banner406
banner396
10 Ocak 2014 Cuma 08:33
MEB, Görevde Yükselme Yönetmeliğinde değişiklik

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik


10 Ocak 2014 CUMA
 
Resmi Gazete
 
Sayı : 28878
 
YÖNETMELİK
 
Milli Eğitim Bakanlığından:
 
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE YERDEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINADAİR YÖNETMELİK
 
MADDE 1 - 12/10/2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
 
"(1) Sözlü sınav ve değerlendirme kurulu; atamaya yetkili amirin görevlendireceği en az grup başkanı veya il milli eğitim müdürü düzeyinde birinin başkanlığında, atamaya yetkili amir tarafından belirlenecek personel birimi temsilcisi veya temsilcileri ile diğer üyeler olmak üzere beş kişiden teşekkül eder. Aynıusulle birer yedek üye belirlenir."
 
MADDE 2 - Aynı Yönetmelik eki EK-3 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinde Aydın ilinin birinci hizmetbölgesine dahil ilçeleri arasına "Efeler" ilçesi eklenmiş ve Siirt ilinin beşinci hizmet bölgesine dahil ilçeleri arasında yer alan "Aydınlar" ibaresi "Tillo" olarak değiştirilmiştir.
 
MADDE 3 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
 
MADDE 4 - Bu Yönetmelik hükümlerini Milli Eğitim Bakanı yürütür
Son Güncelleme: 10.01.2014 08:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
alp 2014-01-10 10:42:01

bu değişikliğe göre şube müdürlüğü sözlü sınavı illere bırakılmış demektir.

Avatar
uğurlu deniz 2014-01-10 18:38:29

bir gecede yönetmelik değişikliği yapıldı.yine aynı senaryo oynanıyor.ülkede her kademeye olduğu gibi mülakatlara da maalesef siyaset karıştırdılar. bunun sonu nereye varacak merak ediyorum !!! koskoca milli eğitim camiasını çocuk oyuncağına çevirdiler.yaşananları esefle kınıyorum.camia içinde ikilik yaratmaya, camia içinde ayrılık gayrılık oluşturmaya kimsenin hakkı yoktur.bundan sonra her şey farklı olacak.

Avatar
TES 2014-01-13 09:44:09

tes iptal davası açtı 3 gün önce
gerekçe: şube müdürlüğü sinavinda iptal edilmesi gereken sorular
1- yönetimde insan ilişkileri ve iletişim sorusu: cevabı ‘zeigarnik etki olan soru ‘ eğitim psikolojisi ‘konusuna girdiğinden yönetmelik dışı soru.
2- anayasa sorusu: milletvekilliğinin düşmeyeceği ile ilgili soruda iki doğru şık ( 1-eylem ve söylemleriyle partisinin temelli kapatılmasına sebep olmak. 2- milletvekili seçilme yeterliliğini gerektiren şartlardan birini kaybetmek)
3- il idaresi sorusu: merkez belde belediye başkanı diye başlayan soru ‘ merkez belde diye bir yönetim birimi yok. kanunda olmayan bir tanım kullanılamayacağından soru iptal edilmeli.
4- genel kültür sorusu: ‘vaşigton diye bir şehir yok doğru cevap olması dolaysıyla ‘telaffuz hatası- maddi hatabulunması dolaysıyla soru iptal edilmeli.
5- teşkilat-ı esasiye sorusu: genel müfettişlik şıkkı ( aslı umum müfettişliğidir: burada 1921in türkçesini düşündüğümüzde ‘genel sözcüğü kullanılmıyor bile kesinlikle yanılgıya sebep olacağından bu soru da