banner406
banner396
08 Nisan 2015 Çarşamba 21:14
MEB şube Müdürlüğü atamalarda sorun yok.

MEB, 2014 Nisan ayında yapılan 1709 Şube müdürü atamasın da sorun yok dedi.

Basın ve medyada, özellikle MEB içinde bir takım Paralel uzantının ittifakları, MEB'de  kaos çıkarma gayret ve çabaları devam ediyor.

MEB de yapılan her olumlu ve hayırlı işi, şer'e dönüştürme gayretleri ve çabaları devam ediyor. Eğitim camiası MEB içinde ve dışındaki,  bu şer ittifakçıları,  artık herkesim açık seçik olarak görmektedir.
MEB müsteşarlığına atanması ile birlikte Eğitim camiası ve ülke hayırına arka arkaya, yapılan müspet ve çok faydalı çalışmaları ile,  eğitim camiasının takdir ve teveccühünü kazanmış olan, sayın Müsteşar YUSUF TEKİN'in çalışmaları, MEB içinde ve dışındaki bir takım çevrelerin, kıskançlığı,müsteşara olan  kişisel  kinleri ve makam hırsları nedeniyle MEB'de ki tüm olumlu işleri engellenmeye ve bertaraf edilmeye çalışılıyor.

Yusuf Tekin ile birlikte MEB'de başlayan şeffaflaşma hareketi, MEB içinde, birtakım odakları rahatsız etmekte olduğuna da açıkça şahit olmaktayız.Musteşarımızın MEB'de yaptığı ve yapmak istediği reformlara karşı olan bazı odaklar, Milletvekilliği adaylık sürecinden sonra algı operasyonlarına hız vereceklerdir

 İşte MEB,1709 şube müdürleri ataması  adeta paralel şer ittifakların bir takım masumane ve mağdur edilmiş bir kaç kişiyide yanına alarak  kendince hak hukuk mücadelesi veriyor imajı ile  belirli hedeflere saldırmayı kendisine amaç edinmiş gibi. Ayrıca bu ittifak, hukuki olduğu iddia edilen kararlarla veya hukiki olduğu iddia edilen  kararlara atıflarda bulunarak bir meşruyet zemini kurulmaya çalışılmaktadır.

 İşte Eğitimcilerin çoğunluğu bu şer ittifak çevreleri gibi düşünmediği için, tüm oyun ve hileleri boşa çıkmaktadır.
MEB Şube Müdürleri ataması

Milli Eğitim Bakanlığı 29 Aralık 2013 tarihinde ÖSYM’ ye 40.000 kişinin katıldığı yazılı sınav yapmıştır. Yazılı sınavı geçen 5900 kişi  10-28/02/2014 tarihleri arasında sözlü mülakat  sınava alınmıştır. Mülakat sınavını geçen 3600 kişi arasından atamalar 16.04.2014 tarihinde sadece sözlü / mülakat puanı esas alınarak 1709 şube müdürü ataması yapılmıştır.

Tüm şube müdür adayları yazılı sınavın mülakat sınavına girmek için geçerli olduğunu bilerek girmişlerdir. yarışa başlamadan yarışın koşul ve şartları açıklanmış ve adaylarda bu yarışa katılmışlardır.

Sonuçta mülakatın niteliği, niceliği tartışma konusu yapılabilir fakat şuan atanmış olan tüm şube müdürleri belirli koşullar ve objektif kriterler sayesinde atanmıştır. yazılı sınav tamamen objektiftir,meşrudur.

Bu makamlarda ana sütü gibi olmasada hukuksallık yönünden hem hukuki hemde meşrudur. 

Müşteşarımı kutluyorum

Müsteşarımız ısrarla 1709 Şube müdürü atamasında sorun yok demesine ve defalarca açıklama yapmasına rağmen Şube müdürlerini rahatsız eden ve çalışma performanslarını düşüren Kaosçu ittifakçıları olumsuzluk ve kargaşa çıkarma eylem ve davranışlarına devam etmektedir.

Anlaşılan o ki, bunlar bu eylemleri zanaat haline getirmişlerdir. işte bu kaosçu ittifak, çevrelerine geçtiğimiz günlerde Müsteşarımız tokat gibi bir cevap vermiş, üstelik bu cevabı en büyük sivil toplum örğütü olan bir sendikanın genel başkanına vermiş olması çok önemlidir.Elbetteki anlayanlar için.

İşte eğitimcinin dostu olması gereken bir sendika, sınavla atanan bir eğitimcinin arkasında durması gerekirken,sınavsız kuralsız  ataması yapılan müdürleri savunması da manidardır. İl Müdürleri ilçe müdürleri hangi kurala göre ataması yapıldı. atanmışların hukuku hakkı yok mu sayın sendika başkanı? 

Kaosçu ittifak, çevrelerinin davranış ve eylemlerini gördükçe, sayın Müşteşarımın, Adam gibi adam olduğunu yazmak ve söylemek bana farz olduğunu düşünüyorum ve ağzımın çıktığı kadar ; HELAL SANA SÖZÜNÜN ADAMI diye haykırarak bağırmak ve teşekkür etmek istiyorum

Müsteşarımızın bir sendikanın genel başkanı ile yaptığı konuşmasını sizlerle paylaşmak istiyorum,

“İsmail Koncuk görüşmede, şube müdürlüğünde yargı kararının uygulanmasını isteyerek şunları söyledi: “Bir kanun çıkararak yargı kararını by-pass etmenin doğru olmayacağını ifade ettim. Sayın Müsteşarın B planının kanunla bu işi halletmek olduğunu, bunun yanlış olacağını, hem atananların hem de atanamayanların huzursuz olduğunu, kanun çıksa dahi bunun Anayasa Mahkemesi'nden dönme ihtimali bulunduğunu, Anayasa Mahkemesi'nin, verilen yargı kararını dikkate mutlaka alacağını, bu durumda yaşanan huzursuzluğun devam edeceğini söyledim. Müsteşar Sayın Yusuf Tekin bunu kabul etmedi. Biz de bu konuda Müsteşarı eleştirmeye devam edeceğimizi ifade ettim. Müsteşar ‘Eleştirebilirsiniz' dedi.”
bu cevap bence yeterli…….

  Atamamızın  birinci yılı  Herkese kutlu ve mübarek olsun.” kervan hedefine mutlaka varacaktır

Hasan kul

Şube Müdürü

Son Güncelleme: 08.04.2015 21:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haram olsun 2015-04-09 00:16:47

yaşadığım ilçede birkaç hafta önce şube müdürlüğü boşaldı ve yerine falanca okulun müdür yardımcısı torpil ile atandı. üstelik ilçede 2 tane sözlü mülaakatı geçip atanamamış şube müdürü adayı var iken.şimdi siz bu durumun dine diyanete uyduğunu, kul hakkıyla alakası olmadığını rabbimin bunun hesabını sormayacağını , bizim iki elimizin mahşerde bu durma sebep olanların iki yakasında tutmayacağımızı mı söylüyorsunuz.zehir zıkkım haram olsun. hak olan önce sınav kazanmışlara görevlendirme teklifinde bulunmak değil midir.haram olsun

Avatar
yusuf yusuf 2015-04-09 08:28:46

sizi gidi hukuk tanımazlar. haram parayla çoluğunuzu çocuğunuzu kendinizi besliyorsunuz. torpilcisiniz torpilci...

Avatar
KOMİKSİNİZ 2015-04-09 10:14:17

torpili meşrulaştırdınız size helal olsun

Avatar
birdost 2015-04-09 10:35:05

adaletsizliğe kılıf arama çabası milletin iradesine bu seçimde olmasa bile önümüzdeki seçimlerde yansıyacaktır. bu çok önemli değil millet bunu fark etmez diyerek adaletsizliğin yol yapılması toplum düzenini bozacaktır.

Avatar
YALAN 2015-04-09 15:37:10

sen i̇lahi̇ adaleti̇ bi̇li̇yormusun

Avatar
muhtar 2015-04-08 22:58:50

7 hazirana kadar hukuk askıda.çalın düdüğü.

Avatar
Ali 2015-04-08 23:03:23

milli eğitim şeffaflaşmış ey ahali.her şey şefaffamış.torpil yokmuş.adaletsizlik hiç yokmuş.herşey paralelcilerin oyunuymuş.okul müdürlüğü ve şube müdürlüğü gayet adaletli bir şekilde yapılmış.

Avatar
kedidir kedi 2015-04-08 23:22:30

bu paralelciler olmasaydı mebe saldıranlar kesin ergenekoncular olurdu. ne pareleli ya atananlardan yuzlerce fetonun uşaği içinizde sinsice bukelemun gibi bugune kadar olduğu gibi yine saklanmayı başardılar. sizler hala paralel mebe oyun oynuyor diyor. şu anda mebde at izi it izine karışmız siz paraleciumuyorsunuz. bu olay sadece yusuf tekin için şahsi bir mesele halini almasıdır.bir inatlaşma ben mi hukuk mu inatlaşması.