15 Ocak 2017 Pazar 21:30
MEB Müdür Yardımcılığı Ek Atama Yapılacak Mı?
 Müdür Yardımcılığı sınavı sonrası atamalar yapıldı. 70 puan ve üzeri alan öğretmenler tercih yapma imkanı buldu. Fakat boş kalan kadrolar da oldu. Peki boş kadrolara müdür yardımcılığı için ek atama yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen müdür yardımcılığı sınavını kazanan bir çok eğitimci atamalar sonrasında kontenjan sorununa takılarak görevlerine atanamamıştı. Yaşanan görevden almalar sonrasında boşalan kadrolara 2.kez atama gerçekleştirilmesini talep eden müdür yardımcıları 2.kez atamaların gerekliliğine dikkat çekiyor.

Yapılan müdür yardımcılığı sınavında çalıştıklarının karşılığı olan puanları aldığını belirten öğretmenler bu puanlara karşılık ek atama talebinin yanıt bulması gerekliliğine dikkat çekiyor. Tercih yapma haklarının karabole gittiğini söyleyen müdür yardımcıları çalışarak 80 ve üzeri aldıkları puanlara karşılık boş kalan yerlere hakettikleri puan sıralamasına göre atanarak ne mağdur edilmek nede mağdur etmemek konusunda ortak fikirde birleşiyorlar.

Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılıklarına;SINAV SONUÇLARININ GEÇERLİ OLDUĞU SÜREYLE SINIRLI OLMAK ÜZERE, YAZILI SINAVDA YETMİŞ VE ÜZERİNDE PUAN ALIP YÖNETİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLEMEYENLER arasından aynı usulle dört yıllığına görevlendirme yapılabilir. hükmüne istinaden adaylar ek atama istemektedirler.

MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinin ilgili hükümleri şu şeklidedir; 

Müdür Yardımcılığı Ataması Hakında Yeni Yönetmelik 

Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklere ilişkin duyuru ve başvuru

MADDE 23 - (1) Müdür başyardımcılığı ve/veya müdür yardımcılığı boş bulunan veya dört ve sekiz yıllık müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığı süresini dolduranlardan boşalacak eğitim kurumları, il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.

(2) Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için öngörülen yazılı sınavda başarılı olanlardan müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenlerin başvuruları elektronik ortamda alınır.

(3) Müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlara en fazla 20 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilir.

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirme 

MADDE 24 - (1) Müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan adaylar, puan üstünlüğüne göre tercihleri de dikkate alınarak eğitim kurumu müdürünün inhası ve il milli eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.

(2) Adayların puanlarının eşitliği halinde sırasıyla, yöneticilikteki hizmet süresi, öğretmenlikteki hizmet puanı fazla olan adayın görevlendirmesi yapılır. Eşitliğin devamı halinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenir.

(3) Görevlendirme işlemleri, itirazların sonuçlandırıldığı tarihten itibaren en geç on iş günü içinde tamamlanır.

(4) Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılıklarına; sınav sonuçlarının geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, yazılı sınavda yetmiş ve üzerinde puan alıp yönetici olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle dört yıllığına görevlendirme yapılabilir.

www.mebpersonel.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Onur ÖZKAN 2017-01-16 11:01:09

öncelikle konuyu ana sayfada haber yaptığınız için teşekkür ederim. umarım en kısa zamanda bu mağduriyet giderilir. iyi çalışmalar.

Avatar
Mehmet 2017-01-16 13:44:19

Ek Müdür Yardımcılığı atamasını dile getirdiğiniz ve haber yaptığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Avatar
Destek bekliyoruz 2017-01-16 14:10:47

#müdüryardımcılığıekatamaistiyor

Avatar
ogretmen 2017-01-16 10:42:57

Okul müdürü ek atamasi da ağustosta yapilacakti.Ama hala bekliyor puanı olanlar. Oysaki çoğu okulda müdürlükler vekaletle devam ediyor. Bu konuyu da gündeme getirirseniz seviniriz.İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

Avatar
#müdüryardımcılığıekatamaistiyor destek verin 2017-01-16 13:53:07

Puanin geçerlilik süresi dolmadan

Avatar
nazlı 2017-01-16 15:09:15

sitenize teşekkür ediyoruz haber için biran önce hakkımızın verilmesini bekliyoruz

Avatar
hakan 2017-01-16 15:10:50

lütfen sesimizi duyun puanımızla mağdur olmak istemiyoruz

Avatar
Eş durumu mağduru 2017-01-16 13:24:48

Eş durumu atamaları ile müdür yrd. atama takvimi çakıştığı için iyi bir puan almama rağmen başvuru yapamadım.Benim durumunda bir çok arkadaş var.Ek atamanın yapılmasını talep ediyoruz