banner406
banner396
07 Ekim 2016 Cuma 09:21
Müdür Yardımcılığı Ek Atama Olacak Mı?

Özellikle özür tayinleri sebebiyle yüksek puanlar almalarına rağmen müdür yardımcılığı başvurusu yapamayan adaylar müdür yardımcılığı ek atama beklemektedirler.

Hala yöneticisi olmayan okullar olduğunu iddiaa eden müdür yardımcısı adayları yönetmeliğin 24/4. maddesine göre ek atamanın gerekliliğine dikkat çekiyor. Okul müdür yardımcılığı ile özür grubu atama tarihlerinin çakışmasından doğan mağduriyet yaşadıklarını belirten müdür yardımcıları Milli Eğitim Bakanlığının müdür yardımcılığı ek atamaları açmasının ihtiyaç olduğunu kabul etmesi gerektiğini belirtiyor.

Yapılan müdür yardımcılığı sınavında çalıştıklarının karşılığı olan puanları aldığını belirten öğretmenler bu puanlara karşılık ek atama talebinin yanıt bulması gerekliliğine dikkat çekiyor. Tercih yapma haklarının karabole gittiğini söyleyen müdür yardımcıları çalışarak 80 ve üzeri aldıkları puanlara karşılık boş kalan yerlere hakettikleri puan sıralamasına göre atanarak ne mağdur edilmek nede mağdur etmemek konusunda ortak fikirde birleşiyorlar.

Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılıklarına;SINAV SONUÇLARININ GEÇERLİ OLDUĞU SÜREYLE SINIRLI OLMAK ÜZERE, YAZILI SINAVDA YETMİŞ VE ÜZERİNDE PUAN ALIP YÖNETİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLEMEYENLER arasından aynı usulle dört yıllığına görevlendirme yapılabilir. hükmüne istinaden adaylar ek atama istemektedirler.

MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinin ilgili hükümleri şu şeklidedir; 

Müdür Yardımcılığı Ataması Hakında Yeni Yönetmelik

Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklere ilişkin duyuru ve başvuru

MADDE 23 - (1) Müdür başyardımcılığı ve/veya müdür yardımcılığı boş bulunan veya dört ve sekiz yıllık müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığı süresini dolduranlardan boşalacak eğitim kurumları, il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.

(2) Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için öngörülen yazılı sınavda başarılı olanlardan müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenlerin başvuruları elektronik ortamda alınır.

(3) Müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlara en fazla 20 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilir.

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirme

MADDE 24 - (1) Müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan adaylar, puan üstünlüğüne göre tercihleri de dikkate alınarak eğitim kurumu müdürünün inhası ve il milli eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.

(2) Adayların puanlarının eşitliği halinde sırasıyla, yöneticilikteki hizmet süresi, öğretmenlikteki hizmet puanı fazla olan adayın görevlendirmesi yapılır. Eşitliğin devamı halinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenir.

(3) Görevlendirme işlemleri, itirazların sonuçlandırıldığı tarihten itibaren en geç on iş günü içinde tamamlanır.

(4) Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılıklarına; sınav sonuçlarının geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, yazılı sınavda yetmiş ve üzerinde puan alıp yönetici olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle dört yıllığına görevlendirme yapılabilir.

kamuajans
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
özlem 2016-10-07 13:14:11

ikinci atama mutlaka olmalı emeğimizin karşılığını almak istiyoruz

Avatar
Ugur 2016-10-07 19:28:13

2.atamayi hemen istiyoruz bakanlığımızın bu konuda çok hassas davranıp acil takvim yayınlayacağına da inanıyoruz

Avatar
+0 2016-10-07 23:57:02

bencede sınav puanı ile 2. atama olmalıdır. haktır bu özür durumu atama takvimi ile çakışan mdr.yrd. atama takvimi ile mağdur olduk suç bizim mi?

Avatar
Ayşe samsun 2016-10-07 10:01:55

Hala birinci atamalar yapılmadı ve okullar bırakın dört yıllık süresi uzatılanları, 6 aylık görevlendirmelerin yerleri bile boş gösterilmedi.Ankara müdür yardımcılığı kararnameler hala gelmedi dün itibariyle müdürler inha yazıcam ona göre görevlendirme çıkacak denildi sendikalar neler yapıyor bu mağduriyeti hiç kimse görmeyecek mi?

Avatar
+4 ler 2016-10-07 15:34:24

Olacak inşAllah +4 ler atanacak.

Avatar
yönetici 2016-10-07 19:29:33

danıştay sınavıniptaline yönelik mebin itirazını reddetti. sınavla nasıl 2.atama olacak

Avatar
yok 2016-10-11 22:18:42

vay vay hayırdır +4 yılı dolan idarecileri hiç gündenme getirmiyorsunuz.yazılarımızıda yayınlamıyorsunuz.bizi muhalifmi görüyorsunuz.oysa her türlü düşünceye açık olmalısınız ama yok yok.

Avatar
+4 dede 2016-10-11 22:19:27

olacak evet +4 leri atayacağız