banner406
banner396
02 Mayıs 2014 Cuma 15:36
MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI TBMM GÜNDEMİNDE

 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın,  Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim.   30/04/2014


                                                                                                      Prof.Dr.F.Nur SERTER
İstanbul Milletvekili
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu
ÜyesiMilli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınav Kılavuzunda Yazılı Sınav Başvuru Şartları,
 1.maddede “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımak”,
3. Maddede ise, “Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, raportör, sivil savunma uzmanı veya sayman kadrolarında iki; okul müdürü görevinde iki; müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı görevlerinde ayrı ayrı veya toplamda üç; şef kadrosunda dört veya öğretmen kadrosunda beş ya da bu kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak” şeklinde belirtilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınav başvuru şartlarının 3. Maddesindeki koşulları taşımayan Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının sınava başvurdukları, bunlardan bazılarının, sözlü sınavda çok yüksek puanlar verilerek çeşitli il ve ilçelere şube müdürü olarak atandığı, aynı şekilde 657sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımayan eğitim çalışanlarının sınava başvurduğu, bazılarının çeşitli il ve ilçelere atanma şartlarını taşımamalarına rağmen şube müdürü olarak atandığı bilgilerine ulaşılmıştır.

Bu bilgiler doğrultusunda;
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’nci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımadığı halde kaç kişi sınava başvurmuş, kaçının başvurusu kabul edilmiş, kaçı sınavı kazanmış, kaçı şube müdürü olarak atanmıştır? Şube Müdürü olarak atanan kişilerin isimleri nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavı Başvuru Şartlarının 3.maddesindeki yeterlilikleri taşımadığı halde, kaç kişi sınava başvurmuş, kaçının başvurusu kabul edilmiş, kaçı sınavı kazanmış, kaçı şube müdürü olarak atanmıştır? Şube Müdürü olarak atanan kişilerin isimleri nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavına kaç kişi başvuru yapmış, kaçının başvurusu kabul edilmiş, yazılı sınava kaç kişi girmiştir?
Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavına başvuru yaparak yazılı sınava giren kişilerin isimleri, görevleri, mesleki kıdemleri ve kadro dereceleri nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme sözlü sınavını kazanan kişilerin isimleri, üye oldukları sendikalar, yazılı ve sözlü sınavdan aldıkları puanlar (kişi bazında ayrı ayrı) nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme sözlü sınavını kazanarak şube müdürü olarak atanan kişilerin isimleri, nereye atandıkları, üye oldukları sendikalar, yazılı ve sözlü sınavdan aldıkları puanlar (kişi bazında ayrı ayrı) nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavı başvuru ve atama kılavuzunda 1709 Şube Müdürlüğünün 1. derece Genel İdare Hizmetleri sınıfı kadrosu olduğu belirtilmesine rağmen bu kadrolara, 657 sayılı kanunun 45 ve 76. Maddelerine aykırı atamaların yapıldığı bilgisi doğru mudur? Usulsüz atanan kişilerin isimleri nedir, nerelerde göreve başlamışlardır?

Son Güncelleme: 02.05.2014 16:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
atama 2014-05-02 15:50:12

milli eğitim bakanlığı bunları açıklasın usulsuzlukler ortaya çıksın

Avatar
adalet 2014-05-02 16:24:39

işte bu! versinler cevapları bakalım,

Avatar
Öğretmen 2014-05-02 16:26:21

sayın vekilim iyiki varsınız. adaletsizliğe karşı herzaman direndiniz.

Avatar
haram olsun 2014-05-02 16:27:30

çok güzel sorular.....

Avatar
tarık 2014-05-02 16:28:59

biz de bu soruların cevaplarını sabırsızlıkal bekliyoruz

Avatar
68. madde 2014-05-02 16:30:29

68 e aykırı atamalar iptal edilmeli.

Avatar
CEVAP 2014-05-02 16:34:00

bakanimizin vereceği cevabi bizde öğrenmek istiyoruz....

Avatar
tarafsız 2014-05-02 17:05:03

teşekkürler milletvekiline, mecliste cevaplanmasını istediğimiz soruları sormuş.