÜRLER 2 yıl önce

oturun emekliliğiniz geldiyse emekli olun .uğraşmayin imam bildiğini okur elif elif sonu lam elif. bunun lami cimi yok olur bunlar rabbim neylerse güzel eyler birazda yeni oturacaklar baksin tadina. dağ başini duman almiş gümüşdre durmaz akar .

Avatar
dilekçe yazmayı bilmiyorlar mı? 2 yıl önce

yıllarca müdürlük yapmış bu arkadaşlar kendileri dilekçe yazmayı bilmiyorlarmı ? sadece bu durum bile onların ne kadar bilgili ve becerili ve yetkin olduklarını yeterince ifade etmiyormu?