banner374
16 Haziran 2016 Perşembe 11:36
MEB Şube Müdürlüğü'nde Mahkeme Kararına Uymuyor
 Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bazı açıklamalarda bulunmuş, bakanlığın mahkeme kararlarına uyacağını defaatle vurgulamış, elinizde mahkeme kararına uyulmadığını kanıtlayan belge var ise getirin mesajını vermişti.

 Dün CHP milletvekili Ceyhun İrgil 383 Sıra Sayılı Maarif Vakfı Kanun Tasarısı 1. Madde hakkında grubu adına söz almıştı ve Gaziantepte bir Şube müdürü lehine verilmiş karar olduğunu ve bakanlığın bu karara uymadığını aktardı. Elinde belge ile kürsüye gelen İrgil, mahkeme kararını bakan Yılmaz'a da ulaştıracağını aktardı.

 Mahkeme kararlarına uyulmaması konusunda bakanlık bürokratları ile bakan Yılmaz'ın faaliyetlerinin zıt olduğunu ifade eden İrgil, bakan Yılmaz'ın bürokratlara söz geçiremediğini ve MEB'de ayrı bir oluşum olduğunu, bakanlığın iki başlı olduğunu ima etti.

İrgil'in konuşmasından Şube müdürlüğü ile ilgili açıklama şöyle:

''Dün konuşmasında bakan dedi ki biz mahkeme kararlarını uyguluyoruz, hiç bir sorun yok. Bakan dedi ki belge varsa göster, elimde var. Burada Antep'te 5918 Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü mağduru dava açmışlar ve bir çoğo davasını kazanmış. İşte Türk milleti adına diye mahkeme kararı burada, kapı gibi ve uygulanmıyor. İşte burda soru şu, Milli Eğitim Bakanlarının iyi niyetleri ve belli bir tasarrufları olabilir ama Milli Eğitim Bakanlığı'nın bürokratları kendi bakanlarını bile dinlemiyor, açığa ve zora düşürüyor. Ve Milli Eğitim'de çift başlılık olduğunu iddia ediyorum, hep söylüyorum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda bir bakanın niyetleri, arzuları, hayalleri var bir de bakanlığın içindeki bürokratların uyguladığı gerçekler var. Biz bunlarla karşı karşıyayız. İşte bakan burada, kendisine birazdan vereceğim. Bunlar mahkeme kararları. Şube Müdürlüğü ile ilgili verilmiş mahkeme kararlarını uygulayın. Bu insanları daha fazla mağdur etmeyin.''

Ceyhun İrgil, TBMM'deki konuşmasını yine atama bekleyen öğretmenlere müjde verilmesinin gerekli olduğun ifade ederek tamamladı.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
UMUDUMUZ MERAL AKŞENER 6 ay önce

Meral AKŞENER MHP li ve ülkücü olduğu için Görevlerinden alınan, ayrımcılığa uğrayan, Türk Eğitim Sen üyesi Okul Müdürleri ve kamuda yapılan ülkücü kıyımına, adam kayırma, adaletsizlik ve yolsuzlukları kınadı. MHP iktidarında yapılanların hesabı sorulacak dedi..