banner406
banner396
25 Şubat 2015 Çarşamba 01:02
MEB Şube Müdürü Mağdurlarından Mesaj
 Herkesin hemen hemen bildiği bir kavram vardır : "Berlin'de hakimler var!
Kavramın öyküsü şöyle: Prusya Kralı II. (Büyük) Frederik, Potsdam ormanlarında gezinirken bir tepeye ulaşır. Görür ki hemen yanında daha büyük bir tepe daha vardır ve bu tepenin üstünde bir değirmen kuruludur.

Yüksek olan tepeye Saray yaptırmayı düşünmektedir. Değirmeni satın alarak bu hayalini gerçekleştirmek ister. Fakat değirmenci satışa razı değildir.

Büyük Frederik değirmenciyi ikna etmek için önce değirmene değerinin kat kat üstünde bir bedel ödemeyi teklif eder.

Sans-Souci, "Hayır. Değirmenim satılık değil" der.

Kral bu cevaba kızar ve " Sen benim Prusya Kralı olduğumu bilmiyor musun ?" diye sorar. " Biliyorum, biliyorum" der Sans- Souci, "Sen de benim bu değirmenin tapulu sahibi olduğumu biliyor musun" diye anlamlı ve ağır bir cevap verir.

Kral çok öfkelenir. "Senin tapunda olsa rızanda olmasa, ben burayı zorla alacağım. Bakalım o zaman ne yapacaksın?" der.

Değirmenci başını kaldırır ve atının üzerinde bütün ihtişamı ile duran Kral'a, sükünet için de "Berlin de hakimler var" der.

"Berlin'deki Hakimlerin" Değirmencide yarattığı özgüven Büyük Frederic'de büyük etki yaratır. Kral bu yel değirmeninin Prusya Krallığı devam ettikçe korunmasını ister ve onun yanındaki daha alçak olan tepeye sarayını yaptırır ve bu sarayın adını da Sans-Souci Sarayı koyar.

Aşağıda size günümüzdeki hali ile Sans-Souci Sarayı ve Sans-Soucinin değirmenin ortak fotoğrafını sunuyoruz.

2012 de seçilmiş bir devlet yöneticisi: Benim bir bakanım bir şube müdürünü yerinden oynatamıyor. Yargı onu orada tutuyor.. Kuvvetler ayrılığı bize engel oluyor diyor.

1745 de Büyük bir imparatorlukta kral "Koca imparatorluğun Kralıyım, Berlin'deki yargıçlar yüzünden bir değirmeni yerinden kaldıramıyorum" demiyor.

Hak ve özgürlüklere saygılı oluyor..

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1709 şube müdürleri ataması mahkemeler tarafından ( Danıştay 2-5- Ankara Bölge idare Mahkemesi 1.kurul, Diyarbakır Bölge İdare mahkemesi, Ankara 7.idare mahkemesi, Ankara 9.idare mahkemesi, Ankara 4. idare mahkemesi Ankara 17. idare) iptal edildiği ve atamaların yeniden aritmetik ortalama ile yapılması gerektiği Sayın Müsteşarımız, Sayın Bakanımız, Sayın Başbakanımız hatta Sayın Cumhurbaşkanımız'ında bilgisi dahilindedir.

Eğitim camiasının binlerce üyesi ve sınavı kazanan 5900 şube müdürü adayı bu iptali beklerken bakanlık yetkililerinin anlamsız suskunluğu, Yargı tarafından iptal edilmiş atamaları koruma içgüdüsü, Yüce Meclisimize hukuksuz yasa çıkarma girişimleri atanan ve atanamayan binlerce Şube müdürü ve adayının ve ailelerinin yüreklerini hukuk kararlarına rağmen yaralamaktadır. Bu hukuksuzluğu, kişiye özgü kanun çıkarma girişimlerini, mahkeme kararlarını yok sayma, uygulamama tavrınızı bırakıp, şube müdürlerinin artık çığlığa dönen feryadını duyarak Devlet büyüğümüz olarak adaleti tesis edeceğinizden kuşkumuz yoktur.

Bu malum konu yüz binlerce eğitim camiasının takibindedir. Sizlerin de her zaman belirttiği gibi "Hiç kimse hukuktan üstün değildir. Türkiye Cumhuriyeti bir Hukuk Devletidir.".

Bu konu Özelde 5900 Şube Müdürü adayını, Genelde ise Milli Eğitim camiasını ve tüm Türk Milletinin içini kanatmakta ve derinden yaralamaktadır.

Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu'nun söylemelerinin aksine kariyer ve liyakatin MEB nezdinde hiç kıymeti harbiyesi olmadığı bu günlerde; Binlerce şube müdürü hukukun uygulanacağı günleri özlemle beklemekte iken ne yazık ki Milli Eğitim Bakanlığı sadece izlemektedir.

İdare mahkemelerinin ve özellikle Danıştay dairelerinin kararlarına rağmen, üstelik hukuksuzluğu yasalaştırma girişimlerinden sonra, Atanan ve atanamayan 5900 şube müdürü adayı ;"bu yargı kararları yetmez 1709 atamanın iptal edildiğini söyleyen üst mahkeme kararını bekliyoruz " diyen Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine bizde haykırıyoruz "ANKARADA HAKİMLER VAR " her ne kadar da süreç uzatılsa da. Bağımsız Türk Mahkemelerinde verilen yargı kararları doğrultusunda 1709 şube müdürlüğü ataması iptal edilip yeniden tercihler alınarak atamalar yenilenecektir.

Üstünlerin hukukunun hüküm sürdüğü değil hukukun üstün olduğu bir ülkede yaşamak dileğiyle.

MEB Şube Müdürü Mağdurları

Kaynak: www.memurlar.net

Son Güncelleme: 25.02.2015 01:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sayın editör 2015-02-25 01:13:55

haberi sürmanşetten verin sesimiz olun bir yıldır mağduruz.

Avatar
germanyum 2015-02-25 01:18:24

Hukukun üstün,yöneticilerin adil olduğu bir yönetim istiyorum.Hak ettiğimi alabilmek için bile torpil aramak zorunda kalmak istemiyorum.Ya da bırakalım bu 'hukukun üstünlüğü' söylemlerini en azından doğruyu söyleyelim 'biz insanlara yalan söylüyoruz'diyelim..Bu atamalar en kısa sürede Bakanlığımızca iptal edilmelidir zira şu an vicdanlar gerçekten yaralıdır.

Avatar
ADİL 2015-02-25 01:18:51

sadece hukuk i̇sti̇yoruz.

Avatar
sadece adalet istiyoruz. 2015-02-25 08:29:54

meb yargı kararlarını uygulayıp,1709 şube müdürü atamasını iptal etmeli.daha sonra da yönetmelik gereği bu kadrolara yazılı ve sözlü sınav puanının art ort ile atama yapılmalıdır.sayın erdoğan ın türkiyesinde zayıfların hakları korunur.biz buna inandığınımız için senelerdir erdoğan ı destekledik

Avatar
üzgünüm........ 2015-02-25 09:06:34

arkadaşlar hala umut varız ya....

Avatar
Gına Geldi 2015-02-25 09:17:05

1709'la başlayan, akabinde danıştay ve idare mahkeme kararları bulunan ve aritmetik ortalama ile sonlandırılan; mağdurlar, atanamayanlar platformu yazılarından gına geldi.artık bıktık....

Avatar
evettt 2015-02-25 09:34:42

güzel yazı.. daha ne söylesek boş...

Avatar
akp 2015-02-25 09:44:11

adalet bir gün herkese lazım olacak,sadece adalet istiyoruz